Czekając na wyniki - nocne czatowanie

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
skface
Posty: 983
Rejestracja: 10 cze 2011, o 22:15

Re: Czekając na wyniki - nocne czatowanie

Post autor: skface »

Operon to dno, żałuję, że zmarnowałem czas przy tych książkach.

Z Nowej Ery miałem 2 podręczniki do chemii i nie narzekałem.
tomituniepasuje
Posty: 51
Rejestracja: 18 maja 2013, o 14:20

Re: Czekając na wyniki - nocne czatowanie

Post autor: tomituniepasuje »

Moim zdaniem Bukała trochę za bardzo się rozdrabnia, a większość zadań nie jest typowo maturalna, chociaż może się mylę
grzes
Posty: 1
Rejestracja: 2 lip 2013, o 21:03

Re: Czekając na wyniki - nocne czatowanie

Post autor: grzes »

ja mam 300% _
Morgotheron
Posty: 148
Rejestracja: 26 sie 2011, o 19:01

Re: Czekając na wyniki - nocne czatowanie

Post autor: Morgotheron »

slayer9 pisze:Operon to dno, żałuję, że zmarnowałem czas przy tych książkach.

Z Nowej Ery miałem 2 podręczniki do chemii i nie narzekałem.
Zgadzam się. Operon nie jest zbyt dobry do nauki. Trochę gorzej mi poszło m.in. dlatego, że uczyłem się przede wszystkim z Operonu(choć do nauki też mogłem się bardziej przyłożyć). Warto jednak mieć też inny podręcznik/książkę, aby lepiej zrozumieć zagadnienia, bo książka książce nierówna i w jednej kładą większy nacisk na jeden temat, a w drugiej na inny.
Ostatnio zmieniony 2 lip 2013, o 21:24 przez Morgotheron, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
asia_asia
Posty: 201
Rejestracja: 29 cze 2013, o 13:01

Re: Czekając na wyniki - nocne czatowanie

Post autor: asia_asia »

ja z Bukały czytałam tylko fizjologie roślin (pożyczyłam bo chciałam coś sprawdzić) i polecam! może nie wszystko jest mega potrzebne, ale dość dobrze sie z tego uczy, wszystko można zrozumieć. operon był nie do przetrawienia w akurat tym przypadku. zaletą Bukały są zadania, przydatne szczególnie w fizjologii roślin.

czy ktoś ma vademecum operonu i go używał? :D moje służyło do robienia co łatwiejszych zadań domowych, obejrzałam też kilka obrazków a i tak zdążyłam znaleźć błędy (wydanie matura 2011 - zaszalałam w pierwszej klasie :D)
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Czekając na wyniki - nocne czatowanie

Post autor: mis koala »

Ja miałam to vademecum moim zdaniem średniawe jak ktoś czytał Operon ze zrozumieniem to zbędne ale jak ktoś lubi kolorowo i wykresiki punkciki itd. to byc może pomocne Ale nie wiem jak wy ale mnie meczy strasznie takie czytanie wszystkiego tego co najważniejsze linijka pod linjiką, ja potrzebuję też chwilkę spamu żeby odetchnąc
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Czekając na wyniki - nocne czatowanie

Post autor: Piotrr »

a ja przeczytałem raz operona vademecum przed matura i 80%. poswiecilem na nauke biologi doslownie 2 dni. za to caly rok chemia chemia chemia i gowno
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: Czekając na wyniki - nocne czatowanie

Post autor: Madridistka »

Wychodzi na to, że najlepszym sposobem na maturę z biologii jest olewanie biologii
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Czekając na wyniki - nocne czatowanie

Post autor: mis koala »

Piotrr
Mi też ostatnio tak zauważyłam lepiej wychodzi nicnierobienie nicnieuczenie się
Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: Czekając na wyniki - nocne czatowanie

Post autor: Passiflora »

Czyli jednak sprawdza się powiedzenie miej wyj*bane, a będzie Ci dane

Awatar użytkownika
asia_asia
Posty: 201
Rejestracja: 29 cze 2013, o 13:01

Re: Czekając na wyniki - nocne czatowanie

Post autor: asia_asia »

mis koala pisze:Ja miałam to vademecum moim zdaniem średniawe jak ktoś czytał Operon ze zrozumieniem to zbędne :) ale jak ktoś lubi kolorowo i wykresiki punkciki itd. to byc może pomocne :) Ale nie wiem jak wy ale mnie meczy strasznie takie czytanie wszystkiego tego co najważniejsze linijka pod linjiką, ja potrzebuję też chwilkę spamu żeby odetchnąc :)
dokładnie! lepiej bym tego nie ujęła, też tak mam :D

operon nie jest taki zły. z innych wydawnictw miałam styczność ze wsipem i uważam, że jest tam za dużo pierdół. operon jest wystarczający moim zdaniem. pomagałam sobie biologią Villeego a czasami zaglądałam do notatek z biologii omegi.
nie powiem że 73% to jakiś dobry wynik, ale troche za późno zaczęłam się uczyć. niby operon taki kiepski ale każdy podręcznik ma swoje plusy i minusy. jak jest się wnikliwym, a przede wszystkim skupionym, to można wiele wynieść z tej książki. wszystko co było na maturze gdzieś już spotkałam w wymienionych książkach (warto zaglądać do Villeego). problem w kluczu, bo nie przerobiłam tylu arkuszy, żeby go dobrze załapać. mimo wszystko około 3-4 pkt dałabym sobie więcej, bo jak dla mnie sens odpowiedzi jest ten sam. żałuje że jestem w okręgu OKE Poznań, bo zdaje sie że tu nawet punktu nie wywalcze /
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: Czekając na wyniki - nocne czatowanie

Post autor: _Samira_ »

Czyli jednak sprawdza się powiedzenie miej wyj*bane, a będzie Ci dane
Bardzo się sprawdza! W moim przypadku to zdecydowanie dobra wiadomość
Ale gdy patrzę na ludzi, którym zależy jak na życiu, zaharowują się, a potem wychodzi lipa. to nie fair
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Czekając na wyniki - nocne czatowanie

Post autor: Piotrr »

samira a tobie jak poszlo z tymi maturkami?
W końcu lekarz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość