co wybrać?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
kira
Posty: 121
Rejestracja: 10 lip 2008, o 13:42

Re: co wybrać?

Post autor: kira »

Savok, dzięki za odpowiedz. uwazam ze analityka jest fajnym kierunkiem ale podobno w tym sektorze nie ma pracy. a połoznictwo czy pielegniarsto mnie nie interesuje.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: co wybrać?

Post autor: Savok »

Praca jest i bedzie. Chociazby dlatego, ze w Pl aby pracowac jako diagnosta musisz byc czlonkiem Izby Diagnostow, a do tego trzeba skonczyc odpowiednie stuidia lub 2letnie studium podyplomowe.
Awatar użytkownika
luiza
Posty: 96
Rejestracja: 2 lip 2008, o 19:06

Re: co wybrać?

Post autor: luiza »

Mam inne zdanie. Koleżanka skończyła analityke. Cudem dostała pracę i serdecznie mi odradzała ten kierunek. Jednak analityka jest dobra żeby przezimować rok. Ogólnie dość rozwijający kierunek sam w sobie. Ale w sumie równie dobrze możesz przezimować rok na pielęgniarstwie(co też ja uczyniłam P). I odradzam siedzenie rok czasu w domu - u mnie ludzie na roku porzucali studia a potem przychodzili na wykłady bo nie mogli się zmobilizować żeby uczyć się do matury.
pom-pom
Posty: 41
Rejestracja: 13 cze 2008, o 16:38

Re: co wybrać?

Post autor: pom-pom »

ja się właśnie dostałam na analitykę w Warszawie, chciałam farmacje ale trudno, natomiast mam zamiar za rok poprawić sobie biologię i przenieść się na farmację jak mi się to uda, chyba że analityka mnie pochłonie
Awatar użytkownika
sosen
Posty: 186
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 12:09

Re: co wybrać?

Post autor: sosen »

tylko że 150 punktów to chyba też za mało na analitykę przynajmniej na niektórych uczelniach bo jak sprawdzałem w lublinie to chyba będzie wyższy próg w tym roku (oczywiście nie wiadomo jeszcze ale raczej będzie wyżej niż w tamtym roku i to zazwyczaj co roku ta tendencja jest wzrostowa. Jak ja składem na studia to analityka w lublinie to było coś około 130 z kawałkiem farmacja chyba coś około 150 (w tym do 10 punktów za test). Ale to też zależy od uczelni i od roku
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: co wybrać?

Post autor: Gekon »

sosen pisze:Jak ja składem na studia to analityka w lublinie to było coś około 130 z kawałkiem farmacja chyba coś około 150 (w tym do 10 punktów za test).
Jeśli chozi Ci o 2006r. to był 120 na analityke i 140~~ na farme.
Wtedy progi były niskie
Awatar użytkownika
Kaya
Posty: 218
Rejestracja: 7 cze 2008, o 19:48

Re: co wybrać?

Post autor: Kaya »

Ja złożyłam papiery na inż. środowiska, ale zastanawiam czy nie przenieść na analitykę. Jak sądzicie co lepsze?
kira
Posty: 121
Rejestracja: 10 lip 2008, o 13:42

Re: co wybrać?

Post autor: kira »

na slam sie dostałam na anlityke, ale do 23 lipca musze sie okreslic czy ide
naso
Posty: 69
Rejestracja: 30 maja 2007, o 18:15

Dostałam się i na biologię, i na zootechnikę. Co wybrać?

Post autor: naso »

Witam
Tak jak w temacie. Złożyłam papiery na Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, na biologię i na zootechnikę. Szczerze mówiąc, miałam wątpliwości, czy dostanę się na biolę (maturę z tego przedmiotu napisałam tylko na 55%, chemia 25% ). No, ale się dostałam. I nie wiem, co teraz. Spodziewam się, że na biologii będzie trudniej niż na zootechnice? Nie wiem, czy sobie poradzę. Gdyby nie szło mi najlepiej, mogę w każdej chwili przerzucić się na zootechnikę, czy muszę czekać do następnego roku i powtarzać cały proces rekrutacji? I w ogóle który kierunek jest według was atrakcyjniejszy? Co mogę robić po biologii, a co po zootechnice (z góry oświadczam, że nauczyciel odpada, weterynarz raczej też).
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: co wybrać?

Post autor: Medycyna Lwów »

naso pisze:weterynarz raczej też
żeby być takowym trzeba skończyć weterynarię.
ja bym radził biologię - studia konkretne i ciekawe, jak nie nauczyciel to można szukać pracy w laboratorium, w jakiś instytutach itp., po za tym do najcięższych z tego co wiem nie należą, więc jak sie będziesz uczyć to sobie poradzisz.
julka :)
Posty: 33
Rejestracja: 16 lip 2008, o 17:48

Re: co wybrać?

Post autor: julka :) »

Cześć
Ja mam pytanie Co byście wybrali technologię żywności na SGGW czy zdrowie publiczne na AM w Wawie bo mam ogrooomny problem
Chciałabym poprawiać maturę oczywiście jak się nie dostanę na medycynę .Gdzie lepiej bym sie przygotowała ? na której uczelni
Niektórzy mi radzą abym wybrała Zdrowie Publiczne bo to nowy przyszłosciowy kierunek po którym bedzie praca ale też niektórzy mi radzą SGGW bo po technologi zywienia jest dobra praca
Pomooooozcie
Oczywiście chce studiować na medycynie bo to moj wymarzony kierunek bo chce pomagać ludziom ale na razie czekam na listy rankingoowe
Może niech wypowieDzą sie studenci Zdrowia Publicznego NA AM
Ostatnio zmieniony 28 lip 2008, o 10:02 przez julka :), łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kaya
Posty: 218
Rejestracja: 7 cze 2008, o 19:48

Re: co wybrać?

Post autor: Kaya »

Ile masz punktów na medycynę?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości