Co to za owad

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
maniolx
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2021, o 11:09

Co to za owad

Post autor: maniolx »

Witam wszystkich . Proszę o zidentyfikowanie owada który mnie ciągle prześladuje . Już kilkanaście razy zakładałem hodowlę doniczkowca . Ziemia wyprażona w piekarniku , doniczkowiec kupiony w woreczkach w których znajduję się bez ziemi w samej wodzie , no i zawsze po kilku tygodniach pojawia się on , nieznany biały robaczek o wielkości góra 0,5 mm i kształcie raczej okrągłym , lekko wydłużonym przy ryjku . Jest cały biały i porusza się bardzo wolno . Z dnia na dzień jest ich coraz więcej i żeruje na plasterkach parówek które podaję doniczkowcom . Próbuję je niszczyć za pomocą gorącego powietrza , lecz zawsze jakieś przeżywają i populacja się odradza . Podczas nadmuchu gorącym powietrzem słychać charakterystyczne trzaski pękających robaków a one same strzelają na boki . Zrobiłem zdjęcie za pomocą mikroskopu . Nie są dobre ale może komuś uda się to zidentyfikować .
1.jpg
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość