Coś dziwnego dzieje się z moim szczurkiem.

seiyuu
Posty: 9
Rejestracja: 8 lut 2009, o 07:08

Coś dziwnego dzieje się z moim szczurkiem.

Post autor: seiyuu »

Hej! Mam problem, tym razem ze szczurem. Wzięłam go na ręce, i zauważyłam że ma mokrą mordę. Wytarłam mu ją lekko chusteczką, ale za chwile znów była mokra. I teraz mam dylemat: to są smarki, czy ślina? o.O Jeśli lecą mu gile, to pewnie złapał chorobę od szynszyla (szynszyl zdechł tydzień temu na zapalenie płuc), a jeśli ślina to nie wiem. Ząbki mu przerosły? Dziwne, bo ma w klatce taką kłodę drewna którą sobie gryzie i drapie Czy powinnam z tym jechać do weterynarza? Cholera, nie chcę tego, szynszylki mi nie uratowali :C
szynszylomaniak
Posty: 47
Rejestracja: 16 lis 2008, o 18:14

Re: Coś dziwnego dzieje się z moim szczurkiem.

Post autor: szynszylomaniak »

Na co ty czekasz? jedź do weta są różne choroby na to co opisalaś/opisałeś!
Awatar użytkownika
Su
Posty: 9
Rejestracja: 15 mar 2009, o 16:47

Re: Coś dziwnego dzieje się z moim szczurkiem.

Post autor: Su »

czy wydzielina jest czerwona czy przezroczysta?bo jeśli czerwona to porfiryna i może być spowodowana stresem,choroba,jeśli jest przezroczysta to albo ślina albo smarki tak czy siak zalecam pójście do weterynarza! czy szczurek kicha?dość intensywnie?wiadomo ze szczur kicha przez cale życie ale czy przypomina tom atak kaszlu/kichania? w jakim wieku jest szczurek?i czy szczurek zachowuje się inaczej niż zwykle?czy je normalnie czy spadł z wagi?
Behemota
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2009, o 17:05

Re: Coś dziwnego dzieje się z moim szczurkiem.

Post autor: Behemota »

seiyuu, napisała:
zauważyłam że ma mokrą mordę. Wytarłam mu ją lekko chusteczką, ale za chwile znów była mokra
to by chyba oznaczało, że wydzielina ta niewiadomego koloru ani gęstości wydziela się dosyć szybko. Czy podczas usuwania wydzieliny szczurek piszczał, okazywał nerwowość?. Czy zachowuje się nerwowo, lub wręcz przeciwnie ospale?. Tak czy inaczej, pędziłabym ze stworzeniem do weta, bo ze zwierzętami jest tak, że nie powiedzą co je boli, a ignorować nawet smarków, nie wolno.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości