Co zdawać na maturze?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Co zdawać na maturze?

Post autor: Girion »

Hello.
Mam taki problem. Otóż chciałbym się dostać na medycynę do Krakowa na CMUJ. I pytanie jest takie, co mam zdawać oprócz biologii i chemii rozszerzonej? Słyszałem od kogoś że M (p) / M (r) / F (r)
Co będzie lepsze i łatwiejsze matematyka podst. czy fizyka rozszerzony?
Chyba że jest możliwość zdawania fizyki podst., jest taka możliwość?
Czy poradziłbym sobie i czy jest sens zdawać i matmę podst. i fizykę rozszerzoną, czy nie lepiej jest zdawać jeden z tych przedmiotów?
Czy jest taka uczelnia na południu Polski która wymaga B (r)/ Ch (r)/ F (p)?

I mam jeszcze pytanie odbiegające od tematu ile dziennie uczycie się biologii? Czy 3 h dziennie to dobry czas?
rybka27
Posty: 18
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:33

Re: Co zdawać na maturze?

Post autor: rybka27 »

Z Krakowem wszystko się zgadza. Radzę Ci zdawać fizykę r/p,to już zależy od Ciebie,a matma jest i tak obowiązkowa. Bez problemu można ją napisać na ponad 90%.
Z tego co się orientuję,to z podstawą fizyki można iść do Wrocławia,Warszawy i chyba od tego roku do Szczecina.

Co do nauki. Podziel sobie materiał na działy, zapisz terminy w kalendarzu, na który będziesz musiał je opanować i ucz się systematycznie. Wydaje mi się,że 3 h dziennie spokojnie starczą na opanowanie materiału, ale to już musisz Ty sam ocenić.
Nie zapominaj tylko o rozwiązywaniu zadań,najlepiej rób je codziennie,bo to jest najważniejsze. Dotyczy to zarówno biologii,jak i chemii.
Trzymam kciuki .
Lunette
Posty: 421
Rejestracja: 30 lip 2011, o 19:41

Re: Co zdawać na maturze?

Post autor: Lunette »

Girion pisze: Co będzie łatwiejsze matematyka podst. czy fizyka rozszerzony?
Łatwiejsze?! Matematyka podstawowa jest banalna w porównaniu z fizyką też chociażby na podstawie, nie mówiąc już o rozszerzeniu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości