Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Jocisko »

Tak mnie wzięła Wena, na ten temat

Pod wpływem czytania tego, ile kto ma lat i jak to kogoś na te starość pogięło i chce iść na studia! STUDIA MEDYCZNE

Może przyda się ten temat, do wylewania obaw, żali i itd

Ja jak widać w podpisie przyszłam na świat w 1990, czyli stosunkowo dawno czyli jestem stara, a na lek chce iść

Czasem mam obawy rocznikowe", czasem mam je gdzieś, aczkolwiek rozumiem ten ból

Wpisywać się
solid
Posty: 202
Rejestracja: 12 lip 2012, o 16:16

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: solid »

a co ma powiedziec ktos z 1988? (zanpisanie tego zdania zajlo mi 7 minsu)
Awatar użytkownika
anusiagd
Posty: 120
Rejestracja: 30 wrz 2008, o 19:46

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: anusiagd »

mistrzowski wątek d

ja nie chce nigdzie isc, ale tez czuje sie staro!
solid
Posty: 202
Rejestracja: 12 lip 2012, o 16:16

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: solid »

ja chcme isc do kfc
Awatar użytkownika
anusiagd
Posty: 120
Rejestracja: 30 wrz 2008, o 19:46

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: anusiagd »

mam przyjaciela, ktory jest rocznik 90. ma super wyniki z matur i dostalby sie na kazdy lekarski. Ale niestety ma jakies obawy i tak tylko chodzi i smęci, ze jest za stary, ze jak skonczy to bedzie mial tyle i tyle lat. ja go widze jako lekarza, no ale on sie uparl i bedzie neurobiologiem D

takze pomyslcie, ze sa tacy co moga a sie boja czy cos d
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Jocisko »

Starość nie radość

Solid, w tym wieku to już chyba maturalno-studyjna eutanacja

Ja nie mogę i się boję (czasem nie, czasem tak), więc jak można bać się, a móc Ano może będzie szczęśliwy w tym co chce robić, ale i tak zazdroszczę
Awatar użytkownika
Anarchia
Posty: 279
Rejestracja: 20 sty 2012, o 20:27

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Anarchia »

Jocisko i dlaczego chcesz zaprzepascic marzenia? To twoje marzenia? Twoj cel? Idź za nim. Rób to co kochasz i masz pasje do tego. Potem uwierz mi cale zycie bedziesz żałował.

A metryka to przecież liczby tylko, nigdy nie jest za pozno na zmiany. Ale liczy sie teraz szybka decyzja. Np. matura w 2013 roku. Co ty na to? Tylko trzeba być pewnym siebie i swoich celów, jak bardzo chcesz to uważam za glupie wycofywać sie z powodu wieku.

Walcz o swoje marzenia i cele, a ja życze Ci wytrwałości w spełnieniu medycznych marzeń
tylebyłodni
Posty: 57
Rejestracja: 16 lip 2012, o 16:16

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: tylebyłodni »

jestem starsza niż roczniki 90 i nawet roczniki 89. a idę na stomę, ale nie wiem czy stoma to to samo co lek:D czuję się tylko trochę staro)
Awatar użytkownika
NYR
Posty: 336
Rejestracja: 15 maja 2011, o 13:18

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: NYR »

Nie wiem o co Ci chodzi, krótka piłka: chcesz iść - idziesz, nie chcesz - nie idziesz. Wiek tutaj nie ma nic wspólnego, pójdziesz w za rok na lekarski, spotkasz pewnie niejednego w swoim wieku albo starszego. Życie masz jedno, ja bym sobie nie mógł później spojrzeć w lustrze w twarz jeśli zrezygnowałbym z kierunku który chciałem studiować z powodu wieku, wybacz ale dla mnie to totalny bezsens.
Awatar użytkownika
dzikatruskawka
Posty: 115
Rejestracja: 5 lip 2012, o 10:10

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: dzikatruskawka »

NYR, dobrze gada, polać mu! A tak serio to jako 88 nie czuję się staro - mentalnie to jestem sweet 16 A jak idę do sklepu w trampkach i bez makijażu kupić alko to często pytają mnie o dowód więc spoko.myślę, że nie będę bardzo odstawać od młodzieży na leku :dance:
Awatar użytkownika
NYR
Posty: 336
Rejestracja: 15 maja 2011, o 13:18

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: NYR »

dzikatruskawka, no i tak trzymać, to jest należyte podejście
Ten strach przed wiekiem pojawia sie dlatego, że właśnie starszakom przychodzi do głowy Co sobie ludzie pomyślą?", a prawda jest taka, że ludzi to nie obchodzi. Co z tego czy masz 20, 25 czy 30 lat, dostałeś/aś sie na lekarski to studiujesz, bawisz sie sie i gadasz z innymi. Nikt na wiek uwagi nie zwraca

Najpierw pomyślcie sobie czy sami byście zwracali uwagę na czyiś wiek i go jakoś przez to nie tolerowali. Zakładam, że odpowiedź brzmi nie. Więc inni ludzie jakoś zbytnio od Was nie odbiegają, trzymajcie sie i powodzenia w realizowaniu celów
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Przemeqq »

W Katowicach na leku w tamtym roku pierwszoroczniakiem była przynajmniej jedna 45letnia pani, więc dla chcącego nic trudnego : )
Awatar użytkownika
Bibii
Posty: 30
Rejestracja: 20 lip 2010, o 13:49

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Bibii »

Jocisko, a Ty w tym roku zdawałaś maturę czy w przyszłym będziesz?

dzikatruskawka, też jestem 88 ) i idę w tym roku na lekarski Grunt to walczyć o swoje marzenia Nie przejmować się innymi ludźmi i iść przed siebie z głową do góry. Moi znajomi dziwili mi się co ja robię, zamiast iść do pracy, to że mi się matury zachciało poprawiać.Ale nie zrozumie tego nikt kto nie widzi się w innym zawodzie:) co z tego, że niby już jedne studia skończyłam, jak nie byłabym szczęśliwa nawet gdybym dostała super ofertę. Ważne to jest mieć swój cel i pasje Ludzie walczcie o nie
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości