Czosnek+cebula=fungicyd

Forum ogrodnicze poświęcone uprawie roślin, znajdziesz tu odpowiedzi na większość pytań i problemów związanych z ogrodnictwem.
huba021292
Posty: 494
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:32

Re: Czosnek+cebula=fungicyd

Post autor: huba021292 »

Robiłem kilka oprysków o określonym składzie w odpowiednich porach i jest OK.
Awatar użytkownika
Liliaferr
Posty: 283
Rejestracja: 4 lis 2008, o 11:00

Re: Czosnek+cebula=fungicyd

Post autor: Liliaferr »

Kędzierzawość liści brzoskiwn powoduje Taphrina deformans z gromady Ascomycota.Grzybnia przerastająca blaszkę liściową -wytwarza worki na jej powierzchni .Widac na tej Twojej brzoskiwnce nalot na liściach było
Wszystki zabiegi albo wykonuje się od opadania liści jesienią do nabrzmiewania pąków wczesną wiosną .
W sumie można zawsze zastosowac allelopatię , posadzić , co trzeba, a jak to nie pomoże to pozostaje walka chemiczna.
LukaszL
Posty: 2
Rejestracja: 6 maja 2009, o 16:59

Re: Czosnek+cebula=fungicyd

Post autor: LukaszL »

Hej huba021292, jak twoje brzoskwinie? Bo na moich właśnie znalazłem kędzierzawość. :-( U Ciebie wszystko nadal OK?
huba021292
Posty: 494
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:32

Re: Czosnek+cebula=fungicyd

Post autor: huba021292 »

Jest Ok kilka liści na początku sie pozwijało jakieś 5-7 ale zerwałem i nic więcej nie widzę na pędach.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Czosnek+cebula=fungicyd

Post autor: WojtekB »

Trochę odświeżę temat i wrzucę informacje o preparatach roślinnych uzyskiwanych z czosnku
1.jpg
PS: u mnie w tym roku brzoskwinia dość obrodziła w owoce - może to nie są takie owoce jakie mamy w marketach, ale ja nie jestem wybredny
huba021292

Re: Czosnek+cebula=fungicyd

Post autor: huba021292 »

To ja u siebie mam lepsze niŻ marketach to zaleŻy od odmiany. Ja mam Reliance ma pomarańczowy miąŻsz a jak dojrzeje to są tam takie czerwone Żyłki i wtedy są naprawdę dojrzałe.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości