co jeśli braknie miejsca na rozw?

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
tomekb_111
Posty: 12
Rejestracja: 13 maja 2008, o 21:04

co jeśli braknie miejsca na rozw?

Post autor: tomekb_111 »

mam takie pytanie: w tych arkuszach to na zadania rachunkowe jest
mało miejsca, co mam zrobic jezeli zapisze całe wyznaczone miejsce i
potem zauważe że wszystko jest źle? napisać adnotacje zeby mi to
sprawdzili w brudnopisie?
Ostatnio zmieniony 14 maja 2008, o 12:00 przez tomekb_111, łącznie zmieniany 1 raz.
Linus
Posty: 79
Rejestracja: 16 mar 2008, o 21:32

Re: co jeśli braknie miejsca na rozw?

Post autor: Linus »

Nie łatwiej napisać wpierw w brudnopisie a potem przepisać na czysto ?
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: co jeśli braknie miejsca na rozw?

Post autor: Biochejter »

Wydaje mi sie że mimo adnotacji tego nie sprawdzą, bo zwyczajnie nie mogą tego robić.

Ja zawsze rozwiązywałem w brudnopisie wszystkie zadanka i wtedy nie ma problemu
tomekb_111
Posty: 12
Rejestracja: 13 maja 2008, o 21:04

Re: co jeśli braknie miejsca na rozw?

Post autor: tomekb_111 »

no tak, to niech będzie. napisalem w brodnopisie, wszystko sie zgadza i przepisalem na czysto. i patrze po jakims czasie a to jest źle. co wtedy zrobic? i to sie nie nadaje zeby kreślić.
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: co jeśli braknie miejsca na rozw?

Post autor: ulala »

jeśli już nie masz wolnego miejsca to chyba nie ma ratunku chyba można dać adnotację żę piszę w brudnopisie i skreślić slowo brudnopis

[ Dodano: Wto Maj 13, 2008 22:36 ]
na egz. gim mozna bylo tak zrobic, nie iwem jak na maturze, ale sadze ze tak. dlaczego by nie
Awatar użytkownika
Ann
Posty: 445
Rejestracja: 6 cze 2007, o 12:06

Re: co jeśli braknie miejsca na rozw?

Post autor: Ann »

Mój nauczyciel od fizyki kilka razy nam mówił o takiej sytuacji. Trzeba przy zadaniu napisać cos typureszta zadania w brudnopisie lubzadanie w brudnopisie". Tam gdzie jest brudnopis trzeba skreślić nagłówekbrudnopis i dokładnie zaznaczyć które to zadanie jest. Tylko , że z tego co mówił to mimo wszystko nie każdy egzaminator to sprawdza, choć nie wiem dlaczego. Jeśli ktoś zrobi zadanie i nagle olśni go , że jest źle i trzeba wszystko zrobić od nowa, to chyba nie ma innego wyjścia, jeśli już miejsca nie ma
perhydrol89
Posty: 45
Rejestracja: 6 maja 2008, o 14:04

Re: co jeśli braknie miejsca na rozw?

Post autor: perhydrol89 »

[No trzeba zawsze probowac. co Ci szkodzi napisac w brudnopisie? Moze akurat trafisz na milego egzaminatora (malo prawdopodobne no ale mozliwe ) i Ci uzna . Ale bezpieczniej jest tak jak inni mowili pisac najpierw w brudnopisie rozwiazanie, sprawdzic z trescia zadania i potem przepisac. Raczej jest malo prawdopodobne, ze nie zauwazysz bledow jak przeanalizujesz jeszcze raz zadania chociaz i najlepszym zdarza sie zacmienie. ale powodzenia zycze mysle, ze bedzie dobrze
dr Linneusz
Posty: 61
Rejestracja: 12 maja 2008, o 22:05

Re: co jeśli braknie miejsca na rozw?

Post autor: dr Linneusz »

należy skreślić słowo BRUDNOPIS i napisać wielkimi literami CZYSTOPIS, a przy zadaniu napisać,rozwiązanie zadania w brudnopisie na końcu arkusza"
scarlett
Posty: 68
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 21:32

Re: co jeśli braknie miejsca na rozw?

Post autor: scarlett »

Czytałam w właśnie w jakiś poradach dla maturzystów z chemii, że trzeba zrobić tak, jak napisał Linneusz Tylko ogromnymi literami i sprawdzić muszą.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: co jeśli braknie miejsca na rozw?

Post autor: Korczaszko »

na pisanie w brudnopisie i przepisywanie może zabraknąć miejsca. i co psikus.

na 100% można zrobić tak jak mówi dr Linneusz, tak mówiła jedna chemiczka, która była na szkoleniu dla egzaminatorów, moja jej nie uwierzyła, więc zadzwoniła do Łodzi (moje miasto podlega pod Łódź), a jeśli dalej nie wierzycie przejrzyjcie stronę cke. kiedyś pojawiła się tam taka informacja. czytałam ją, ale teraz jej zapewne nie znajdę
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: co jeśli braknie miejsca na rozw?

Post autor: Dudek »

A ja biorę ołówek i będę na ławce rozwiązywał jak się miejsce skończy nawet w brudnopisie
Gnommer
Posty: 73
Rejestracja: 13 lis 2007, o 23:11

Re: co jeśli braknie miejsca na rozw?

Post autor: Gnommer »

Mój chemik jest weryfikatorem, mówił, że jeśli w zadaniu się zrobi adnotację że reszta jest w brudnopisie, wszystko będzie dokładnie oznaczone, a zamiastBRUDNOPIS napiszemyCZYSTOPIS to egzaminator ma obowiązek sprawdzić.
Swoją drogą, mój brudnopis zawsze po maturze jest tak zabazgrany, że wątpię czy wcisnąłbym tam jakiekolwiek rozwiązanie
Awatar użytkownika
fimona
Posty: 254
Rejestracja: 14 lis 2007, o 13:52

Re: co jeśli braknie miejsca na rozw?

Post autor: fimona »

dobzre wiedziec.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości