Czego juz warto zaczac sie uczyc? Medycyna

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
karinia
Posty: 165
Rejestracja: 12 maja 2008, o 11:29

Re: Czego juz warto zaczac sie uczyc? Medycyna

Post autor: karinia »

no nie jest fajne. Ja tutaj niczego nie robię z pasją. Po prostu jest tak beznadziejnie, że aż mi się niedobrze robi po roku z resztą sami zobaczycie ocenicie:) Może gdybym zaczęła się uczyc w zeszłe wakacje to kryzys przyszedłby wcześniej i nie dopuściliby mnie do sesji letniej Ogólnie pierwszy rok ma się jak piernik do wiatraka z tymi moimi marzeniami o leczeniu. Ale wiadomo, że wszystko trzeba przejśc nawet takie bagno jak się właśnie zbliża w postaci sesji, żeby dojśc w końcu do tego leczenia i bycia dr kłin nie? Bo jak mam 6 lat spedzic jak ten ubiegły rok to sory, ale dziękuję

I powodzenia w rekrutacji Wam życzę, bo to jest wszystko ściema co my tutaj wypisujemy, robimy wokół siebie zamęt jak ci z prawa, tak naprawdę jest lajt, a bochenki to sobie czytamy do poduszki jako miłą lekturkę, te wszystkie drogi nerwowe, przyczepy mięśni są tak fascynujące jak mówicie, po prostu czasami się do rana nie można oderwac! Więc jeśli macie możliwośc to polecam już teraz- do Egiptu, na leżaczek i bochen. Tylko uwaga na limity bagażowe na lotnisku, nie bierzcie wszystkich tomów ! Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Czego juz warto zaczac sie uczyc? Medycyna

Post autor: doktorka »

karinia pisze:a tutaj niczego nie robię z pasją. Po prostu jest tak beznadziejnie, że aż mi się niedobrze robi po roku z resztą sami zobaczycie ocenicie:) Może gdybym zaczęła się uczyc w zeszłe wakacje to kryzys przyszedłby wcześniej i nie dopuściliby mnie do sesji letniej Ogólnie pierwszy rok ma się jak piernik do wiatraka z tymi moimi marzeniami o leczeniu. Ale wiadomo, że wszystko trzeba przejśc nawet takie bagno jak się właśnie zbliża w postaci sesji, żeby dojśc w końcu do tego leczenia i bycia dr kłin nie? Bo jak mam 6 lat spedzic jak ten ubiegły rok to sory, ale dziękuję
jeszcze 2 rok bedzie tragiczny, 3 daje juz namiastke medycyny wytrwalosci i zlewu na to wszystko, bo to najwazniejsze.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Czego juz warto zaczac sie uczyc? Medycyna

Post autor: Padre Morf »

omykowa pisze:Widać, że żaden z obecnych tu studenciaków nie uczy się z pasji. Szkoda, wielka szkoda.
wiesz, do niektórych przedmiotów ciężko jest wykrzesać chęć do nauki - o pasji już nie wspominając.
karinia pisze:Nie jest prawdą, że nie da się tego nauczyc bez cwiczen, to są same suche fakty.
Tak samo jak można nauczyć się interny, ginekologii czy innych tego typu rzeczy. To też są suche fakty, wystarczy wkuć objawy, różnicowanie i schematy leczenia.

Na anatomii ćwiczenia to podstawa - można wkuć Bochenka i nie wiedzieć gdzie danej struktury szukać na preparacie czy u żywego człowieka. Potem wiedza książkowa uleci ale zostanie wiedza typutetnica X jest mniej więcej tu i tu trzeba badać puls i to jest tak naprawdę najważniejsze.
omykowa pisze:Wydaje mi się, że sama nauka może być ciekawa, a dla mnie akurat wkuwanie mięśni byłoby takie Na pewno nie pasjonujące, ale ciekawe - owszem.
lepsza jest już klatka piersiowa czy mózgowie )
omykowa pisze:Zresztą nie trzeba wkuwać Wystarczy przeczytać coś ze zrozumieniem i już ma się szersze pojęcie, niż przedtem.
Trzeba zakuwać i to zakuwać sporo (nieraz). Jedni zakuwają szybciej (ci siedzą nad książkami mniej i mają więcej czasu na rozrywkę), a inni wolniej (nie wychodzą z książek, a oceny mają niejednokrotnie gorsze od tych szybciej wkuwających).
omykowa
Posty: 398
Rejestracja: 15 maja 2009, o 21:03

Re: Czego juz warto zaczac sie uczyc? Medycyna

Post autor: omykowa »

Jasne, ale przecież nikt nie mówi o morderczym zakuwaniu w wakacje |
I nie mówię, że wkuwanie X mięśni jest super, tylko tyle, że ciekawym jest przejrzenie atlasu i zauważenie: oo, a to jest mięsień taki, ale fajny Nie macie tak? Ja mam.
Jest wiele interesujących faktów z dziedzin medycznych i pokrewnych, naukowych.
Jeśli znad książek nie wierzycie - włączcie Discovery )

Morfeusz - nie zrozumiałeś mnie. Ja nie twierdzę, że na leku nie trzeba zakuwać | Twierdzę, że w wakacje można zrobić coś dla czystej przyjemności.
Nauka może być przyjemna. Szczególnie jeśli nie ma perspektywy nadchodzących szpilek, czy obojętnie jakiego egzaminu na dowolnym kierunku. Nigdy nie uczyliście się dla przyjemności? Bez poczucia, żemuszę to zapamiętać, bo obleję"? Człowiek uczy się przez całe życie i nie widzę powodów, żeby nie móc zrobić czegoś konstruktywnego w wakacje (od maja do października zdążę spotkać się z przyjaciółmi tysiąc razy).

Na pytanie: po co pasja. nie umiem odpowiedzieć obiektywnie. Wiem, że mi osobiście jest ona potrzebna do efektywnej (i przyjemniejszej) nauki. Jeśli przyswajam coś bez niej - wkuję 1/3 tego, ile potrafię, z czego 50% zapomnę za tydzień.
Jeśli potraficie bez pasji wkuwać te wszystkie opasłe tomiska, to gratuluję. Najwidoczniej jesteście geniuszami
Ostatnio zmieniony 18 maja 2009, o 22:59 przez omykowa, łącznie zmieniany 1 raz.
karinia
Posty: 165
Rejestracja: 12 maja 2008, o 11:29

Re: Czego juz warto zaczac sie uczyc? Medycyna

Post autor: karinia »

Kiedyś słyszałam, że skoro pasjonuje mnie medycyna pod żadnym pozorem nie mogę jej studiowac. Przykra prawda. Bo kiedyś też spojrzałabym z entuzjazmem na mięsień x i powiedziała o jaki fajny. Teraz jak myślę ile jest tych mięśni, jak wiele mają przyczepów to mnie to mniej interesuje niż to kto gra w tych ciekawych niezmiernie ligach światowych piłki nożnej.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Czego juz warto zaczac sie uczyc? Medycyna

Post autor: Korczaszko »

omykowa pisze:oo, a to jest mięsień taki, ale fajny Nie macie tak? Ja mam.
no ostatnio tak miałam jak obok mnie siedziała Ania, a ja odkryłam istnienie musculus levator ani

inny ciekawy mięsień to:
- który mięsień powoduje wzwód u mężczyzny?
- musculus orbicularis oris

xD
karinia
Posty: 165
Rejestracja: 12 maja 2008, o 11:29

Re: Czego juz warto zaczac sie uczyc? Medycyna

Post autor: karinia »

dobre

nie mam tv,ale też miałam dzisiaj discovery w anatomicum na poprawkach. Koło z głowy i szyi. Co przechodzi przez foramen magnum? Esophagus:P
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czego juz warto zaczac sie uczyc? Medycyna

Post autor: Mårran »

Morfeusz pisze:raczej zaliczyć na 3 i mieć święty spokój
Raz na zawsze
omykowa pisze:że ciekawym jest przejrzenie atlasu i zauważenie: oo, a to jest mięsień taki, ale fajny Nie macie tak? Ja mam.
Ja tak nie mam. Może nawet bym miała, gdyby takichfajnych mięśni nie było paredziesiąt na każde koło (nie licząc innych struktur, których jest nawet więcej).

Poza tym ludzie nie dzielą się na płytkich czytelników programu telewizyjnego i samotnych geniuszy, którzy pragną chłonąć wiedzę w każdej postaci i wybijają się poza niedouczony plebs. I powiem ci, że najlepiej być właśnie pośrodku Bo cioświeceni często boleśnie przytomnieją, gdy na w/w anatomię czy inną histologię zamierzają uczyć się z pasją dostając orgazmu na widok tętnicy
Pani Buka
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Czego juz warto zaczac sie uczyc? Medycyna

Post autor: Korczaszko »

karinia pisze:Koło z głowy i szyi. Co przechodzi przez foramen magnum? Esophagus:P
nie no proszę

a taki znacie

Kolokwium z osteologii, studentka dostaje miednicę
- Czy jest to miednica kobiety czy mężczyzny?
- Hmmm. mężczyzny - odpowiada po długim zastanowieniu
- Dlaczego pani tak sądzi?
- Bo o tu był penis.
- O tk. Tu był penis wieeele razy. ]

[ Dodano: Wto Maj 19, 2009 00:10 ]
A teraz idę zarwać nockę nad histologią ] by móc się popisywać, że uczę się całymi nocami [nie to, że cały dzień bimbałam, bo histo to RZYG ]
karinia
Posty: 165
Rejestracja: 12 maja 2008, o 11:29

Re: Czego juz warto zaczac sie uczyc? Medycyna

Post autor: karinia »

ale to nie był kawał ! serio takie discovery u nas się dzieje Najlepsze, że chłopak zaliczył ogólnie to koło, facet mu powiedział- eh z taką wiedzą to pan egzaminu nie przejdzie, ale dam panu szansę:P
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Czego juz warto zaczac sie uczyc? Medycyna

Post autor: Padre Morf »

omykowa pisze:I nie mówię, że wkuwanie X mięśni jest super, tylko tyle, że ciekawym jest przejrzenie atlasu i zauważenie: oo, a to jest mięsień taki, ale fajny Nie macie tak? Ja mam.
Nie?
Po iluś tam razach wbijania tego studentom w kółko się to po prostu nudzi. Nawet oglądanie nowych preparatów tkankowych nie fascynuje )

(hah wychodze na znudzonego życiem i w ogóle)
omykowa pisze:Jest wiele interesujących faktów z dziedzin medycznych i pokrewnych, naukowych.
no jest. Są też rzeczy totalnie nieinteresujące, które wiedzieć trzeba (przynajmniej asystenci tak twierdzą )
omykowa pisze:Twierdzę, że w wakacje można zrobić coś dla czystej przyjemności.
np. zrobić patent na nurkowanie albo popływać na żagielku.
Na pytanie: po co pasja. nie umiem odpowiedzieć obiektywnie. Wiem, że mi osobiście jest ona potrzebna do efektywnej (i przyjemniejszej) nauki. Jeśli przyswajam coś bez niej - wkuję 1/3 tego, ile potrafię, z czego 50% zapomnę za tydzień

hihih miłego wkuwania na studiach )
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czego juz warto zaczac sie uczyc? Medycyna

Post autor: Mårran »

u nas koleś widząc żyłę nieparzystą (w dodatku niewielką) stwierdził, że to przełyk. Inny, widząc minę asystenta, poprawił natychmiasttchawica! Więc wiesz - na każdym UMedzie są akcje

Korczaszko - nie jesteś sama! Bimbałam w dzień, pokutuję w nocy. Neuro blee
Pani Buka
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Czego juz warto zaczac sie uczyc? Medycyna

Post autor: Padre Morf »

Kardiolog pisze:Bo cioświeceni często boleśnie przytomnieją, gdy na w/w anatomię czy inną histologię zamierzają uczyć się z pasją dostając orgazmu na widok tętnicy
mam nagły atak impotencji po przeczytaniu tego zdania
Korczaszko pisze:[nie to, że cały dzień bimbałam, bo histo to RZYG ]
embrio jest fajna
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości