Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
distinguished
Posty: 267
Rejestracja: 17 maja 2012, o 22:24

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: distinguished »

Na niektórych kierunkach wybiera się specjalizację w trakcie trwania studiów, więc to nie tak durne pytanie. Pewnie nie wszyscy też wiedzą, że studiując lekarski specjalizacja jest po studiach.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: randomlogin »

Tylko w czasie studiow wybiera sie specjalnosc, nie specjalizacje.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: doktorka »

Ja jedynie pokazalam realia i ciemne strony zawodu, natomiast OSOBISCIE nie narzekam,poniewaz w 90% zdawalam sobie sprawe co robie,jak podejmowalam decyzje o zawodzie itd. Po prostu stwierdzam,ze jest ciezko i pewnie teraz wybralabym inaczej,co nie znaczy ze jakos wielce cierpie. Ogolna zasada jest taka,dla dentystow tez, ze im wiecej pracujesz, im jestes bardziej ambitny, przedsiebiorczy, im wiecej w siebie inwestujesz kasy (sprzet,sensowne kursy), tym wiecej zarabiasz,nawet juz na dzien dobry. Tyle ze to wszystko jest kosztem waznych rzeczy typu rodzina i pytanie czy warto skoro bedac np po rachunkowosci i majac swoje biuro rachunkowe mozesz zarobic porownywalnie konczac prace o 15.

Adasko1
Posty: 233
Rejestracja: 28 maja 2014, o 13:55

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Adasko1 »

Mając swoje biuro rachunkowe zarabia się 20k?

Castellano
Posty: 251
Rejestracja: 20 lip 2014, o 17:02

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Castellano »

HE, ja swoją świadomą decyzją o podjęciu studiów położniczych wylądowałam w zupełnej pupie i siedzę teraz codziennie od rana do dwudziestej na zajęciach Pozdrawiam moją poprawę matury chociaż z drugiej strony w drugim semestrze ma być luźniej to może się jakoś wyrobię. Albo skupię się tylko na chemii. Przynajmniej nauczyłam się ślicznie bandażować
Generalnie to nie mogę teraz nawet stwierdzić, czy to była słuszna decyzja, bo póki co nie miałam jeszcze kontaktu z zawodem, ani nawet z przedmiotami, które mogą mi się przydać (ciekawe po co położnej filozofia, podstawy psychologii, czy biofizyka). Ale cóż, pierwsze praktyki w styczniu, zobaczymy
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Alra »

Castellano, a gdzie studiujesz? Wczoraj spotkałam koleżanki z położnictwa i też mówiły mi o bandażowaniu, filozofii zawodu położnej (lol), jakichś referatach na pedagogikę .
Nie pocieszę - na leku jest jeszcze mniej kolorowo jeśli chodzi o przydatność przedmiotów z dwóch pierwszych lat w późniejszej pracy, w dodatku prowadzący większości z nich traktują je arcypoważnie P.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Mårran »

Na leku są te same badziewia, trzeba przywyknąć Pewnie wszędzie są.
Pani Buka
Kobieta w czerwieni
Posty: 35
Rejestracja: 30 sie 2014, o 11:37

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Kobieta w czerwieni »

Filozofia jest chyba na każdym kierunku studiów. Są jednak studia na których takich przedmiotów - dziwadeł jest mniej niż na innych. Myślę, że na medycynie nie jest najgorzej.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Mårran »

Na pierwszych latach to właściwie nie wiadomo, co się studiuje za kierunek, czy jakiś politechniczny, czy humanistyczny Ale nie, najgorzej nie jest, da się to przeżyć całkiem sprawnie.
Pani Buka
Kobieta w czerwieni
Posty: 35
Rejestracja: 30 sie 2014, o 11:37

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Kobieta w czerwieni »

Na politechnice jest najwięcej nieprzydatnych przedmiotów, przynajmniej na niektórych kierunkach.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Mårran »

Mój biedny brat na polibudzie na siódmą musi chodzić. Ja takiej godziny na studiach nie uświadczyłam na szczęście.
Pani Buka
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Alra »

Jeśli chodzi o dziwadła to jakiś czas temu przeżyłam niemały szok dowiadując się, jakie przedmioty są serwowane na technikach dentystycznych - moje ulubione: styl życia a zdrowie, podstawy ochrony środowiska, polityka społeczna. i jeszcze dobrych parę takich. I nie, nie są to fakultety.
gucio926
Posty: 38
Rejestracja: 27 lis 2012, o 15:38

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: gucio926 »

Trzeba zorganizować przecież czas nudzącym się studentom. Pijom, palom i imprezują tylko! Nie dziwota więc że mamy tyle przedmiotów zapychaczy wszędzie.
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości