Cukier

Dyskusje medyczne poruszające problemy badań medycznych, terminów, sposobów realizacji i przygotowań, interpretacji wyników z badania krwi i innych.
hepi93
Posty: 182
Rejestracja: 25 sty 2010, o 19:35

Cukier

Post autor: hepi93 »

Podczas badania cukru wyszedł mi 112, a byłem 2,5 godziny po posiłku. Czy ta wartość jest prawidłowa?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Cukier

Post autor: Mårran »

2,5h po posiłku to nie na czczo i wartość taka ma pełne prawo się pojawić.
Pani Buka
hepi93
Posty: 182
Rejestracja: 25 sty 2010, o 19:35

Re: Cukier

Post autor: hepi93 »

M&#xE5rran pisze:2,5h po posiłku to nie na czczo i wartość taka ma pełne prawo się pojawić.
A jakie są normy cukru u osób po 2 godzinach (np. po 2,5h) od ostatniego posiłku?
Znalazłem, że norma na czczo to 60-99, do 1h po jedzeniu to 160, do 2h po jedzeni do 140, ale nie znalazłem nic o normie do 3h.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Cukier

Post autor: AnnaWP »

hepi93, Nie interpretuj sam/sama.
Idź do lekarza i zrób badania jak trzeba. Na pierwszy rzut robi się pomiar glukozy na czczo, a jedynie kiedy istnieje potrzeba robi się inne pomiary. Jednak ocenę spadku poziomu glukozy po posiłku powinien przeprowadzić specjalista, bo zależy od wielu czynników.
leea
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2016, o 19:07

Re: Cukier

Post autor: leea »

Przede wszystkim jakiego glukometru używasz. Wiele tych najtańszych jest obciążonych dużym zakresem błędów. Ja używam profesjonalnego glukometru polecanego do użycia w służbie zdrowia mednova.pl/multicarein-bsi-glukometr. Poza tym myślę że trzeba zrobić krzywą cukrową. Dla tych co nie wiedzą, to doustny test obciążenia glukozą, który jest jednym z podstawowych badań wykonywanym u osób, które mają nieprawidłowe stężenie cukru we krwi lub są z grup ryzyka. Poza tym w przypadku cukrzycy typu II przyczyną wysokiego poziomu glukozy rano może być właśnie nadmierna produkcja glukozy przez wątrobę w nocy (glukoneogeneza) która spada po zjedzeniu posiłku. Nazywamy to ketogenezą.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość