Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie na studia?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
kasia_89
Posty: 36
Rejestracja: 13 sie 2007, o 14:57

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie?

Post autor: kasia_89 »

Ja idę na polibudę ^^ wydział techniczno-medyczny i zostaję inżynierem, nie wspominając, ze wszyscy zniechęcają mnie do studiowania medycyny, począwszy od rodziny a kończąc na nauczycielach Bycie inżynierem to zawód przyszłości! Z tego są większe pieniądze"

Dla mnie liczy się pasja medycyna i tyle
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie?

Post autor: Korczaszko »

batha, nie dostaniesz sie na chemię to pójdziesz na lekarski (mi by się nie chciało wydawać pieniędzy i bawić w rekrutację na kierunek który mam w nosie ). hehe moja koleżanka jeśli nie dostanie się architekturę krajobrazu (nie zaliczy rysunku ^^) idzie na lekarski

więc walcząc z dyskryminacją powiem tak! jeśli nie dostanę się na medycynę (mójwymarzony kierunek ma w nazwie słowomedycyna w przeciwieństwie do lekarskiego ) to rozpocznę karierę supermodelki ^^
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie?

Post autor: Batha »

Korczaszko pisze:batha, nie dostaniesz sie na chemię to pójdziesz na lekarski (mi by się nie chciało wydawać pieniędzy i bawić w rekrutację na kierunek który mam w nosie ).
raczej mało prawdopodobne
a kasę na sam UJ dała moja chrzestna, bo chce, żebym tam składała. no a reszta tego co zostaje dla mnie
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie?

Post autor: Claudia »

Korczaszko pisze:to rozpocznę karierę supermodelki ^^
W którym magazynie spodziewać sie twojej sesji

Jak sie nie dostane to powiem:Los tak chciał
veg999
Posty: 87
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:56

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie?

Post autor: veg999 »

Ja mam jeszcze rok do matury, ale jak się nie dostane od razu na AM, to sobie rok przebumeluje, poprawie mature i będe zdawał do skutku. Nie mam zamiaru iść na inne studia. Myślałem wprawdzie o weterynarii, ale jednak doszedłem do wniosku że nie widze siebie na innym kierunku niż lekarski na AM.
gosiaczek;)
Posty: 456
Rejestracja: 21 maja 2008, o 08:54

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie?

Post autor: gosiaczek;) »

Ponieważ składam tylko i wyłącznie na medycyne, to zostaje w domku, pracuję, biorę korki z bioli żeby zmusić się do nauki w razie gdyby samozaparcie zawiodło(aktualnie to tylko wyniki z biologii uważam za najmniej pewne, z reszty jestem zadowolona). Nie idę na inne studia, bo.nie chcę, ale wolę by te plany nie doszły do skutku jednak. Zdecydowanie bardziej podoba mi się optymistyczna wersja.
piter_zdw
Posty: 27
Rejestracja: 10 sty 2007, o 19:54

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie?

Post autor: piter_zdw »

Ale ambitne plany a myślicie że to tak łatwoprzez rok sie pouczę ?
Człowiek sie odzwyczaja od nauki a potem zacząć takie tempo jak było przed maturą jest bardzo ciężko ale jeżeli jest się ambitnym i pełnym samodyscypliny to możliwe.
Ale taka jest cena studiowania wymarzonego kierunku.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie?

Post autor: Biochejter »

zielony666 pisze: Brawo, popieram w 100%. Nie dostaniesz się - próbujesz za rok.
Zielony, trzeba się jednak liczyć z tym że jest możliwość że za rok się nie uda. Mam ludzi z klasy z LO, którzy po maturze (2005) nie poszli nigdzie bo nie dostali się na np. stome lub farme i 3 razy się już nie dostali i czekają właśnie na czwartą rekrutację, w momencie gdy nasi znajomi z klasy są już po licencjatach. Ja osobiście nie stawiałbym wszystkiego na jedną karte, bo różnie w życiu bywa. Ale z drugiej strony rok to żadna strata, gorzej jak tych lat jest trochę więcej
akolita
Posty: 48
Rejestracja: 16 cze 2008, o 14:21

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie?

Post autor: akolita »

Osobiście w razie niepowodzenia radziłbym iść na kierunek pokrewny/przyrodniczy jeżeli ma sie zamiar startować za rok ponownie. Przez rok straci sie tą sprawnośc, dużo wiedzy umknie a takie studiowanie przez rok zastępuje korki. Bo np. na biotechnologii przez cały rok mascie rózne pochodne biologii i chemii, a i czasami na pierwszym roku jakąś fizyke lub biofizyke wiec korki są za free:)

Co do tematu. Jeżeli sie nie dostane to zostaje na mojej biotechnologii:D
veg999
Posty: 87
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:56

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie?

Post autor: veg999 »

piter_zdw pisze:Ale ambitne plany a myślicie że to tak łatwoprzez rok sie pouczę ?
Nie myśle samsię pouczyć tylko mieć korepetycje. W moim przypadku uczenie się samemu nie zdałoby egzaminu, bo nie mam tyle motywacji w sobie aby usiąść danego dnia i np od 12 do 16 posiedzieć i się pouczyć. Tylko z korepetytorem.
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie?

Post autor: lung »

bo nie mam tyle motywacji w sobie aby usiąść danego dnia i np od 12 do 16 posiedzieć i się pouczyć. Tylko z korepetytorem.
To przyda Ci sie wielu korepetytorow jak na studia pojdziesz, inaczej klapa
konturek

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie?

Post autor: konturek »

No tak, ale nikt nie mówi o składaniu na jeden kierunek na jedną uczelnię, można składać na kilka uczelni na ten samek kierunek. Oczywiście to nie gwarantuje dostania się ale zwiększa szanse.
Dib00
Posty: 339
Rejestracja: 13 lip 2007, o 14:40

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie?

Post autor: Dib00 »

Jak mi się nie uda dostać na to, na co chcę, to zostaję na Biologii.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2008, o 11:51 przez Dib00, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości