Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Bibii
Posty: 30
Rejestracja: 20 lip 2010, o 13:49

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Bibii »

Ja jestem 89 i idę na stomę do Szczecina
jeszcze może się okazać, że będzie nas więcej niż świeżynek D

nooo trochę się nas tu zbiera i bardzo dobrze cieszę się że nie rezygnujecie z marzeń
tylebyłodni
Posty: 57
Rejestracja: 16 lip 2012, o 16:16

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: tylebyłodni »

martys2202, ja jestem 87 nie bedziesz najstarsza)
Awatar użytkownika
Bibii
Posty: 30
Rejestracja: 20 lip 2010, o 13:49

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Bibii »

tylebylodni, Witamy kolejnego Starszaka
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Jocisko »

tyleby&#x142odni pisze:martys2202, ja jestem 87 nie bedziesz najstarsza)
Łoooo matkooo

Abeille
Posty: 51
Rejestracja: 28 wrz 2011, o 12:14

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Abeille »

jestem tu chyba najstarsza i czasem też się zastanawiam czy mnie nie pogięło Ale nie czuję się staro
martys2202
Posty: 80
Rejestracja: 20 lip 2012, o 15:52

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: martys2202 »

Hah nie ma co patrzeć na wiek Spełnianie marzeń jest najważniejsze Jeżeli miałabym zrezygnować z walki o stomatologię, to podejrzewam, że prędzej byłyby to warunki materialne i chęć ustatkowania się niż metryka
Awatar użytkownika
Demitasse
Posty: 98
Rejestracja: 23 sie 2012, o 21:01

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Demitasse »

martys2202 pisze:Hah nie ma co patrzeć na wiek Spełnianie marzeń jest najważniejsze Jeżeli miałabym zrezygnować z walki o stomatologię, to podejrzewam, że prędzej byłyby to warunki materialne i chęć ustatkowania się niż metryka
Kiedy pojawiła się u Ciebie myśl aby zdawać na stomę? i jak zareagowali na to bliscy?
martys2202
Posty: 80
Rejestracja: 20 lip 2012, o 15:52

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: martys2202 »

Demitasse, od początku, poprzednie studia były planem B w którym miałam nadzieję choć trochę się spełnić co jednak nie miało miejsca Więc siedziałam po nich rok w domu i uczyłam się do maturki, żeby dostać się z pierwszego naboru na upragnioną stomę
Czyli walczyłam 4 lata, z czego 3 lata ze sobą

Moi bliscy ? Od przyjaciół przez chłopaka po moich rodziców i siostrę pełne wsparcie
Awatar użytkownika
Demitasse
Posty: 98
Rejestracja: 23 sie 2012, o 21:01

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Demitasse »

martys2202 Musiałaś mieć w sobie naprawdę dużo odwagi aby rzucic tamte studia, uczyć się rok w domu ( wiadomo- samodyscyplina niezbędna). Wniosek z tego taki, że warto walczyć do samego końca Ja niestety spotykam się z dezaprobatą ze strony znajomych i częściowo rodziny. W tym roku pierwszy raz zdawałam maturę ( 152 pkt) ale zabrakło. Zostaję rok w domu + praca dorywcza, ponieważ uważam, że to najlepszy sposób aby się porządnie przygotować do poprawy. Nie obnoszę się z tym na prawo i lewo, ale jak moi znajomi z klasy się dowiadują o moim planie ( notabene 80% klasy miało iść na medycynę a dostała się tylko 1 na UJ, 1 farmacja a reszta to biotechnologia, chemia, biologia itp), to od razu wielkie zdziwienie i niejako lekka pogarda w stosunku do mnie. Ha! i najlepszy tekst bliskiej mi osoby przecież nie każdy musi być dentystą .
solid
Posty: 202
Rejestracja: 12 lip 2012, o 16:16

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: solid »

najlepiej zrobic jak ja: nikomu nie mowic. juz slysze te wszystkie komentarze od po co? po [mod]?
martys2202
Posty: 80
Rejestracja: 20 lip 2012, o 15:52

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: martys2202 »

Demitasse, ja taki tekst usłyszałam od babci No ale ona zazwyczaj najpierw powie później pomyśli, z resztą nieważna jest opinia innych
Ja tamtych studiów nie rzuciłam, dobrnęłam do lic i na mgr już się nie zdecydowałam - absolutorium było dla mnie momentem przełomowym kiedy stwierdziłam raz kozie śmierć i wróciłam do domu.

Nie martw się, mój pierwszy wynik to 165 później podjechałam troche z chemią na 193 i ostatecznie skończyłam z 221

Jeśli decydujesz się na rok w domu to fakt- samodyscyplina jest najważniejsza, chociaż dla mnie najgorzej było z rutyną dnia codziennego- pod koniec zimy już miałam takiego kręćka, że gdyby nie zmiany z fizykę na chemię to nie wiedziałabym którędy do przodu

Co do ludzi z klasy - miałam podobnie. U mnie w mieście nie ma jakiegoś super liceum i każdy był zdany na pracę własną. Z tego co pamiętam to też jedna osoba wylądowała w Szczecinie na leku a reszta rozbijała się po promedycznych kierunkach podobnie jak ja z resztą
Ale to jest fakt- jeśli coś Ci się w końcu udaje to pod gratulacjami widać ten lekki fałsz i pogardę mimo wszystko, jakie to polskie
martys2202
Posty: 80
Rejestracja: 20 lip 2012, o 15:52

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: martys2202 »

solid, a wiesz jaka później jest satysfakcja kiedy do tych od po co po [mod] dotrze informacja, że próbowali zrównać do parteru kogoś ambitniejszego od nich i co ostatecznie im się nie udało?
Bezcenne, promis
Awatar użytkownika
Demitasse
Posty: 98
Rejestracja: 23 sie 2012, o 21:01

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Demitasse »

solid pisze:najlepiej zrobic jak ja: nikomu nie mowic. juz slysze te wszystkie komentarze od po co? po [mod]?
Wiesz, rodzicom siłą rzeczy musiałam. Przez to dowiedziała się reszta rodziny. A osobom z klasy mowiłam różne wersje słów mam inne plany na ten rok

martys2202 tak gwoli ścisłości 152 z biol i chem rozszerzonych żeby nie wyszło, że z 3 przedmiotów, tak jak Ty zdawałas
Czy zastanawiałaś się nad tym - będąc rok w domu- co zrobić jeśli Ci się jednak nie uda? Powrót na poprzednie studia? Czy może np praca i kolejne podejście? U mnie się trochę sprawa ze studiami na przezimowanie komplikuje w związku z tymi opłatami. Dlatego pojawia się myśl a co jeśli znów nie wyjdzie.?". Wiem, wiem, powiało pesymizmem, ale mimo wszystko to ważna sprawa.
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości