Co na początek ?:)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: Co na początek ?:)

Post autor: MrBrightside »

Strona katedry służy pomocą. Tylko nie polecałbym przerzucać tak włosów do przodu jak pani z fotki, jeśli nie chce się na nich wynieść do domu strzępów mięcha albo umoczyć ich w formalinie.
MrsCytoplazma
Posty: 319
Rejestracja: 6 paź 2011, o 20:08

Re: Co na początek ?:)

Post autor: MrsCytoplazma »

strzępów mięcha
MrsCytoplazma
Posty: 319
Rejestracja: 6 paź 2011, o 20:08

Re: Co na początek ?:)

Post autor: MrsCytoplazma »

czyli np co do obuwia nie ma nakazów i zakazów? gt
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Co na początek ?:)

Post autor: randomlogin »

Nie ufajcie katedrze, ktora nie umie poprawnie napisac nazwy instrumentu, ktorym sie kaze poslugiwac!
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: Co na początek ?:)

Post autor: MrBrightside »

MrsCytoplazma pisze:czyli np co do obuwia nie ma nakazów i zakazów? gt
Nakazy są, jak najbardziej. Z pewnością sz.p. docent wystosuje odpowiedniego niusa ws. obuwia na stronie katedry, po czym raz asystenci sprawdzą czy zmienione (lol), a potem oleją. Ludzie chodzili jak komu wygodnie - w takich szpitalnych laczkach, w trampkach, dziewczyny w jakichś lekkich butach (aczkolwiek nóg bym nie polecał odkrywać, gdyż na anatomii zdarza się, że mięcho lata wszędzie :v), no i nie przesadzałbym z jakimiś glanami/traperami, bo w kato jednak anatomia dopiero co otwarta i nówki wykładziny mają.
xy95
Posty: 34
Rejestracja: 19 sie 2014, o 18:22

Re: Co na początek ?:)

Post autor: xy95 »

A czy Anatomia- Skawiny też musi byc nowe wydanie jak Sawickiego czy może być trochę starsze?
Awatar użytkownika
pinlatte
Posty: 31
Rejestracja: 5 cze 2014, o 22:40

Re: Co na początek ?:)

Post autor: pinlatte »

Z tego co mi wiadomo to Skawina wydanie najnowsze (2013) jest uzupełnione tylko o nazwy angielskie. Wiec jeśli wybierasz angielski to wygodniej będzie 2013, a jeśli łacinę to chyba bez różnicy. Jak przeglądałam i porównywałam 2006 i 2013 to było słowo w slowo to samo, obrazki tez identyczne, tylko nazwy w nowszej byly zapisane w sposob: polski ( łacina, angielski) a w starej tylko: polski (łacina). No i się oczywiście trochę na stronach poprzemieszczało.
xy95
Posty: 34
Rejestracja: 19 sie 2014, o 18:22

Re: Co na początek ?:)

Post autor: xy95 »

Ja mam wlasnie 2006 i raczej wybiore łacine , wiec jak mowisz ze moze byc to ok a wlasnie czesciej wybieranym jezykiem jes lacina

gamestar
Posty: 35
Rejestracja: 6 lip 2013, o 10:23

Re: Co na początek ?:)

Post autor: gamestar »

A skrypty z których przedmiotów warto mieć?
Awatar użytkownika
DearWhoever
Posty: 61
Rejestracja: 8 cze 2013, o 12:56

Re: Co na początek ?:)

Post autor: DearWhoever »

Tak łacina jest częściej wybierana. W większości sekcji było tak, że max 5 osób uczyło się po angielsku, ale to nie reguła. Spotkałam się z sekcjami, w których 90 % uczyło się po ang.

Ja to tam wolę łacinę i polecam !
tegessmeges
Posty: 6
Rejestracja: 17 mar 2013, o 19:00

Re: Co na początek ?:)

Post autor: tegessmeges »

A Sawicki 2012 jest koniecznością ? Czy można mieć starsze ? Ten z 2012 ma jakoś więcej informacji ? Bo słyszałam, że ten z 2012 ma tylko dodane nazwy angielskie, a starsze wersje łacińskie.
Awatar użytkownika
luk
Posty: 250
Rejestracja: 7 cze 2010, o 13:04

Re: Co na początek ?:)

Post autor: luk »

możesz mieć starsze, tylko nie miej pretensji jak na wejściówce nie bedziesz wiedział/a o co w ogóle chodzi w kilku pytaniach, bo z tego co wiem to wersja 2012r. ma wiecej szczególików które prowadzący uwielbiają.
szizii
Posty: 170
Rejestracja: 17 sie 2009, o 12:30

Re: Co na początek ?:)

Post autor: szizii »

Z tym Sawickim różnie bywa. Moja koleżanka z grupy przez cały rok uczyła się tylko z tej wersji z 2009 roku - wejściówki pisała średnio na 18 punktów, właściwie nigdy nie schodziła poniżej 15 i była zwolniona z egzaminu. Chociaż może to kwestia szczęścia w strzelaniu w niepewnych pytaniach
Ale jeśli chodzi o histologię, to ze swojej strony polecam doczytywać niektóre informacje z Wheatera, bo jednak jest to drugi wymagany przez katedrę podręcznik, choć nie tak wiodący i kochany jak Sawicki. Ale czasem zdarzały się pytania, na które odpowiedzi były wprost przepisane z tej książki. Darowałabym sobie kupno ale czasem warto skserować jakiś fragment albo przejść się do czytelni i na szybko go sobie przejrzeć.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 32 gości