CO JEŚLI NIE MEDYCYNA?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: CO JEŚLI NIE MEDYCYNA?

Post autor: _włóczykij »

ddaga89, No, ale to co powiesz, czemu ktoś ma 80 ponad % z matury a ktoś o wieeeeeele mniej. No myślę, że to musi być wyznacznikiem.
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: CO JEŚLI NIE MEDYCYNA?

Post autor: Jivan »

ja tam się uważam za bardzo mało inteligentnego co z reszta każdy zauważył

_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: CO JEŚLI NIE MEDYCYNA?

Post autor: _włóczykij »

to jak tak uważasz to nie idź na medycynę bo będziesz leczył ludzi a tak tylko tacy powinni być a nie głąby
ddaga89
Posty: 390
Rejestracja: 1 cze 2011, o 17:30

Re: CO JEŚLI NIE MEDYCYNA?

Post autor: ddaga89 »

adele, Dla Ciebie procenty z matury są wyznacznikiem inteligencji? Chyba mylisz trochę pojęcia - posiadanie jakiejś wiedzy to nie inteligencja. To , że ktoś ma 80% z matury w liceum nie świadczy dla mnie o jego inteligencji, znam takich studentów medycyny, którzy są jak blondynki z kawałów Jednocześnie znam takich ludzi, którzy nie mają matury, a swoją inteligencją powalają studenciaków na kolana.
Awatar użytkownika
joannaoka
Posty: 371
Rejestracja: 29 mar 2013, o 16:29

Re: CO JEŚLI NIE MEDYCYNA?

Post autor: joannaoka »

ddaga89, zgadzam się,że nie zawsze na medycynie można spotkać osoby inteligentne. Czasem ich wynik z matury to - może nie przypadek,bo to zle określenie - ale na pewno nie wyznacznik inteligencji.

Matura jest jaka jest,wszyscy doskonale o tym wiedzą. Jednak coś w tym jest,że ten kierunek kojarzy się z czymś elitarnym. Zawsze tak było, jest i będzie, bo jednak dostać się na te studia i skończyć je nie jest łatwo. W porównaniu z innymi kierunkami (niczego im przy tym nie uwłaczając) medycyna zawsze będzie wysoko w rankingu.

Nie zrozum mnie źle - można oczywiście być świetnym w innym fachu i być w tym 100% razy lepszym niż np. jakiś lekarz w swojej dziedzinie. Chcę jedynie zaznaczyć,że coś w tym lekarskim musi być,skoro co roku jest coraz więcej chętnych.
Awatar użytkownika
bradykinina
Posty: 90
Rejestracja: 5 lip 2013, o 20:54

Re: CO JEŚLI NIE MEDYCYNA?

Post autor: bradykinina »

joannaoka pisze:ddaga89, Chcę jedynie zaznaczyć,że coś w tym lekarskim musi być,skoro co roku jest coraz więcej chętnych.
Mit o łatwej kasie
Awatar użytkownika
joannaoka
Posty: 371
Rejestracja: 29 mar 2013, o 16:29

Re: CO JEŚLI NIE MEDYCYNA?

Post autor: joannaoka »

hahaha

Nie no, bądźmy poważni - nie wszyscy idą na medycynę dla hajsu. Na szczęście są też tacy,którzy robią to z powołania. Dzięki Bogu!
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: CO JEŚLI NIE MEDYCYNA?

Post autor: _włóczykij »

Szkoda że nie ma opcji LUBIĘ TO
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: CO JEŚLI NIE MEDYCYNA?

Post autor: _włóczykij »

Możesz se też inaczej zarobić, a niekoniecznie marnować lata na naukę na tych ciężkich studiach, co nie gwarantuje Ci, że ogólnie przejdziesz na kolejny rok.
Awatar użytkownika
bradykinina
Posty: 90
Rejestracja: 5 lip 2013, o 20:54

Re: CO JEŚLI NIE MEDYCYNA?

Post autor: bradykinina »

Albo nie mają jakiegoś szczególnego powodu. Tak jak ja
Awatar użytkownika
Ósemka8
Posty: 312
Rejestracja: 12 sty 2013, o 21:23

Re: CO JEŚLI NIE MEDYCYNA?

Post autor: Ósemka8 »

Mi się wydaje, że po medycynie będę mogła robić coś interesującego. hahah zobaczymy jak to będzie
. a no i podoba mi się to, że można robić po studiach specjalizacje i że jest ich tak dużo.
Na stomatologię bym się np. bała iść, wiem wiem są specjalizacje, ale jednak po medycynie więcej
Awatar użytkownika
joannaoka
Posty: 371
Rejestracja: 29 mar 2013, o 16:29

Re: CO JEŚLI NIE MEDYCYNA?

Post autor: joannaoka »

Ósemka8, fakt - po lekarskim jest zdecydowanie więcej specjalizacji niż po lek-dencie. Ale żeby od razu z takiego względu się bać tego zawodu Możesz w ogóle nie robić specjalizacji po stomie i też jest ok (jeśli Twoja ambicja Ci na to pozwoli oczywiście )
Awatar użytkownika
Ósemka8
Posty: 312
Rejestracja: 12 sty 2013, o 21:23

Re: CO JEŚLI NIE MEDYCYNA?

Post autor: Ósemka8 »

Haha ale ja strachliwa jestem i się wielu rzeczy boję (chociaż najczęściej jest to strach irracjonalny )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości