Co wybrać

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Milena
Posty: 2
Rejestracja: 27 maja 2006, o 07:47

Co wybrać

Post autor: Milena »

Jestem w drugiej klasie liceum i nie wiem jaki przedmiot wybrać na maturę, gdyż nie jestem zdecydowana co robić dalej w życiu. Zastanawiam się nad medycyną, kryminologią, farmacją i fizyką. Po którym kierunku można dostać interesującą i dobrze płatną pracę? Pomóżcie
Raskolnikow

Re: Co wybrać

Post autor: Raskolnikow »

Medycyna mogłabyś być np. spychiatra 8)
ziomalka
Posty: 155
Rejestracja: 10 mar 2006, o 17:18

Re: Co wybrać

Post autor: ziomalka »

albo połaczyć kryminalistyke i medycyne i zostać patologiem sądowym ja mam takie marzenie, zeby własnie tym specjalista zostać
pozdrawiam
milena

Re: Co wybrać

Post autor: milena »

Ale jakie zarobki się wiąŻą z medycyną sądową i czy w obecnych czasach, szczególnie w Polsce, moŻna się w tym kierunku rozwijać, np zdobywać stopnie naukowe?
ziomalka
Posty: 155
Rejestracja: 10 mar 2006, o 17:18

Re: Co wybrać

Post autor: ziomalka »

milena pisze:Ale jakie zarobki się wiążą z medycyną sądową i czy w obecnych czasach, szczególnie w Polsce, można się w tym kierunku rozwijać, np zdobywać stopnie naukowe?
jak o bywa w polskiej słuzbie zdrowia, zarobki nie są Bóg wie, jakie, ale jak sie ma kwalifikacje i odpowiednie predyspozycje, można zagarniac naprawde spora kase . jesli chodzi o rozwijanie sie w tej dziedzinie - oczywiście przeciez w medycynie sadowej co chwile sa nowe , coraz to bardziej odmienne przypadki
milena

Re: Co wybrać

Post autor: milena »

w sumie moŻe i masz rację, tylko nie wiem czemu mnie bardziej ciągnie do medycyny wojskowej :oops: Ten kierunek wydaje mi sie równieŻ interesującym.
milena

Re: Co wybrać

Post autor: milena »

a jakbym chciała jechać na misję do krajów trzeciego świata to nie wiecie na jaki minimalny okres moŻna wyjechać i czy na przykład po staŻu moŻna by było tam robić specjalizację
maraj
Posty: 100
Rejestracja: 1 cze 2006, o 17:32

Re: Co wybrać

Post autor: maraj »

Zeby spełnić te marzenia to radze przyłożyć sie do matury rozszerzonej z fizyki, chemi i biologii
rubisco;)
Posty: 25
Rejestracja: 7 maja 2006, o 21:09

Re: Co wybrać

Post autor: rubisco;) »

Hej Ziomalka .a co ze stomą juz się nie wybierasz
ziomalka
Posty: 155
Rejestracja: 10 mar 2006, o 17:18

Re: Co wybrać

Post autor: ziomalka »

rubisco) pisze:ej Ziomalka .a co ze stomą juz się nie wybierasz
wybieeeram, spoko maroko, juz złozyłam papiery na stome, ale jakby mi sie nie spodobało, o ile to bedzie możliwe, przeniose sie na medycyne, nie martw sie Rubisco, ten rok bede na stomie, o ile wogóle sie dostane, ooobyy

pozdrawiam
wlasnie ten

Re: Co wybrać

Post autor: wlasnie ten »

Milena widze jest, jeszcze rozchwiana, Tu by chciała zarabiać kokosy, a zaraz pisze, Że chce jechać na misje do krajów 3¦wiata. Trzeba wybrać, pozatym stopnie naukowe w tym kraju nie idą w parze z zarabianymi pieniędzmi.
Fakt doc. dr hab. Zarabia więcej niŻ Wacek Kowalski mechanik, to jednak zarabia ten kto ma to coś, a to coś rozpłynie się w 97% Takich nastolatków szybciej niŻ się utworzyło. Przyczyn jest kilka, wypadki losowe, zdrowie brak myślenia kreatywnego ( co wiele osób bez podstawie przyisuje sobie) Gdyby wszyscy ludzie mieli to coś baa gdyby 80% miało to coś to nie było by biedaków, nie byłlo by klasy średniej, ani klasy niŻszej czyli najliczniejszej. Pozdrawiam :)
maraj
Posty: 100
Rejestracja: 1 cze 2006, o 17:32

Re: Co wybrać

Post autor: maraj »

wlasnie ten pisze:Trzeba wybrać, pozatym stopnie naukowe w tym kraju nie idą w parze z zarabianymi pieniędzmi.
Niestety jest to prawda, ale ja wybrałabym to co lubie. niechciałabym męczyć się przez całe życie nad czymś na czym mi wogóle nie zależy. Owszem chce mieć kase, ale nie zawszelką cenę, np. nie kosztem szcześcia. Mam nadzieję żże mój wybór zez studiami okazała się trafiony
...

Re: Co wybrać

Post autor: ... »

:yahoo:
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości