Co zrobić??? mam psa i fretke...

Informacje o naszych tchórzofretkach. Żywienie i rozmnażanie, problemy w hodowli.
Damelus1991
Posty: 1
Rejestracja: 29 wrz 2007, o 22:05

Co zrobić??? mam psa i fretke...

Post autor: Damelus1991 »

Witam mam mały problem a może i duży mam tchórzofretkę i owczarka niemieckiego pies myśli że to suczka i cały czas ją gania nie chce go zamykać w drugim pokoju bo mruczy.
Boje się tylko że przygniecie ją łapą bo ugryźć nie ma szans. Proszę was o pomoc!
Ostatnio zmieniony 3 paź 2007, o 17:18 przez Damelus1991, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Azadi
Posty: 100
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:30

Re: Co zrobić??? mam psa i fretke...

Post autor: Azadi »

ta na pewno mysli, ze to suczka. po prostu jest ciekawy co to za zwierze. ja mam psa i szynszyla, pies czasami biega za szynszylem, ale szynszyl jest mniejszy i zwinniejszy, wiec daje rade. czesciej nie biega, bo juz sie przyzwyczail sie z widokiem gryzonia. moze twoj pies jest po prostu ciekawy. moze mu to minie, pewnie boi sie o was, ze moze wam cos sie stac jesli ten zwierz jest nowy. moj na poczatku spal blisko klatki, ale teraz juz sie uspokoil. jak nie przejdzie to twojemu psu to bedziesz musial bardzo uwazac, zeby nie przygnieciono fretki albo niestety trzymac psa daleko. mozesz zakazac psu gonic (ja czasami tak robilam by moj pies nie zameczyl szynszyla) fretki, ale to dziala tylko w niektorych przypadkach psow- bardzo poslusznych, moj sluchal.
Mysia
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 08:28

Re: Co zrobić??? mam psa i fretke...

Post autor: Mysia »

nic się niedzieje) jest dużo takich przypadków:D ja np. czytałam tu na forum, już nie wiem jaki to był użytkownik, ale tchórzofretka samiec ciąkną kotkę) dla zabawy:D
spokojnie, nic się nie powinno dziać)
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: Co zrobić??? mam psa i fretke...

Post autor: Kingu$ka »

A ta tchórzofretka nie ma klatki? Poprostu wypuszczają ją, jak na chwilę zamykasz psa. Poprostu raz ten zwierzak biega, raz ten i po kłopocie.
gliko
Posty: 14
Rejestracja: 15 wrz 2007, o 11:02

Re: Co zrobić??? mam psa i fretke...

Post autor: gliko »

ja mysle ze pies jest ciekawy malej fretki. rozumiem twoj poroblem bo mama mojej fretki terz mieszka z psem i nieraz widzialam jak sie ganiaja. ale to naprawde moze bys tylko ciekawosc. jezeli jest pewnosc ze pies nie zaatakuje fretki i nie ebdzie chcial ugryzc to proponuje wziac fretke na rece i z kims kto bedzie mogl w kazdej chwli odciagnac psa siasc na podlodz ei powoli przyzwyczajac zwierzeta do siebie. dac psu powachac fredzie.ale tak zeby nie mogl ewentualnie ugryzc. ona musi powachac jego. moze w koncu przyzwyczai sie do fretki i bedzie traktowal ja jak domownika i przestanie za nia lazic. moze rzeczywiscie on boi sie o was i sledzi ja jak obcego w domu. trzbea obserwowac duzo wierzeta. na szczescie ja nie mama pasa moaj fretka lata wolno mino ze ma klatke nie zmaykam jej w niej. kolezanka moja ktora ma mame mojej fretki tez nie zamyka fretki z kaltce i jakos zyja razem z psem )
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: Co zrobić??? mam psa i fretke...

Post autor: Norbi »

weź fretkę na kolana i pokaż psugłaszcz gopowinno poddziałaś.najczęściej to działa.
funcia
Posty: 26
Rejestracja: 6 paź 2007, o 20:03

Re: Co zrobić??? mam psa i fretke...

Post autor: funcia »

Norbi Ty naprawdę się na zwierzętach nie znasz. Tak nie można robić jak się ma dużego,agresywnego psa. Duży z tego powodu bo jak zobaczy fretkę na kolanach to będzie zazdrosny i może zacząć szczekać i uderzyć łapą. A agresywny z tego powodu bo jak się weźmie na kolana fretkę to będzie zazdrosny i może się rzucić na freciaka
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: Co zrobić??? mam psa i fretke...

Post autor: Norbi »

trzeba uwazrzać, nawet i w przypadku ratlerkaWybaczy Pani, ale mam to obcykane.mając dużego malamuta i ciągle jakieś nowe zwierze<z odzysku już mam to
Owszem, niektóre psy niiigdy się nie przyzwyczają do zwierzaka i wtedy trzeba go oddać<zwierzaka a nie psa oczywiście
funcia
Posty: 26
Rejestracja: 6 paź 2007, o 20:03

Re: Co zrobić??? mam psa i fretke...

Post autor: funcia »

Jeśli się wie że pies nie zaakceptuje nowego zwierzaka to po co go brać? A racja z tym że nawet ratlerek może zrobić krzywdę.
Kamila:)
Posty: 74
Rejestracja: 29 gru 2006, o 22:40

Re: Co zrobić??? mam psa i fretke...

Post autor: Kamila:) »

Przepraszam, ale może powinna pani najpierw pomyślec, kupując fretkę?to wiadome, że pies zobaczywszy zwierzątko będzie zaciekawiony. W tym przypadku jest to duży pies.owczarek niemiecki.a więcłatwo może zrobic fretce krzywdę.j
blumch
Posty: 6
Rejestracja: 25 sty 2008, o 15:03

Re: Co zrobić??? mam psa i fretke...

Post autor: blumch »

Ja nie mam takiego problemu. Jak wychodzę z moim Fredziem na spacery to psy od niego uciekają. Strasznie się go boją. A co do tego, co zrobić (żeby nie off-topować) to myślę, żeby wypuszczać fretkę jak pies jest zamknięty w drugim pokoju, bo faktycznie mogą sobie zrobić krzywdę.
kama945
Posty: 10
Rejestracja: 13 paź 2008, o 17:42

Re: Co zrobić??? mam psa i fretke...

Post autor: kama945 »

ja tam mam fretke i 2 psy duzego i malego
Iza85
Posty: 17
Rejestracja: 26 paź 2008, o 09:40

Re: Co zrobić??? mam psa i fretke...

Post autor: Iza85 »

że ja też mam taki sam problem! tyle że myj kundelek chce zjeść fretke
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość