Cóż, spróbujemy za rok :)

Dodatkowe materiały przygotowujące do nauki celem poprawy matury z biologii. Pomoc w zrozumieniu zagadnień biologicznych.
dna1992
Posty: 9
Rejestracja: 3 lip 2013, o 17:29

Re: Cóż, spróbujemy za rok :)

Post autor: dna1992 »

hej, mam do Was pytanie, może ktoś bardziej orientuje się w temacie niż ja ) Otóż od 2011 studiowałam przed 3 semestry, przy tym wykorzystałam 57 ECTS. Czy to oznacza, że jeżeli od 2014/2015 rozpocznę nowy kierunek to opłacam ostatni semestr tych studiów? Czyli płacę za wykorzystane 27 punktów, z uwagi ze 30 ECTS jest darmowych? z góry dziękuuję za odpowiedź ))
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

[Link] Cóż, spróbujemy za rok :)

Post autor: _włóczykij »

zapłacisz za 27 punktów, to jest za pół semestru . Ale jakim cudem wykorzystałaś tylko 57? powinnaś wykorzystać 90 ECTSów

PS: jeśli mogę wiedzieć, to co teraz robisz? bo ja. też rocznik 92

Edit: Co do tych punktów zadaj tu pytanie: post691029.html#p691029 Tu na pewno dostaniesz dobrą odp.
dna1992
Posty: 9
Rejestracja: 3 lip 2013, o 17:29

Re: Cóż, spróbujemy za rok :)

Post autor: dna1992 »

moja historia jest długa i skomplikowana d studiowałam przed połtora roku (3 sem) zaliczyłam cały pierwszy, z drugiego nie zaliczyłam jednego przedmiotu , a na 3 semestrze nie podeszła do sesji( więc wykorzystałam 57 z 90). zdałam sobie sprawę dość późno niestety,że te studia nie są dla mnie. Teraz zostaję na rok w domu, będę odbywała staż i przygotowywała się do matury, tylko martwi mnie to płacenie
a Ty adele, jaki masz plan? studiowałaś coś do tej pory?
Awatar użytkownika
smile22
Posty: 269
Rejestracja: 12 lip 2012, o 14:02

Re: Cóż, spróbujemy za rok :)

Post autor: smile22 »

Musze sprawdzić ile cała seria kosztujęD
Coś w okolicach 200zł

smile22, wybieram się na analitykę medyczną do Bydgoszczy.
dzasta94, cała seria nie jest konieczna.

Passiflora, mam nadzieję, że uda Ci się pogodzić naukę do poprawy ze studiowaniem.
Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: Cóż, spróbujemy za rok :)

Post autor: Passiflora »

Dziękuję :*

Awatar użytkownika
Excited
Posty: 84
Rejestracja: 28 cze 2013, o 04:28

Re: Cóż, spróbujemy za rok :)

Post autor: Excited »

Ksiażki Bukały to żart.
Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: Cóż, spróbujemy za rok :)

Post autor: Passiflora »

Excited pisze:Ksiażki Bukały to żart.
Ale niby dlaczego? Ja z nich korzystałam i były bardzo przejrzyste, czytelne, zawierały jedynie informacje bez zbędnych opisów, czego nie można było powiedzieć o Operonie

________

Re: Cóż, spróbujemy za rok :)

Post autor: ________ »

smile22 pisze:Polecam serię Trening przed maturą Barbary Bukały wyd. Omega + zbiory z tego wydawnictwa.
Dokładnie, również polecam te książki. (a zwłaszcza zbiory )
Awatar użytkownika
madeline_l
Posty: 136
Rejestracja: 12 sty 2012, o 17:24

Re: Cóż, spróbujemy za rok :)

Post autor: madeline_l »

dna1992 pisze:hej, mam do Was pytanie, może ktoś bardziej orientuje się w temacie niż ja ) Otóż od 2011 studiowałam przed 3 semestry, przy tym wykorzystałam 57 ECTS. Czy to oznacza, że jeżeli od 2014/2015 rozpocznę nowy kierunek to opłacam ostatni semestr tych studiów? Czyli płacę za wykorzystane 27 punktów, z uwagi ze 30 ECTS jest darmowych? z góry dziękuuję za odpowiedź ))
Hey Nie chce wprowadzać Cię w błąd, ale z tego co się naczytałam już dość dużo na temat całych ECTSów, ( bo mnie również dotyczy ten problem), to jeśli zaczełaś studiować przed 1 października 2012 roku czyli dniem kiedy ustawa weszła w życie to nie powinna obowiązywać Cie polityka odliczanych ECTSów przy zmianie kierunku studiów.
Nie jestem tego na 100 % pewna, dlatego może znajdzie się ktoś kto potwierdzi moje mniemania lub im zaprzeczy.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Cóż, spróbujemy za rok :)

Post autor: randomlogin »

Powiedzcie mi prosze (bo to kolejne miejsce na tym forum, gdzie to widze) skad wam sie ubzduralo, ze ustawa weszla w zycie 1 padziernika 2012?

Natomiast sytuacja zaczecia studiowania od roku 2011/12 faktycznie nie jest jasna (a jesli jest jasna, to wlasnie na niekorzysc zaczynajacych wtedy osob) - ale w tylu miejscach juz o tym pisalem, ze w kolejnym mi sie nie chce. W kazdym razie tak, placi sie za zuzyte ECTSy minus 30 (wg MNiSW, trudno powiedziec skad to wzieli, bo nie wprost z Ustawy, ale to oni placa za nasze studia - wiec to juz ich sprawa).
Awatar użytkownika
smile22
Posty: 269
Rejestracja: 12 lip 2012, o 14:02

Re: Cóż, spróbujemy za rok :)

Post autor: smile22 »

"Odpłatność za drugi kierunek studiów obowiązywać będzie osoby zrekrutowane po 30 września 2012 (w praktyce w zimowej rekrutacji 2013 r.)."

znalezione na stronie UW
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

[Link] Cóż, spróbujemy za rok :)

Post autor: randomlogin »

Alez tak, odplatnosc za drugi kierunek. Ale to nie znaczy, ze cala ustawa weszla wtedy w zycie. Po prostu CZESCIA tej Ustawy, ktora weszla w wiekszosci w zycie 1 X 2011, byl zapis, ktory zwalnial z oplat za drugi kierunek osoby przyjete na TEN DRUGI KIERUNEK w roku akademickim 2011/12 (a wiec - i to byl ten blad zauwazony w ustawie - te ktore zaczynaly od 2012/13, bo przyjete zostaly w lipcu/sierpniu/kiedystam, czyli jeszcze w 2011/12).
Natomiast punkty zuzywaja sie od 1 X 2011. Przed 1 X 2012 mozna bylo, pomimo zuzytych punktow, albo rownolegle, albo cokolwiek - zaczac kolejny kierunek za darmo. Dawno juz jestesmy za ta data.

Zreszta kurde.
http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU . 455&type=3
Prosze bardzo - ustawa o zmianie ustawy.
Punkt 120 artykulu 1 to jest ten, ktory dodaje do psw artykul 170a-c, czyli czesc dotyczaca platnosci.

Teraz przewijamy na sam dol, i widzimy ze ustawa wchodzi w zycie 1 X 2011gtz wyjatkiem< - i wymienione wyjatki. Nie ma wsrod nich punktu 120. (Za to jest punkt 119, ktory zmienial tresc artykulu 170 - to przy czym znalazlas wchodzi w zycie 1 X 2012 w tekscie jednolitym psw - to tak na marginesie).

Z kolei artykul 29 mowi o tym, co napisalem przed chwila, ze drugi kierunek na ktory zostalo sie przyjetym przed koncem 2011/12 jest za darmo - zupelnie niezaleznie od zuzywania ECTS. Tak dla jasnosci jeszcze.

Na przyszlosc - jesli rozmawiamy o prawie, to zrodlo niech bedzie jakas ustawa, rozporzedzeniem, chocby glupim komunikatem na stronie ministerstwa. A nie strona jakiejs uczelni - bo uczelni same guzik z tej ustawy rozumieja (choc akurat w zacytowanym przypadku maja racje - po prostu znaczy to tyle, ile napisalem wyzej - a nie to, co wiele osob zdaje sie uwazac).
Awatar użytkownika
LadyJoker
Posty: 57
Rejestracja: 3 maja 2013, o 15:37

Re: Cóż, spróbujemy za rok :)

Post autor: LadyJoker »

I ja dołączam do jakże zacnej grupy osób, które będą poprawiać maturę raz jeszcze )
randomlogin pisze:Z kolei artykul 29 mowi o tym, co napisalem przed chwila, ze drugi kierunek na ktory zostalo sie przyjetym przed koncem 2011/12 jest za darmo - zupelnie niezaleznie od zuzywania ECTS. Tak dla jasnosci jeszcze.
Odnośnie tego- studiuje na wydziale prawa, administracji i ekonomii ostatnio grupa studentów poruszała ten problem, zostało wystosowane specjalne pismo z ów pytaniem i odpowiedź była taka, że każdy student, który rozpoczął studia przed jak i w roku akademickim 2011/2012 może rozpocząć kolejny kierunek bez wnoszenia żadnych opłat.


I jeszcze takie jedno pytanie, gdyż w ten temat jeszczę się nie wczytałam. To prawda, że teraz matematykę chcąc poprawić mogę pisać tylko na poziomie rozrzerzonym?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość