Co to za rasa

3kieliszkiwodki
Posty: 5
Rejestracja: 18 lis 2009, o 15:52

Co to za rasa

Post autor: 3kieliszkiwodki »

Witam
Mam pytanie dotyczące rasy psa (suki w sumie).
Z tego co mówili mi znajomi jest to owczarek niemiecki ale, po przejrzeniu forów dotyczących ras psów, nie znalazłem żadnego z takim umaszczeniem, dlatego , coraz bardziej boje się że to nie jest rasowy owczarek tylko jakiś mieszaniec (może przesadzam ale jestem do niej przywiązany i ta wiadomość trochę mną wstrząsnęła.)
Proszę o jakieś opinie bądź komentarze pozwalające zdiagnozować jej rasę.
Tu zamieszczam link do zdjęcia
Dexter_J

Re: Co to za rasa ?? Bardzo proszę o pomoc :)

Post autor: Dexter_J »

Nigdy nie polegaj na wiedzy znajomych, którzy mówią Ci informację, często bzdurne nie mając pojęcia na ten temat.
Podstawowe pytanie:
Czy kupiłeś go z RODOWODEM w normalnej HODOWLI, czy bez rodowodu w PSEUDOHODOWLI ?
Owszem są owczarki niemieckie czarnej maści, ale ten nie wygląda mi na 100% owczarka niemieckiego czarnego, możliwe, że to krzyżówka prawdziwego owczarka niemieckiego z lekko skundlonym owczarkiem niemieckim.
3kieliszkiwodki
Posty: 5
Rejestracja: 18 lis 2009, o 15:52

Re: Co to za rasa ?? Bardzo proszę o pomoc :)

Post autor: 3kieliszkiwodki »

Nie ma rodowodu Został kupiony z pseudo hodowli na skraju wyczerpania (tu właśnie była rola znajomego , to on mi ją załatwił). Rodowodu jak wspomniałem nie miała , bo to był 4 miot tak mi powiedziano.
I czuję się tera trochę - że się tak wyrażę kolokwialnie - wydymany
Ale dzięki tak czy siak
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: Co to za rasa ?? Bardzo proszę o pomoc :)

Post autor: MUSOPHAGA »

3kieliszkiwodki pisze:Został kupiony z pseudo hodowli na skraju wyczerpania.
Jednego możesz być pewien.uratowałeś mu życie.
3kieliszkiwodki
Posty: 5
Rejestracja: 18 lis 2009, o 15:52

Re: Co to za rasa ?? Bardzo proszę o pomoc :)

Post autor: 3kieliszkiwodki »

No tego jestem pewien Rasy już nie jestem pewien wcale Ogólnie jak tak sobie to przemyślałem to czy moja sunia jest kundlem
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: Co to za rasa ?? Bardzo proszę o pomoc :)

Post autor: MUSOPHAGA »

Twój piesek jest kundelkiem, można jedynie dodać, że w typie owczarka niemieckiego.
Każdy pies bez rodowodu jest kundelkiem.
3kieliszkiwodki
Posty: 5
Rejestracja: 18 lis 2009, o 15:52

Re: Co to za rasa ?? Bardzo proszę o pomoc :)

Post autor: 3kieliszkiwodki »

Thx a lot
Dexter_J

Re: Co to za rasa ?? Bardzo proszę o pomoc :)

Post autor: Dexter_J »

MUSOPHAGA pisze:Twój piesek jest kundelkiem, można jedynie dodać, że w typie owczarka niemieckiego.
Każdy pies bez rodowodu jest kundelkiem.


Nie jest kundelkiem, ma dużo z owczarka niemieckiego więc jest skundlonym owczarkiem niemieckim a nie zwykłym kundelkiem

Nie każdy pies bez rodowodu jest kundelkiem, zdarza się, że krzyżowany jest np 100% gloden retriver i 100% golden retriverka wtedy jest rasowy pies bez rodowodu, gdyż ma wszystkie geny, wygląd, zachowanie 100% goldena tylko nie ma tego papierka, którym ja osobiście mogę sobie podetrzeć du*e, bo mi to do niczego nie potrzebne Także nie przejmuj się tym, że nie masz tego papieru ciesz się, że masz fajnego, ładnego, mądrego psa a na to, że nie jest 100%owczarkiem niemieckim i nie ma papieru zlej.
Pozdrawiam
3kieliszkiwodki
Posty: 5
Rejestracja: 18 lis 2009, o 15:52

Re: Co to za rasa ?? Bardzo proszę o pomoc :)

Post autor: 3kieliszkiwodki »

Hehe dzięki za pocieszenie Tak naprawdę papierkami się nigdy nie przejmowałem Chodziło mi o sam fakt , wiedzę , na temat rasy , bo ciekawość to cecha chyba wszystkich ludzi A druga sprawa to moje zaufanie do społeczeństwa znowu spadło
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: Co to za rasa ?? Bardzo proszę o pomoc :)

Post autor: MUSOPHAGA »

MUSOPHAGA pisze:Twój piesek jest kundelkiem, można jedynie dodać, że w typie owczarka niemieckiego.
Dexter_J pisze:Nie jest kundelkiem, ma dużo z owczarka niemieckiego więc jest skundlonym owczarkiem niemieckim a nie zwykłym kundelkiem
Nie każdy pies bez rodowodu jest kundelkiem, zdarza się, że krzyżowany jest np 100% gloden retriver i 100% golden retriverka wtedy jest rasowy pies bez rodowodu, gdyż ma wszystkie geny, wygląd, zachowanie 100% goldena tylko nie ma tego papierka
Kolego! znowu nie masz racji.
Poczytaj o akcji rasowy=rodowodowy.
a jeżeli tak bardzo drażni Cię słowo: kundel, możesz je zastąpić słowem: mieszaniec
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Co to za rasa ?? Bardzo proszę o pomoc :)

Post autor: Korczaszko »

3kieliszkiwodki pisze: (może przesadzam ale jestem do niej przywiązany i ta wiadomość trochę mną wstrząsnęła.)
Jesteś przywiązany do psa, ponieważ jest rasowy? Nie dlatego, że jest wspaniałym przyjacielem? Wziąłeś psa z pseudohodowli a to jest równoznaczne z kundlem/mieszaniec/ONkiem, powinieneś być z siebie dumny, pies był na skraju wyczerpania, więc uratowałeś jej życie. A pseudohodowle powinieneś, gdzieś zgłosić choć i tak pewnie nikt się tym nie zajmie.
Dexter_J pisze:
MUSOPHAGA pisze:Twój piesek jest kundelkiem, można jedynie dodać, że w typie owczarka niemieckiego.
Każdy pies bez rodowodu jest kundelkiem.


Nie jest kundelkiem, ma dużo z owczarka niemieckiego więc jest skundlonym owczarkiem niemieckim a nie zwykłym kundelkiem

Nie każdy pies bez rodowodu jest kundelkiem, zdarza się, że krzyżowany jest np 100% gloden retriver i 100% golden retriverka wtedy jest rasowy pies bez rodowodu, gdyż ma wszystkie geny, wygląd, zachowanie 100% goldena tylko nie ma tego papierka, którym ja osobiście mogę sobie podetrzeć du*e, bo mi to do niczego nie potrzebne Także nie przejmuj się tym, że nie masz tego papieru ciesz się, że masz fajnego, ładnego, mądrego psa a na to, że nie jest 100%owczarkiem niemieckim i nie ma papieru zlej.
Pozdrawiam
Nie istnieje coś takiego jak pies rasowy bez rodowodu
100% golden i drugi 100% pewnie oba bez papierka? D to już one mogą mieć spaczony charakter, eksterier to sobie każdy może określić, bo to widać, ale z charakterem tak łatwo nie jest
Awatar użytkownika
Dzida
Posty: 154
Rejestracja: 9 paź 2009, o 22:40

Re: Co to za rasa ?? Bardzo proszę o pomoc :)

Post autor: Dzida »

Dexter_J pisze: Nie każdy pies bez rodowodu jest kundelkiem, zdarza się, że krzyżowany jest np 100% gloden retriver i 100% golden retriverka wtedy jest rasowy pies bez rodowodu, gdyż ma wszystkie geny
Hę? Pies rasowy to taki, który jest czystej krwi czyli ma rodowód. Psy bez roda możemy określać jedynie jako w TYPIE danej rasy, jednak nie możemy powiedzieć, że to jest rasowiec czystej krwi.
Nawet jeśli skrzyżujemy psa z rasowego np. Wyżła Weimarskiego z suką bez rodowodu jednak, która będzie w typie WW to miotu już nie będziemy zaliczać do rasowych psów.
Aby uniknąć problemów z rasą etc. polecam zakup pieska w renomowanej hodowli.
Poza tym nie wiem co ludziom zależy tak na rasach. Jesli się powie, że to kundel to od razu jest wielkie oburzenie Jak to? Przecież wyglądem jest jak niemiecki
meqan-wet
Posty: 26
Rejestracja: 2 lis 2009, o 10:59

Re: Co to za rasa ?? Bardzo proszę o pomoc :)

Post autor: meqan-wet »

zwykłym kundelkiem nie jest jest psiakiem w typie owczarka
to że to nie jest czysto rasowy wilczur to nie jjest najważniejsze
mój spaniel też nie ma rodowodu ( chociaż wygląda jak każdy prezdstawiciel cockerów)
Śliczna jest - dbaj o nią a będziesz miał w niej przyjaciela
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość