co je szynszyl?

Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: co je szynszyl?

Post autor: Szyszek1993 »

Może daj mu poprostu sianko?!
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: co je szynszyl?

Post autor: Kiara »

Dowiedz się co jadł wcześniej.Dawaj mu jakieś smakołyki.Ale najlepiej udaj sie do weta to moze być coś poważnego.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: co je szynszyl?

Post autor: muppet »

Krystyna pisze:tydzień temu dostałam szynszyla,ma 2 lata
- pewnie sie zestresowal - zmiana otoczenia, zmiana wlascicela. Tu pomoze tylko duzo milosci - musisz do niego mowic, byc blisko, zeby czul sie pewnie. Sianko tez dobry pomysl. Kiara tez ma racje.
MySzKa

Re: co je szynszyl?

Post autor: MySzKa »

Mój szylek teŻ przez pierwsze kilka dni nic nie jadł, a przynajmniej mi sie tak wydawalo. Jednak pozniej zauwazylam ze on jadl ale bardzo malutko i wtedy gdy nikt nie patrzyl. Wydaje mi sie ze byl zestresowany nowym otoczeniem . Po paru dniach, zaczął jeść normalnie. Dawałam mu granulowaną karme dla szynszyli z Dako-ArtDadik fructo".
Twoj szylek tez napewno za niedlugo zacznie jesc normalnie, sprobuj mu wymieszac rozne karmy i napewno na cos sie skusi. Tylko nie dawaj mu za duzo smakolykow , bo moj raz przez przypadek zjadl cala morele i dostal biegunki.
Powodzenia.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: co je szynszyl?

Post autor: Szyszek1993 »

Moja FiFi od samego poczatku jadła bardzo dobrze. Tylko pan w zoologu mnie oszukał. Przy zakupie mówił mi zę muszę mu kupic karmę która teraz jadła a jeśli mam inna i dopiero potem stopniowo zmieniac. No to ok. W sumie miał racje. Tylko ze jak wsypałem jej to jedzonko przez 2 dni nic nie ruszyła, a jak dałem jej swoje to zjadła wszystko. Porostu mnie naciagnał! Oszust!
Mana

Re: co je szynszyl?

Post autor: Mana »

mam pytanie :?: :!: zastanawiam sie czy kupić szynszyla mam juz swinke morska i inne stwrki ale dla szynszyla tez sie znajdzie miejsce czy jemu do klatki teŻ się sypie trociny tak jak śwince czy nie :!: MoŻe on jeść taki pokarm jak świnka i taka kolbe i czy moŻe jeśc świerze owoce z góy dziękuje :) Mana
ewa

Re: co je szynszyl?

Post autor: ewa »

Ja bardzo lubie szynszyle ale niestety mam uczulenie i musiałam wy dać kuzynce :(
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: co je szynszyl?

Post autor: Kiara »

Mojemu szynszylowi daję trociny bo to zawsze jakaś podściółka.Problem jest tylko jeden.Trotka przyczepia się do ogona i zwierzak chcąc nie chcąc śmieci koło klatki.Nie może jeść w nadmiarze świeżych owoców.Kawałek jabłka (jak paznokieć) wystarczy.Szynszyl potrzebuje specjalnej karmy,bo nie jest przyzwyczajony do soczystych rzeczy.Po za tym swinka morska ma całkowite inne menu niż szynszyle więc wspólna karma jakby nie wchodzi w grę.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: co je szynszyl?

Post autor: muppet »

Mana pisze:Może on jeść taki pokarm jak świnka i taka kolbe i czy może jeśc świerze owoce z góy dziękuje
- swiezych owocow jak najmniej! lepiej suszone. NIE moze jesc takiego samego jedzenia jak swinka bo ma o wiele wrazliwszy zoladek i musi jesc tylko tylko pokarm dla szynszyli. Poza tym zastanow sie dobrze bo szynszyl to zupelnie co innego niz swinka. Musi biegac przez min godzinke, musi się kąpąc w specjalnym pyle itd - juz byla o tym mowa na tym forum wiec poczytaj inne tematy. No i ma inne menu niz swinka a to zawsze dodatkowy koszt.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: co je szynszyl?

Post autor: Szyszek1993 »

Ja daje mojej FiFi ogólną mieszankę dla gryzoni bo jedzonka dla szyszorków nie tykała. co do święzych owoców to może jeść, ale w minimalnych ilościach! Ja na podściółkę stosuje wióry i FiFi az tak bardzo nie śmieci!
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: co je szynszyl?

Post autor: Kiara »

Mój szynszyl śmieci (to trzeba przyznać).Ale jak moja mama to powiedziała.Dobrze,że nie śmierdzi jak swinka morska.
apupu

Re: co je szynszyl?

Post autor: apupu »

a ja mam szynszyla i jest zajebisty tylko troche duzo sika i robi duŻo kup :D
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: co je szynszyl?

Post autor: Szyszek1993 »

Oj z kupmi też mam problem. Ja idę z nim na parter to mam garść kup. Musze jakąś pieluchę mu zrobić!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości