co wybrać?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Marzena
Posty: 557
Rejestracja: 17 sty 2007, o 20:31

Chemia czy Biologia ?

Post autor: Marzena »

Jak uważacie co jestlepsze chemia czy biologia na UAM w Poznaniu ? Mam dylemat na co składać
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: co wybrać?

Post autor: Savok »

na to, co cie bardziej interesuje.
Marzena
Posty: 557
Rejestracja: 17 sty 2007, o 20:31

Re: co wybrać?

Post autor: Marzena »

No tak odpowiedz jest niby prosta, ale ja chciałam sie poradzic moze ktos sie wypowie dlaczego warto akurat biologie a nie chemie i odwrotnie.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: co wybrać?

Post autor: Savok »

Nikt ci nie odpowie na co powinnas isc. Nikt poza toba, nie jest toba, zatem nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie. Oba kierunki sa trudne i wymagajace i bardzo rozne od siebie. Ja ci powiem, ze biologia jest super, bo chemii prawie nie rozumiem, a DMchemik ci powie ze chemia zbawi swiat, i co z tego wywnioskujesz?
Marzena
Posty: 557
Rejestracja: 17 sty 2007, o 20:31

Re: co wybrać?

Post autor: Marzena »

Moze czemu ta biologia jest taka super ze lepsza od chemii
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: co wybrać?

Post autor: Savok »

Bo mnie interesuje, ot tyle
Marzena
Posty: 557
Rejestracja: 17 sty 2007, o 20:31

Re: co wybrać?

Post autor: Marzena »

Już wybrałam P
Anea
Posty: 100
Rejestracja: 14 lis 2007, o 15:59

Re: co wybrać?

Post autor: Anea »

Tak więc co w końcu?
Marzena
Posty: 557
Rejestracja: 17 sty 2007, o 20:31

Re: co wybrać?

Post autor: Marzena »

Biologie a Ty Anea bierzesz cos oprocz UM/AM ?
Anea
Posty: 100
Rejestracja: 14 lis 2007, o 15:59

Re: co wybrać?

Post autor: Anea »

Może złożę na wydział chemii, btw na UAM można się rejestrować już po ogłoszeniu wyników matur, prawda? (do 4 lipca)
Marzena
Posty: 557
Rejestracja: 17 sty 2007, o 20:31

Re: co wybrać?

Post autor: Marzena »

Tak do 4 lipca sie mozna rejestrowac.
kira
Posty: 121
Rejestracja: 10 lip 2008, o 13:42

150 punktów i co dalej?

Post autor: kira »

Witam wszystkich co mi doradzacie, bo wybirałam sie na med lub stom ale matura nie poszła mi tak jakbym tego chciała (78 i 72 %) na analitykę się dostanę. i sie włąsnie zastanawiem czy warto isc na te studia? analityke wszyscy odradzaja. czy czekać rok w domu i startowac na to co chciałam najpierw?

[ Dodano: Czw Lip 10, 2008 14:52 ]
albo jakie kierunki polecacie jeszcze?
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: co wybrać?

Post autor: Savok »

Analityka dobry kierunek, przynajmniej ciekawy. Z leczeniem nawet moze miec wioele wspolnego, bo np bardziej prawdopodobne jest ze to analityk, ktory zalapal sie na prace naukowa odkryje lekarstwo na raka, a nie lekarz.
Tak samo w zwyklej diagnostyce praca jest ciekawa. Dostajesz probke X i masz stwierdzic na co delikwent cierpi. Owszem, samego pacjenta nie ogladasz, ale jednoczesnie pracujesz po 5 latach studiow, a nie 12 i nie musisz przechodzic przez etap przewijania pacjentow, karmienia pacjentow itd itp. A jesli ta czesc cie interesuje bardziej, to moze pielegnairstwo?

Zalezy co cie bardziej kreci.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości