Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie na studia?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
veg999
Posty: 87
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:56

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie?

Post autor: veg999 »

lung pisze: To przyda Ci sie wielu korepetytorow jak na studia pojdziesz, inaczej klapa
Nie to miałem na myśli. Jeśli pracujesz z nauczycielem w szkole albo z wykładowcą na uczelni, to masz jego wskazówki. On prowadzi lekcje/wykład i jest potem łatwiej przyswoić wiedze (przynajmniej mi) niż kiedy samemu ma się wszystko opracować od deski do deski i być sobie zarazem nauczycielem i uczniem. Chodząc do szkoły nie biore korepetycji, bo lekcja mi wystarcza. Natomiast jeśli mialbym po maturze mieć rok przerwy, to do szkoły chodził nie będe. Czyli wtedy zostają mi korepetycje albo jakiś kurs z danych przedmiotów.
bechemot
Posty: 55
Rejestracja: 6 mar 2008, o 08:35

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie?

Post autor: bechemot »

veg999 pisze:On prowadzi lekcje/wykład i jest potem łatwiej przyswoić wiedze (przynajmniej mi) niż kiedy samemu ma się wszystko opracować od deski do deski i być sobie zarazem nauczycielem i uczniem.

jesli myslisz ze wykladowca prowadzi lekcje to sie grubo mylisz.na studiach robisz wszystko sam,a wykladowca od ciebie wymaga wiedzy
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie?

Post autor: Khayman00 »

dokladnie, a nie raz jest tak, ze w ogole prowadzi tak jakby wcale nie prowadzil, wiec rownie dobrze mozesz nie byc na tychlekcjach", ale JAKOS nauczyc sie trzeba, przynajmniej na sesje
dingbat
Posty: 226
Rejestracja: 17 maja 2008, o 09:14

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie?

Post autor: dingbat »

widze, ze temat sie kreci. i niektore post ida w kierunku, ktorego sie spodziewalam. fajnie ja pewnie tez wpadlabym w jakis ciag alkoholowy z Mocarzem za pan brat
no a jak bym juz doszla do siebie. pewnie zapisalabym sie do prywatnego lo i jeszcze raz przeszla ten ciernisty ogrod zwany klasa maturalna !
gosiaczek;)
Posty: 456
Rejestracja: 21 maja 2008, o 08:54

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie?

Post autor: gosiaczek;) »

Biochemister pisze:
zielony666 pisze: Brawo, popieram w 100%. Nie dostaniesz się - próbujesz za rok.
Ale z drugiej strony rok to żadna strata, gorzej jak tych lat jest trochę więcej

Dokładnie tak, dlatego myślę w razie niepowodzenia w tym roku startować ponownie, ale nie w nieskończoność w następnym roku powiedziałabym już stop i witajcie inne studia. Ale nie lubię takich spekulacji, wolę myśleć (bynajmniej na razie), że wszystko będzie ok:)
akolita
Posty: 48
Rejestracja: 16 cze 2008, o 14:21

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie?

Post autor: akolita »

A i jeszcze wam powiem że 70% ludzi którzy przychodząc na inne studia w październiku już po pierwszej sesji nie ma zamiaru ich zmieniać. A bo sie ludzie spodobali, kierunek ciekawy i nagle z tych 100 którzy przyszli tylko przeczekać 70% zostaje bo im sie po prostu kierunek podoba. I tak jest w większości przypadków:)
gosiaczek;)
Posty: 456
Rejestracja: 21 maja 2008, o 08:54

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie?

Post autor: gosiaczek;) »

akolita pisze:A i jeszcze wam powiem że 70% ludzi którzy przychodząc na inne studia w październiku już po pierwszej sesji nie ma zamiaru ich zmieniać. A bo sie ludzie spodobali, kierunek ciekawy i nagle z tych 100 którzy przyszli tylko przeczekać 70% zostaje bo im sie po prostu kierunek podoba. I tak jest w większości przypadków:)

Całkowicie się zgadzam. Wiele osób później twierdzi, że szkoda im już tego roku na danym kierunku, a i w sumie nie jest tak źle.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie?

Post autor: Biochejter »

Zależy od człowieka i jego determinacji. Ja że bez żadnych wątpliwości rzuciłem psychologię i poszedłem na AM. Krótko sie zastanawiałem nad tą decyzją i ani przez chwile jej nie żałowałem, a teraz po latach uważam że to jedna z lepszych jaką podjąłem. Zresztą znajomi i rodzina, którzy twierdzili że robię głupotę rzucając studia, teraz przyznają że to był prawidłowy ruch Ale fakt, sporo osób które planują zmianę kierunku - zostaje.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie?

Post autor: Korczaszko »

a ja jeśli nie med. wet. to zootechnika. kierunek podobny z tego co wiem duzo przepisuja [w olsztynie, ciekawe jak jest we wroclawiu] tego co nie przepisza [anatomia, histologia] bede miec jakies podstawy. przyzwyczaje sie do studiowania i calego systemu nauki a moze okaze sie ze nauka o zwierzetach nie jest dla mnie i w przyszlym roku bede startowac na zupelnie inny kierunek? w domu na pewno nie zostane
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie?

Post autor: Biochejter »

Korczaszko pisze:a ja jeśli nie med. wet. to zootechnika. kierunek podobny z tego co wiem duzo przepisuja
To jest bardzo dobre wyjście swoją drogą.
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie?

Post autor: Khayman00 »

ja jestem na fizyce, na tzw przezimowianiu i powiem, ze coraz bardziej mi sie tu podoba i z ludzmi sie zżyłem bardzo, jednak nic mnie nie powstrzyma od spróbowania w rekrutacji na medycyne. Jesli ktos naprawde tego chcial, to zawsze poświeci jakis kierunek dla leku
piter_zdw
Posty: 27
Rejestracja: 10 sty 2007, o 19:54

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie?

Post autor: piter_zdw »

No to w takim wypadku jakie sąpokrewne kierunki ? Oprócz wyżej wspomnianej zootechniki ?
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie?

Post autor: Khayman00 »

wszystko co ma bio-, zoo-, med-, w nazwie Sam musisz sprawdzic, bo tego jest naprawde duzo i nie kazdemu pasuje to samo
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości