Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie na studia?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
serine
Posty: 271
Rejestracja: 25 maja 2008, o 13:23

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie?

Post autor: serine »

Z mojej klasy biol-chem w jednym z najlepszych ogólniaków w Lubelskim tylko 4 osoby wybieraja sie na lekarski i to do Lublina pomimo wysokiej puntkacji . poprostu nie stac ich na wyjazd do Wawy czy Krakowa. Reszta wybrala chemie srodków bioaktywnych/fizjoterapie/analityke medyczna/2 osoby stomatologie/weterynarie a w sumie bylo nas 34 w klasie. Kazdy decyduje tam gdzie chce studiowac i nie nalezy sie sugerowac nikim ani niczym, jedynie swoimi wzgledami . Wiele razy slyszalam opinie typu ze na lekarski to ida osoby co chca miec duzo pieniedzy itp. jakbym chciala miec duzo pieniedzy to poszlabym na stomatologie badz na SGGW na ekonomie a osoby co poszly na lekarski bo ambicja ich zmusila predzej czy pozniej odkryja ze to nie dla nich.
kasiarzyn
Posty: 81
Rejestracja: 4 lip 2008, o 16:58

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie?

Post autor: kasiarzyn »

serine do jakiego ogolniaka chodziłas/chodzisz?

a ja jak sie nie dostane to źle. rok pewnie pracy i za rok próba znowu esh
melemanka
Posty: 86
Rejestracja: 6 lip 2008, o 18:07

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie?

Post autor: melemanka »

nie uwazam, zeby biol-chem był profilem wybitnie pod przyszlych medyków. u mnie w klasie (niechlubnie, elytarna szkoła [fe.]) malo osob przyznalo sie do medycyny
Z kolei ludzie z mat-fizów dostali sie wszyscy, co chcieli tam iść .

Jak sie nie dostane, to nie pojde na byle-co. Popracuje, moze sie poducze. I zdam mature za rok, prostszą

[ Dodano: Sro Lip 16, 2008 13:59 ]
Byle co, czytaj. nie to co mi sie zamarzylo
Ale mysle że tragedi nie bedzie. Luz, nie ma złego rozwiązania! Pamietajcie!
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie?

Post autor: Andzia »

Ja również w planach przewiduję medycynę, ale co los nam spłata, tego nie wiem. Oczywiście szczęściu trzeba pomagać, co podówczas czynię . Chciałabym równolegle złożyć papiery na psychologię. Zawsze marzyłam o tych dwóch kierunkach. Mniejsze szanse na dostanie się na to drugie, ze względu na przedmiot humanistyczny przewidywany w rekrutacji, ale polski i tak zdaję, także może by się coś z tego wysupłało. Na razie cel no. 1 - medycyna. Ale to dopiero za rok.
Natalka89
Posty: 79
Rejestracja: 3 maja 2008, o 09:07

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie?

Post autor: Natalka89 »

ja potwierdziłam się na zapas na farmacji w Sosnowcu, więc jak nie medycyna to będę farmaceutą
bs
Posty: 83
Rejestracja: 8 lip 2008, o 21:17

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie?

Post autor: bs »

no ja do pracy pewnie pojde i za rok bede mature poprawiac, nie chce isc na cos na sile . no trudno jak tak bedzie trzeba to bedzie trzeba
biedronka!
Posty: 546
Rejestracja: 26 maja 2008, o 11:24

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie?

Post autor: biedronka! »

pojde na platne - i bede probowala przeniesc sie za rok, albo 2. nie mam awaryjnego wyjscia :]
beatris
Posty: 14
Rejestracja: 14 lip 2008, o 17:59

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie?

Post autor: beatris »

bede dalej studiowac moj kierunek, poprawie fizyke i sprobuje za rok. Do trzech razy sztuka mówią
Solituda
Posty: 94
Rejestracja: 12 lip 2008, o 08:38

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie?

Post autor: Solituda »

Co zrobię ? No nie wiem potnę się suchą bułką , będę słuchać smutnej muzyki i pisać wiersze
A tak szczerze to pójdę na coś innego i jakoś przeżyje, na płatne nie pójdę bo nie chce a do pracy też mi sie nie chce iść Ot co.
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie?

Post autor: Andzia »

A w ogóle kto tu przyjmuje opcje niedostania się, a? Dostaniemy się i nie ma gadania.
bloom_89
Posty: 73
Rejestracja: 7 lip 2008, o 14:10

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie?

Post autor: bloom_89 »

Ta jaasne:) Jakby co to spróbuję za rok:)
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie?

Post autor: Andzia »

Ja startuję dopiero za rok, ale myślę pozytywnie .
dżema19
Posty: 60
Rejestracja: 14 cze 2008, o 17:05

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie?

Post autor: dżema19 »

mam probem , nie dostałam sie na stomatologie i poprawiam mature ale jetem teraz na chemii na dziennych, nie wiem czy dobrze zrobiłam ida na te studia , teraz mysle ze moze lepiej byo ozstac w domu ,bo nauki jest sporo, a ja bym jedank chciala studiaowac stomatologie, nawet sie zastanawiaam czy czasem nie zrezygnowac , bo nie ma jak to nauka we wlasnym pokoju, a teraz mieszakm jeszcze z kolezkna która sie wogóle nie uczy, a wy co byście zrobili na moim miejscu?
Ostatnio zmieniony 11 paź 2008, o 13:52 przez dżema19, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości