Co to za grzyb - biały, okrągły, rośnie na pniu

Grzyby, grzybki w naszych lasach, ale także szeroko pojęta mikologia - nauka o grzybach, ich systematyce, budowie, fizjologii, a także znaczeniu dla człowieka
Kamila_S
Posty: 1
Rejestracja: 2 wrz 2019, o 23:56

Co to za grzyb - biały, okrągły, rośnie na pniu

Post autor: Kamila_S »

Witam,
Dziś podczas grzybobrania w jednym z schwarzwaldzkich lasów zauważyłam kilka bardzo nietypowych grzybów. Były one w połowie w głębi ziemi (jeden rośnie na pniu), ponad powierzchnię wystawała tylko niewielka ich część, są okrągłe, białe, a po przekrojeniu jednego z nich okazało się, że w środku ma tak jakby kilka warstw. Jedna z nich, która znajduje się zaraz pod wierzchnią białą powłoką jest taka galaretkowatka konsystencja. Zaciekawiło mnie bardzo co to może być, ponieważ w internecie nigdzie nie znalazłam zdjęcia, które mogłabym z nim zidentyfikować.
Załączniki
IMG-20190902-WA0000.jpg
IMG-20190902-WA0001.jpg
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Co to za grzyb - biały, okrągły, rośnie na pniu

Post autor: Boguslaw »

Sromotnik bezwstydny (smrodliwy) - (Phallus impudicus L.) w formie "czarciego jaja" (jak na foto które zmieściłeś) jadalny w stanie surowym (najlepiej z odrobiną octu (cytryny), soli.

Kod: Zaznacz cały

google.com/search?client=firefox-b-d&q=sromotnik+bezwstydny
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości