Co sądzicie o WF-ie na Studiach?

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
elliott
Posty: 206
Rejestracja: 14 maja 2008, o 16:15

Re: WF na studiach

Post autor: elliott »

A ja w Łodzi na woj-leku mam i basen i halę (obowiązkowe) i jeszcze będę biegać na zajęcia z krav magi, a co. Ruszać się trzeba. I nawet jeśli dodatkowy trening zwolni mnie z wf-u i basenu, to i tak będę chodzić bo mi się po prostu te zajęcia podobają Taka odskocznia od biurka
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: WF na studiach

Post autor: Mårran »

Na AMG jak ktoś jest w czymś dobry, to może iść na sekcję (piłka, basen, judo i inne takie). Jak się nie zapisze, to chodzi na normalny w-f. Ogólnie to dzielimy się na grupy, jedni idą na aerobik jakiś, inni na siłownię, a reszta w coś tam sobie gra
Pani Buka
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: WF na studiach

Post autor: Sunflower77 »

W Poznaniu jest bardzo fajnie. Nie wiem czy na każdej uczelni tak jest, ale na UAM-ie jest w-f obowiązkowy i jest masa różnych dyscyplin do wyboru. W-f jest raz w tygodniu i w zależności od dyscypliny trwa od 45 min do półtorej godziny. Można też się zapisać do sekcji w ramach w-fu ale to trzeba juz coś umieć żeby tam iść. W każdym razie jest wiele możliwości i każdy może znaleźć coś dla siebie. Najfajnieszy jest basen i narty, niestety dla geografii juz nie ma nart Może na innych kierunkach się uchowały.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: WF na studiach

Post autor: Korczaszko »

Sunflower77, na większości uczelni jest tak jak podałaś u mnie też z tym, że na początku obowiązkowy jest basenbo nikt nie skończy UP nie umiejąc pływać!"
aexis
Posty: 185
Rejestracja: 15 lut 2008, o 21:24

Re: WF na studiach

Post autor: aexis »

sunflower77 a co jets jeszcze do wyboru na Twojej uczelni interesuje mnie Poznan i chcialabym tam isc na studia. a wie ktoś może co w Bydgoszczy mozna w ramach wfu robic?
Dawid Mrożek
Posty: 64
Rejestracja: 22 lis 2008, o 13:50

Re: WF na studiach

Post autor: Dawid Mrożek »

Czy na UJ też obowiązkowy jest WF? Mam nadzieję, że nie.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: WF na studiach

Post autor: Biochejter »

Dawid Mro&#x17Cek pisze:Czy na UJ też obowiązkowy jest WF? Mam nadzieję, że nie.
Jasne, że tak. Na każdej uczelni jest obowiązkowy w-f na studiach stacjonarnych. Nie ważne czy uniwersytet, polibuda, rolnicza, medyczna czy Wyższa Szkoła Wszystkiego Najlepszego.
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: WF na studiach

Post autor: Sunflower77 »

sunflower77 a co jets jeszcze do wyboru na Twojej uczelni
W Poznaniu jest jeszcze, są sekcje a żeby zobaczyć inne dyscypliny to trzeba wejść poddyscypliny sportu i tam jest załącznik do ściągnięcia.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: WF na studiach

Post autor: Korczaszko »

Biochemister pisze:Jasne, że tak. Na każdej uczelni jest obowiązkowy w-f na studiach stacjonarnych. Nie ważne czy uniwersytet, polibuda, rolnicza, medyczna czy Wyższa Szkoła Wszystkiego Najlepszego
na niestacjonarnych (wieczorowych) też jest obowiązkowy, tylko na niestacjonarnych (zaocznych) nie jest. I zdobycie zwolnienia nie jest już tak łatwe jak w LO. Od lekarza pierwszego kontaktu na pewno nie przyjmą, a jak już się ma zwolnienie to jeszcze lekarz akademicki musi się zgodzić (przynajmniej u mnie tak jest).
Ale w ogóle nie wiem o co chodzi w tym, że w-f jest taki zły. Nie ćwiczyłam na w-fie 9lat. z powodu kręgosłupa i tylko wszystkim zazdrościłam tego, że oni mogą a ja nie. a tu normalni zdrowi ludzie sieją panikę bo będą się musieli trochę poruszać
Dawid Mrożek
Posty: 64
Rejestracja: 22 lis 2008, o 13:50

Re: WF na studiach

Post autor: Dawid Mrożek »

Jedni lubią WF a drudzy go NIENAWIDZĄ tak jak ja . Zawsze próbuje na lekcji skręcić sobie kostkę, bo to nie zniszczy mojego organizmu a da z pół roku zwolnienia Ręke już gorzej, bo jak notatki na biologii robić (chociaż i tak piszę tylko tematy, bo resztę umiem Czasami jest jakaś sprawa, o której nie słyszałem i piszę o jedno zdanie więcej). Ale jeżeli jest tylko 1,5h/tydzień, to jakoś przeżyje. Mam dwa pytanka. Przez całe studia jest WF, czy tylko jeden rok? Poza tym, czy można z powodu tego głupiego (dla mnie) przedmiotu nie przejść? Pytam, bo wolę się przygotować.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: WF na studiach

Post autor: Korczaszko »

jak nie będziesz chodzić to jasne, że możesz nie przejść. a jak jesteś niezbyt zdolny to nie powinni robić problemu.
u mnie w-f to właśnie 1,5h/tydzień, bo na basen krócej by się nie opłacało (choć czasem i po 1h nas puszczają). jak długo dokładnie trwa to nie wiem. raz mówią, że 2 semestry raz że 3.
Dawid Mrożek
Posty: 64
Rejestracja: 22 lis 2008, o 13:50

Re: WF na studiach

Post autor: Dawid Mrożek »

Rozumiem. Czyli zawsze może być gorzej. Ja jednak wolę dwa semestry a najlepiej 0. Skoro nie będą się czepiać, to studia mi się spodobają Już czytamŻycie Bakterii Kunickiego i jeżeli wszystkie książki tak będą wyglądać, to będzie super! Nawet wychowania fizycznego jest mniej niż w liceum o pare godzin Jakoś przeżyję.
Fiszka
Posty: 23
Rejestracja: 23 lis 2008, o 17:07

Re: WF na studiach

Post autor: Fiszka »

A może ktoś wie czy na UŚ w Katowicach jest obowiązkowy basen? Większość osób lubi chyba troszkę popływać, jednak ja tego po prostu nie znoszę . Wszystkie inne formy ćwiczeń to dla mnie przyjemność, z wyjątkiem pływania właśnie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości