Co uwazacie o odstrzale niedzwiedzi w Tatrach...

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
Kalia
Posty: 23
Rejestracja: 13 sie 2007, o 14:10

Re: Co uwazacie o odstrzale niedzwiedzi w Tatrach...

Post autor: Kalia »

Pewnie masz rację, Gacek. A co do nietoperzy to aż 17 z 23 gatunków żyjących w Polsce zamieszkuje jaskinie w Ojcowskim Parku Narodowym, a wczoraj widziałam 4 nietoperze właśnie tam, choć to dość rzadkie o tej porze. Musiałam się pochwalić
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Co uwazacie o odstrzale niedzwiedzi w Tatrach...

Post autor: yeast »

Mysle, ze w niektorych przypadkach dzialalnosc czlowieka jest juz czynnikiemnaturalnym". W koncu zyjemy w tej Europie pare tysiecy lat i przeksztalcilismy srodowisko na tyle, ze wytworzyla sie nowa rownowaga, powstaly gatunki przystosowane do krajobrazu rolniczego i miast. W Polsce istnieja przeciez rezerwaty, w ktorych trzeba co roku kosic trawe, aby zachowac ekosystem. W Wielkiej Brytanii istnieje ruch ochrony murkow pomiedzy polami (likwidowanych przez wielkoobszarowe nowoczesne rolnictwo), z ktorych korzysta m.in. wiele gatunkow ptakow. Pozwole zacytowac sobie klasyka:Nie ma powrotu do jaskin, jest nas za duzo".
Gacek
Posty: 111
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 22:09

Re: Co uwazacie o odstrzale niedzwiedzi w Tatrach...

Post autor: Gacek »

Dobrze wiedzieć Ja dodam że blisko zamieszkiwanej przeze mnie krainy geograficznej jest największezimowisko nietoperzy w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym. Miałem przyjemność zwiedzać Od października bodajże do kwietnia podziemne fortyfikacje z czasów II wojny światowej stają się nietoperzym hotelem
Pozdrawiam
Gacek
Kalia
Posty: 23
Rejestracja: 13 sie 2007, o 14:10

Re: Co uwazacie o odstrzale niedzwiedzi w Tatrach...

Post autor: Kalia »

Nietoperze są niebezpieczne ze względu na wściekliznę którą mogą przenosić, ale we włosy się nie wplątuję, tak jak mnie od dziecka wpajano
yeast, może masz rację, ale działalność człowieka i tak wyrządziła więcej szkód niż pożytku i nadal tak jest i pewnie nadal będzie.
Gacek
Posty: 111
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 22:09

Re: Co uwazacie o odstrzale niedzwiedzi w Tatrach...

Post autor: Gacek »

Duża część dzikich zwierząt przenosi wściekliznę. Ale ile owadów wcinają nietoperze między innymi irytujące nas komary
Pozdrawiam
Gacek
Kalia
Posty: 23
Rejestracja: 13 sie 2007, o 14:10

Re: Co uwazacie o odstrzale niedzwiedzi w Tatrach...

Post autor: Kalia »

Właśnie, chyba sobie muszę nietoperza w pokoju trzymać ,pozbędę się w sposób naturalny komarów, much itp. Mam rosiczkę, ale nie do końca spełnia swoją rolę
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Co uwazacie o odstrzale niedzwiedzi w Tatrach...

Post autor: Pablo »

Wiedz, że troche od tamtu posty odbiegają P . Ale niech osoba która jest za wybiciem niedźwiedzi i innych zwierząt poda mi racjonale powody dlaczego . Tak się mówi, że wybije się np. 200 szt i po wszystkim, w Australi w latach 70-80 pozwolono na wybicie krokodyli by nie bylo ich za dużo, a co się stało.krokodyle w końcu byłe gatunkiem zagrożonym wyginięciem. Przecież zwierzęta były pierwsze, a my dopiero po nich a już rujnujemy im życie.Dobrze, że jeszcznie nie wydano pozwolenia na wybicie ludzi bo jest ich coraz więcej.


Dobrze, że zwierzęta nie są takie mądre, bo by mogły przeprowadzić selekcje naturlana wśród ludzi tak jak my to robimy z nimi. Oko za oko, ząb za ząb.

A tak swoją drogą zwierzęta nie atakują bez przyczyny.
Awatar użytkownika
Celestyn
Posty: 181
Rejestracja: 1 mar 2007, o 10:10

Re: Co uwazacie o odstrzale niedzwiedzi w Tatrach...

Post autor: Celestyn »

Ja za wybiciem niedżwiedzi nie jestem, ale. patrząc z pewnego puktu widzenia, zbyt duża ilość pewnych organizmów może zachwiać naturalną równowagą. Być może powinniśmy jezostawić by wszystko samo sięuregulowało". ale trzeba wziąć pod uwagę że niestety człowiek już w dość znaczącym stopniu wpłynął na cały ekosystem. i nie wszystko mogło by potoczyć się tak jak trzeba.
werych
Posty: 42
Rejestracja: 16 sie 2007, o 20:47

Re: Co uwazacie o odstrzale niedzwiedzi w Tatrach...

Post autor: werych »

Odstrzał niedźwiedzia czy też jego brak tylko w Polsce nic nie zmienia, jest bezsensowny bez dogadania się ze Słowakami. Istnieją również pojęcia zrównoważonego rozwoju, gospodarka łowiecka, gospodarka leśna - odsyłam tych, którzy myślą, że redukcja populacji niektórych gatunków zwierząt jest zła.

pzdr!
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Co uwazacie o odstrzale niedzwiedzi w Tatrach...

Post autor: Pablo »

Mimo tego nigdy za swojego życia nie będe za wybijaniem zwierząt, jakichkolwiek by zredukować ich populacje, co innego szkodniki.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Co uwazacie o odstrzale niedzwiedzi w Tatrach...

Post autor: badger »

a jak wyznaczysz granicę od której zwierzę staje się szkodnikiem?
werych
Posty: 42
Rejestracja: 16 sie 2007, o 20:47

Re: Co uwazacie o odstrzale niedzwiedzi w Tatrach...

Post autor: werych »

Pablo wg. Twojej teorii będa na naszych polach same lisy, norki amerykańskie, szopy pracze.

Upraw rolnych nie będzie ponieważ zniszczą je dziki.

Bażanta, kaczki, piżmaka, kuropatwy, cietrzewia, głuszca nie będzie i wielu gatunków mniejszych ptaków.

Poważnie zachwieje się gospodarka leśna w wyniku szkód wyrządzanych przez zwierzynę plową.

Wterenie będzie czuć wielki odór rozkładającej się zwierzyny.



Człowiek tak zdegradował środowisko naturalne, że teraz bez ingerencji w nie się nie obejdzie.
Bardzo, bardzo ważna jest racjonalna gospodarka łowiecka w tym przypadku
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Co uwazacie o odstrzale niedzwiedzi w Tatrach...

Post autor: Pablo »

Na chłposki rozum, szkodnikami są króliki, szczury, ślimaki itd. A to dlatego, że działają na szkodę człowieka, a poki co nie słyszałem, żeby niedźwiedzie niszczyły polony, zabijały zwierzęta udomowione. A, że niedźwiedź zaatakował człowieka nic w tym dziwego, pies może zaatakować to dlaczego niedźwiedź nie może. A jeśli zaatakuje to musi zostać do tego sprowokowane lub wywołać oddruch jak do zwierzyny łownej, gdy człowiek zacznie np.uciekać.

Takie jest moje zdanie.

[ Dodano: Sob Sie 18, 2007 14:33 ]
werych pisze:Człowiek tak zdegradował środowisko naturalne, że teraz bez ingerencji w nie się nie obejdzie.
Bardzo, bardzo ważna jest racjonalna gospodarka łowiecka w tym przypadku
No właśnie po jaką cholere, człowiek ingerował z przyroda
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość