Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: mossa »

No a ja spotkałam, pisałam już że to jednostki, większość pacjentów jest ok, ale to też się zdarza - jeśli Tobie nie to tylko pozazdrościć
sein pisze: No straszne, rzeczywiście. Masakra po prostu.
Ehh, z takim komentarzem ciężko dyskutować. Próbowałam apelować o szanowanie czyjegoś innego zdania i zakończenie zbędnej kłótni, ale to wołanie na puszczy, dlatego dalej nie próbuję. Życzę Wam i sobie żebyście mieli rację, bo większość z nas na jakimś etapie kariery zawodowej z POZie wyląduje.
lek. mossa
sein
Posty: 67
Rejestracja: 8 cze 2013, o 10:08

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: sein »

Próbowałam apelować o szanowanie czyjegoś innego zdania i zakończenie zbędnej kłótni
Ale to nie o to chodzi w dyskusji. Możemy szanować się nawzajem i mimo wszystko dyskutować. Przecież nasze sądy o różnych sprawach nie są czymś niezmiennym (przynajmniej nie powinny być) i tym bardziej warto poznać argumenty drugiej strony, rozważyć je i ewentualnie modyfikować swoje. No na tym w sumie dyskusja polega.
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: mossa »

sein pisze:
Próbowałam apelować o szanowanie czyjegoś innego zdania i zakończenie zbędnej kłótni
Ale to nie o to chodzi w dyskusji. Możemy szanować się nawzajem i mimo wszystko dyskutować. Przecież nasze sądy o różnych sprawach nie są czymś niezmiennym (przynajmniej nie powinny być) i tym bardziej warto poznać argumenty drugiej strony, rozważyć je i ewentualnie modyfikować swoje. No na tym w sumie dyskusja polega.
Zgoda, wiem na czym polega dyskusja, ale w Twoim komentarzu, który przytoczyłam wcześniej nie widzę żadnego argumentu, jedynie złośliwość. Dyskusji w tym tonie prowadzić nie zamierzam. Zresztą ja już część swoich argumentów przytoczyłam i jako że spotykają się one z taką właśnie reakcją to ze swojej strony kończę bo po pierwsze nie chcę się kłócić, po drugie spamujemy na forum geriatryków.
lek. mossa
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Korczaszko »

M&#xE5rran pisze:Nie spotkałam NIKOGO, któ by wyskoczył, że płaci składki, więc mu się należy.
To ja spotkałam (jako pacjent) Przy czym mam wrażenie, że w kolejkach ludzie są bardziej waleczni i najbardziej obrywa się rejestratorkom. Co prawda nie wchodziłam za nikim do gabinetu, ale zwykle kolejkowi awanturnicy potulnieją w gabinecie.

A z klientem użera się każda osoba pracująca w usługach. Ale wiem lekarze mają najgorzej
sein
Posty: 67
Rejestracja: 8 cze 2013, o 10:08

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: sein »

Ech, Mossa, no sorry, rzeczywiście bez sensu ten komentarz był. Ale późna pora, zmęczenie materiału, jakoś skrótowo chciałam okazać swoją dezaprobatę A zabrakło energii, żeby bardziej merytorycznie się rozpisać Może jutro.
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: mossa »

Tak na koniec, bo chyba nie zostałam zrozumiana zgodnie z moimi intencjami: nie uważam, że lekarze w POZ są biedni, że mają najgorszą pracę, mnóstwo powodów do narzekań itd. Wręcz przeciwnie, praca ta ma zalety, o których wspominałam wcześniej. Wiem, że są zawody, które mają te same lub jeszcze większe problemy. Chciałam tylko zauważyć, że mimo pewnych oczywistych zalet ten rodzaj pracy też ma swoje wady, jak każdy, i że niekoniecznie zawsze jest miło i przyjemnie, bo sama byłam w ciągu moich dość krótkich praktyk kilkakrotnie tego świadkiem. Tylko tyle
lek. mossa
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Mårran »

Nie no, rzadko gdzieś jest miło i przyjemnie, zwłaszcza jak się ma być dla wszystkich takim miłym i przyjemnym
Pani Buka
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: doktorka »

zalezy, w poz w miescie jest beznadziejnie, pacjenci sa nieznosni czesto. Co innego na wsi,tam ludzie sa bardziej kulturalni. Tyle,ze pracy wiecej,bo na wsi jak juz sie ktos zbierze do lekarza,to najczesciej cos mu jest,w miescie za to najczesciej nic mu nie jest albo ma rentitis acuta. Na wsiach ludzie sa w wiekszosci ubezpieczeni w KRUS, wiec te wszystkie zwolnienia,renty itd rzadko ich interesuja. Ale argument o skladkach jest codziennoscia i tu i tu akurat.

Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: doktorka »

co do zarobkow rodzinnego to nie ma opcji z tym 2,5, chyba,ze jest tak kijowy,ze prawie nikt sie do niego nie zapisal. Nfz placi rodzinnym stawke kapitacyjna, niezaleznie ile osob przyjmie w danym miesiacu. Dostaje iles tam na kazdego pacjenta,ktory zadeklarowal go jako rodzinnego. I z tego musi oplacic utrzymanie przychodni, pensje pracownikow, swoja i badania pacjentow. I takich,jak ja, czyli lekarzy ktorzy za niego pracuja w jakis tam godzinach. Wiec jeden zatrudni mniej personelu, bedzie zlecal malo badan i np wynajmie gabinety innym i zarobi odpowiednio,inny bedzie mniej przedsiebiorczy i zarobi mniej. 2,5 to chyba nie rodzinny tylko taki zastepowy,jak ja. Ale przecietnie rodzinny z limitem 2-3 tys glow ma te kilkanascie tys lekko. Ja gdybym pracowala tylko w POZ po 8h dziennie, to zarabialabym 14-16 tys netto, zalezy od miesiaca.

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: randomlogin »

doktorka, mozliwe. Jesli sie zdarzylo, to najwyrazniej chyba mozliwe, prawda? Poza tym ty to liczysz od strony rodzinny zaklada przychodnie, i to on odlicza koszty na to tamto i siamto, a nie od rodzinny pracuje w molochu bo potrzebny jest ktos, na kogo mozna listy wydluzac, na ile podpisze umowe tyle dostanie. I BTW wiem jak placi NFZ, powaznie.
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Amani »

Mój rodzinny jęczy, że nie ma wąskiej specjalizacji, wiec chyba 16 tys. netto nie zarabia
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: doktorka »

Ale inni nie wiedza. To jakis gluptas ten rodzinny za 2,5, bo pracy w poz jest duzo za duzo wieksza kase. W molochach placa polowe mojej stawki, to wciaz wychodzi duzo wiecej niz 2,5.

jobe
Posty: 11
Rejestracja: 12 lip 2014, o 12:59

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: jobe »

doktorka ,to dlaczego narzekasz? Nawet te stawki ,które podajesz jak dla mnie są bardzo wysokie. Nie orientujesz się ile zarabia stomatolog ,który nie ma własnego gabinetu? Bo patrzę ,że w stawkach jesteś rozeznana.
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości