Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
muoli
Posty: 66
Rejestracja: 17 lip 2013, o 15:33

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: muoli »

t&#x119cza pisze:W pierwszym roku po maturze chodziłam do rocznej szkoły policealnej na masaż leczniczy. Maturę poprawiałam ale nie wystarczająco. W następnym roku zaczęłam pracować i studiowałam technologie chemiczną niestacjonarnie ale po semestrze zrezygnowałam. Ten kierunek był zupełnie nie dla mnie. Też poprawiałam i też się nie udało.W tym roku dalej pracuje i pewnie znowu mi się nie uda dostać . Braknie niewiele.
Co planujecie na ten rok? idziecie na studia czy zostajecie w domu?
. oja nieźle, podziwiam
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Jivan »

muoli pisze:W pierwszym roku po maturze chodziłam do rocznej szkoły policealnej na masaż leczniczy.
Jakie części ciała masujesz , rękami , stopami czy może czym innym?
tęcza
Posty: 136
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 18:27

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: tęcza »

muoli nie ma chyba czego podziwiać najczęściej słyszę, że mam coś z głową bo nie poszłam od razu po maturze na studia albo że pewnie w ogóle nie zdałam matury. Też tak macie czy tylko mnie otaczają tacy wredni ludzie?
licealistaa2012 haha rękami masuje to za dużo powiedziane ta cała szkoła policealna to pic na wode. Uczcie się z obrazków w książce albo ewentualnie z notatki w zeszycie. Gość to coś pokazywał chyba tylko wtedy jak chciał sobie jakaś dziewczyne po dotykać. Jedyne co nas dobrze nauczył masować to kręgosłup bo to było na początku i jeszcze udawał, że chce nas czegoś nauczyć
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Jocisko »

Tęcza, u mnei cały czas, gdy mówię, że poprawiam maturę to sądzą, że biedaczką jestem nie mogę zdać matmy Ale tekst Miałabyś już licencjat to słyszę niemalże zamiast Cześć
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: KatarzynaZSDM »

Tęcza
Jakiś czas temu moja ciotka powiedziała, że się nie dostanę na medycynę w tym roku. No i miała rację /
Ale.ale.ale.jest jeszcze rok 2014

ps. Już widzę minę ciotuni, kiedy jej powiem, że się nie dostałam i że próbuję jeszcze raz
skface
Posty: 983
Rejestracja: 10 cze 2011, o 22:15

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: skface »

muoli nie ma chyba czego podziwiać najczęściej słyszę, że mam coś z głową bo nie poszłam od razu po maturze na studia albo że pewnie w ogóle nie zdałam matury. Też tak macie czy tylko mnie otaczają tacy wredni ludzie?
Tacy ludzie są wszędzie. Tzn oni po prostu nie siedzą w temacie i dla nich takie coś jest po prostu nie do pomyślenia. Mi np ostatnio koleżanka powiedziała, że robię wszystko, żeby się wymigać od pracy kiedy jej powiedziałem, że poprawiłem maturę i przeniosłem się z chemii na farmację p

W sumie to nie przejmuję się zbytnio opiniami ludzi z mojego otoczenia. Gdybym za rok poprawił biologię i dostał się na lek, to ludzie z mojego rocznika (92) byliby już na 4 roku swoich studiów (bo jestem po technikum - dodatkowy rok w plecy ). Z tym, że większość takich osób studiuje kierunki typu administracja albo pedagogika , więc chyba te 3 lata do przodu żadnej przewagi im nie dają p Co prawda, po 26 roku życia skończą mi się wszystkie zniżki studenckie i musiałbym płacić za 3 ostatnie semestry, ale na razie się tym nie martwię. Sam nawet tą kasę przez te lata zarobię w wakacje albo coś.
joaśka_a
Posty: 2
Rejestracja: 20 lip 2013, o 17:59

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: joaśka_a »

(roczniki powyżej 1990? a z której strony Wy jesteście geriatryczni)
i pytanko:
po 26 roku życia skończą mi się wszystkie zniżki studenckie i musiałbym płacić za 3 ostatnie semestry,
ze zniżkami wiem, że bywa różnie(czy przypadkiem pkp nie wprowadziło niezależnie od wieku-każdy student jeździ taniej?, nie wiem czy we wszystkich miastach, ale z tego co pamiętam mpk Krakowskie ma zniżki dla alles studentów stacjonarnych)
Te 3 semestry płatne z powodu wcześniej zużytych ECTSów,tak? (bo chyba nie z powodu przekroczenia 26-go roku życia?)
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: _włóczykij »

Też jestem slayer9 92 rocznik. często cholernie żałuję, że tak to wszystko się potoczyło, że tyle czasu, energii zmarnowałam. 1 rok w domu co dał mi tyle, że poszłam na pielęgniarstwo i ogólnie tak smutno, myślałam, że przejdzie, ale nie przeszło. A z tym wszystkim jestem sama. Będę poprawiała maturę raczej na pewno i postaram się przyłożyć w 100% (gdy byłam w domu z chem dałam z siebie 100% i był efekt, a z biologii. no tu jest ciężko - wynik 58% WSTYD. )

I ogólnie cieżkie są takie decyzje, bo ja czuję, że marnuję życie myśląc o tej medycynie, jest ciężko bardzo.
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Jocisko »

joa&#x15Bka_a pisze:(roczniki powyżej 1990? a z której strony Wy jesteście geriatryczni)
POlewam

adele, potoczyło się jak się potoczyło Czasu nei cofniesz a teraźniejszego nie marnuj na myślenie co byłoby gdyby itd
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: randomlogin »

joa&#x15Bka_a pisze:ze zniżkami wiem, że bywa różnie(czy przypadkiem pkp nie wprowadziło niezależnie od wieku-każdy student jeździ taniej?, nie wiem czy we wszystkich miastach, ale z tego co pamiętam mpk Krakowskie ma zniżki dla alles studentów stacjonarnych)
Znizka 51% w PKP jest do 26r.z., tylko dla doktorantow do 35. W komunikacji miejskiej, nie tylko krakowskiej, na podstawie zupelnie innych przepisow jest znizka 50% niezaleznie od wieku, i niezaleznie od trybu studiow (a nie tylko stacjonarni).
skface
Posty: 983
Rejestracja: 10 cze 2011, o 22:15

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: skface »

joa&#x15Bka_a pisze:Te 3 semestry płatne z powodu wcześniej zużytych ECTSów,tak? (bo chyba nie z powodu przekroczenia 26-go roku życia?)
Tak.
Awatar użytkownika
muoli
Posty: 66
Rejestracja: 17 lip 2013, o 15:33

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: muoli »

Rocznik 90 i czujecie się starzy?
Na listach w Krakowie widziałam rocznik 73,79 i wielelt90
Awatar użytkownika
eufemizm194
Posty: 52
Rejestracja: 14 lip 2013, o 11:21

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: eufemizm194 »

Jocisko pisze:
joa&#x15Bka_a pisze:(roczniki powyżej 1990? a z której strony Wy jesteście geriatryczni)
POlewam xD

adele, potoczyło się jak się potoczyło Czasu nei cofniesz a teraźniejszego nie marnuj na myślenie co byłoby gdyby itd
100 % prawda, niestety musiałem wyciągnąć te same wnioski
slayer9, adele, pjona, też jestem 92 i dwie poprawki za mną
slayer9 pisze:
muoli nie ma chyba czego podziwiać najczęściej słyszę, że mam coś z głową bo nie poszłam od razu po maturze na studia albo że pewnie w ogóle nie zdałam matury. Też tak macie czy tylko mnie otaczają tacy wredni ludzie?
Mi też strasznie przycierali nosa wszyscy i to w bardzo perfidny sposób. Powiem nawet że jestem pewien, że dla ludzi z mojego środowiska miodem na serce byłoby gdybym nie zdał matury, poszedł do zawodówki, której też bym nie skończył, bo wcześniej bym się stoczył, a w najlepszym wypadku został robotnikiem fizycznym (nie urażając nikogo)
Ja postawiłem wszystko na jedną kartę, mając gdzieś ludzkie zazdrości, a teraz jak dowiedzieli się po cichu jak tam poszła kolejna poprawka to wszystko rozeszło się pocztą pantoflową i zgadnijcie ile razy usłyszałem słowo gratulacje (żeby ktoś nie pomyślał, że choć ze 2-3 razy, NIE kamień w wodę)
Niestety dziadostwo jest wszędzie myśli że naprawdę nie widać ich wredności

Dobra rozpisałem się trzymam za was kciuki, bo wiem z autopsji jak ciężko potrafi być i ze trzeba mieć twardy charakter żeby przeciwstawić się bezmózgiej ludzkiej gadaninie.
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości