Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 95 % ?

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
maninblack
Posty: 415
Rejestracja: 2 maja 2010, o 11:15

Re: Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 90 % ?

Post autor: maninblack »

Imatinib pisze:Jak najbardziej dopasować swoją odpowiedź do klucza? Po napisaniu jej sprawdzić czy:

- jest to dokładnie(!) odpowiedź na pytanie. Gdy w treści każą wypisać cztery znane ci organella komórkowe u eucaryota, to nie licz, że egzaminatora zachwyci opisanie budowy mitochondrium. Nie będzie za to pkt. więcej, a być może nie będzie żadnego.
To bardzo ważne, co więcej, jeśli pytają nas np. jaka jest funkcja chloroplastów, a my piszemy, oprócz funkcji, np. miejsce ich występowania i to w dodatku błędnie to niestety punkty lecą, po mimo tego, że funkcja została podana. Najlepiej odpowiadać tylko na pytania, nic ponad, w szczególności jak nie jesteśmy pewni.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 90 % ?

Post autor: lith »

Były jednak takie zadania na maturach gdzie w poleceniu było np. wymień, a punkty były w kluczu za dokładniejsze objaśnienie. W niektórych miejscach mimo, że pytanie sugeruje bardzo konkretną odpowiedź to punkty są dawane za wszystko co wiesz na temat. W innych odwrotnie, więc jednak trzeba nieco wyczucia przy maturach, bo gdyby dosłownie odpowiadać tylko na to o co pytają to też wynik rewelacyjny nie będzie. Raczej zamiast analizować dokładnie polecenie trzeba się zastanowić o co egzaminator chciał zapytać i jakiej odpowiedzi oczekuje się od przeciętnego maturzysty.

A. i na studiach też trzeba się często w klucz wstrzelić
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 90 % ?

Post autor: Mårran »

A. i na studiach też trzeba się często w klucz wstrzelić
Mikroby 33 Co pytający miał na myśli?!

Być może tak jest, ja nigdy nie widziałam żadnego klucza do biologii, do chemii pokusiłam się o sprawdzenie kilku zadań na tym onetowym Ale to są ogólne zasady i trzeba po prostu stosować je z głową ]
Pani Buka
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

Re: Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 90 % ?

Post autor: Karolajn18 »

silence, te pytania, które zadałaś to są własnie te rzeczy, które wiedzą tylko egzaminatorzy / Ja, szczerze mówiąc, nie potrafię odpowiedzieć na te pytania! Oceniając swoje rozwiązane arkusze zwykle robię tak, że jeżeli jest odp w całości prawidłowa, a w kluczu jest sformułowane trochę inaczej to daję, że mam dobrze. Jeżeli moja odp różni się jakimś ważnym słowem to daję źle. Mimo, że w kluczu jest dużo podpowiedzi kiedy zaliczać, kiedy nie, to i tak nigdy nic nie wiadomo /
Eeech. dlatego wolałabym testy typowo na wiedzę, no ale cóz.
Awatar użytkownika
makeAchange
Posty: 29
Rejestracja: 24 lip 2011, o 21:44

Re: Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 90 % ?

Post autor: makeAchange »

Hmmm, myślę, że z kluczem są i zawsze były problemy. Swoją drogą dużo zależy od sprawdzającego. Moja babka od biologi przyjmuje system, jeżeli ktoś napisał więcej niż ty, nawet jeżeli nie było o to proszone w poleceniu, to dostaje więcej punktów. Tym sposobem trzeba pisać wszystko co się wie. Aczkolwiek tak jak ktoś już wspomniał często można się wyłożyć, chcąc czymś zabłysnąć, a nie będąc do końca pewnym.
Cały czas dyskutowany jest temat zdobycia 90% na maturze, dla mnie w tej chwili wydaje się to szczytem marzeń. Pomimo wielkiego wysiłku na sprawdzianach zyskuje średnio 80-85%, poświęcam bioli mnóstwo czasu, a przykładowo dziewczyna ode mnie z klasy wystarczy, że z dwa razy przeczyta podręcznik i pisze na 95%. Chyba faktycznie bardzo dużo zależy od zdolności. Przecież można się uczyć więcej i intensywniej niż inni, a nie widzieć tego efektów, prawda?
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 90 % ?

Post autor: godziasia »

Boże, jak to czytam to mi słabo.80-85% to są, za przeproszeniem, wyj*bane w kosmos wyniki, zwłaszcza z biologii, która ma ten swój kontrowersyjny klucz, a Wy ciągle mało/słabo, chciałbym więcej". Nie łatwiej w tej sytuacji nadrobić chemią? Czy tam fizyką, co kto tam chce. Dobrze, że nie urodziłam się parę lat później, bo widzę, że na medycynę to idą teraz ludzie-cyborgi, mający 190/200 lub więcej.
Trochę mnie przerażacie:P
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 90 % ?

Post autor: vahti »

Też sie ciesze że sie dostalem ze swoimi 80% z biologii. Nadrobione chemią, której przynajmniej mozna być pewnym.
Awatar użytkownika
biologiczka_6
Posty: 192
Rejestracja: 17 maja 2010, o 16:14

Re: Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 90 % ?

Post autor: biologiczka_6 »

ja to z kolei liczę że swoje braki chemiczne nadrobię biologią ale wszystko zależy od tego co w tym roku wymyślą ,nie wiecie czego można się spodziewać (głupie pytanie)
max_m
Posty: 1074
Rejestracja: 3 gru 2010, o 21:40

Re: Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 90 % ?

Post autor: max_m »

godziasia, lubie to
Awatar użytkownika
Glina
Posty: 892
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 12:50

Re: Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 90 % ?

Post autor: Glina »

Ja to bym chciał 70% z biologii
max_m
Posty: 1074
Rejestracja: 3 gru 2010, o 21:40

Re: Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 90 % ?

Post autor: max_m »

no przynajmniej normalny wynik, a nie 90, jak jakichs cyborgow
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 90 % ?

Post autor: york »

w tym roku imo na medycyne czy stome, żeby się dostać to będzie trzeba mieć po 90% i nie żartuje skoro, przez pół przyjmują ludzi w tym roku to automatycznie progi pójdą w góre
MaOaM
Posty: 620
Rejestracja: 11 lip 2010, o 09:38

Re: Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 90 % ?

Post autor: MaOaM »

mimi11 pisze:w tym roku imo na medycyne czy stome, żeby się dostać to będzie trzeba mieć po 90% i nie żartuje skoro, przez pół przyjmują ludzi w tym roku to automatycznie progi pójdą w góre


nie rozumiem twojej wypowiedzi przez pół"?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości