Co po biologii podstawowej ?? pomocy !

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
nataliab90
Posty: 14
Rejestracja: 27 sty 2009, o 13:13

Co po biologii podstawowej ?? pomocy !

Post autor: nataliab90 »

Od zawsze wiązałam swoją przyszłość z biologią na próbnej podstawowej miałam 73% ( co oczywiscie nie znaczy, ze tak samo bedzie w maju chociaz do tej za duzo sie nie uczylam ) dopiero teraz zaczne wiem, ze moim ogromnym bledem jest to, ze zdaje ja na postawie i nie biore zadnego dodatkowego przedmiotu chcialam w pelni sie poswiecic biologii podstawowej aby zdac ja jak najlepiej myslalam o chemi jeszcze ale niestety co robu mialam zmiene nauczyciela ktory mial inny program tazke troche tam poprzestawiali wiedze jak kazdy mial w planach cos innego
nie wiem gdzie mogla bym isc po podstawowej biologii ((( potrzebuje pomocy (( szukalam w internecie, ale wszedzie jak juz jakis kierunek mi sie podoba to chca rozsz i jeszcze jeden przedmiot zawsze marzyl mi sie kierunek technik dentystyczny
nie wiecie jak tam wyglada rekrutacja prosze o pomoc ((
Awatar użytkownika
kawa
Posty: 334
Rejestracja: 30 lip 2008, o 07:50

Re: Co po biologii podstawowej ?? pomocy !

Post autor: kawa »

nie wiem czy z podstawowa biologia nie pozostana Ci tylko szkoly policealne. albo jakies prywatne. w sumie w policealnych tez masz fajne kierunki, ratownictwo medyczne itp itd o ewentualnie pielegniarstwo tam to chyba wszystkich przyjmuja
Warunki przyjęcia

świadectwo dojrzałości lub ukończenia szkoły średniej
zaświadczenie lekarskie o przydatności do zawodu (wyniki badań podstawowych)
podanie i życiorys
zdany egzamin z modelarstwa i egzamin z chemii (maturalny lub zdawany w szkole)
Termin składania podań do 22 sierpnia 2008 r
kiedys na jakims blogu czytalam wpis dziewczyny ktora zdawala taki egzamin z modelarstwa i oni chyba z jakiejs masy musieli zrobic czaszke
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Co po biologii podstawowej ?? pomocy !

Post autor: Biochejter »

Jest mnóstwo kierunków na które możesz się dostać z podstawą z bioli. Np. UM Lublin, podstawa biologia (+np. język obcy, bo 2. przedmiot jest do wyboru, a taki na pewno zdajesz), z nią zdawać na pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapię, ratownictwo i zdrowie publiczne. Rozszerzenia w ogóle nie uznają nawet, tylko przeliczają giertychem na podstawę. Masz Internet to znajdziesz sporo możliwości
Anet18
Posty: 76
Rejestracja: 30 cze 2008, o 22:02

Re: Co po biologii podstawowej ?? pomocy !

Post autor: Anet18 »

nie martw się bo ten kierunek który Ci sie marzy jest w Poznaniu na UM i tam wystarczy tylko i wyłącznie biologia podstawowa ale jest tez sprawdzian Twoich uzdolnień manualnych) a i jest problem bo przyjmują tam baardzo mało osób a chętnych jest sporo więc trzeba się naprawdę wykazać) poza tym kierunek technik dentysta jest chyba w wielu policealnych szkołach ,niekoniecznie prywatnych. Z tego co sie orientuje to taki kierunek jest w Policealnej Szkole Medycznej we Wrocławiu przy ulicy Stawowej) jest to szkoła państwowa. pozdrawiam.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość