Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Awatar użytkownika
mimose91
Posty: 44
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:01

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: mimose91 »

A ja bym sie chciala zapytac, czy kochajac glownie zoologie paleontologie i ewolucjonizm dobrym wyborem będą studia na UJ? czy moze nie ma tam tego typu specjalizacji albo inna uczelnia jest lepsza pod tym względem?
Awatar użytkownika
Miniaa
Posty: 388
Rejestracja: 7 maja 2009, o 19:05

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: Miniaa »

Ode mnie z grupy bardzo dużo osób chwali sobie kurs antropologia, podobno ćwiczenia są bardzo ciekawe. Jest też właśnie specjalizacja z antropo. Po za tym mam do wyboru na Uj wiele kursów dodatkowych. Jak nie spróbujesz to się nie przekonasz
meqan-wet
Posty: 26
Rejestracja: 2 lis 2009, o 10:59

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: meqan-wet »

witam wszystkich miłośników tej fascnującej dziedziny a mianowice biologii
co prawda jestem dopiero w 1 klasie LO ale już myślę o studiach , i czasem mnie komentarze przerażają na temat studiów weterynarii .
Chcialabym studiować w tym kierunku , od dziecka marzy mi sie weterynaria to moja pasja ale boję się że się nie dostanę .
praca nauczyciela też nie jest zła , ale to nie jest moim celem w zyciu .
Jak sobie radzicie na tych studiach ogólnie związanych zz biologią ?
Na jaki kierunek teraz jest najmniejszy nacisk studentów ?
Z tego co słyszalam to na weterynarię ostatnio jest yle chętnych .
wogóle podobno dużo jest chętnych na studia biologicznych.
U mnie w klasie jest klika osób na 20-pare ( a chodze do profilu hum.) które zdecydowały się na rozszerzon maturę z bioli .
W poprzedniej szkole to samo .
Jakie kierunki polecacie ( tylko chodzi mi o pracę ze zwierzętami - bo to one są moją pasją ) )
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: David »

Powiem tak. Studiuję biologię, próbuję się dostać na medycynę. Dostałem się na weterynarie, ale zdecydowałem się na ten pójść na bio. Jeśli się nie uda na lekarski, to pójdę na weterynarię, bo na biologii na pewno nie wytrzymam!

Jeśli chodzi o dostanie się na biologię- jest lajtowo- ostatnio na UJ chyba był nabór dodatkowy bo mieli za mało chętnych.

Co do wypowiedzi powyższych- chyba wszyscy na biologii mają tendencję do mitologizowania tych studiów. Na prawdę nie jest aż tak ciężko. Owszem, kolokwiów jest dużo, ale jakich? Materiał wcale do nich nie jest aż tak bardzo obszerny. Nie liczy się ilość, liczy się jakość. Np. na lekarskim w roku są 2/3 egzaminy a nie 10. ale jest tam łatwo?

Na studiach cały czas spotykam się z narzekaniem jak to nie jest ciężko, a ja wiem że stać mnie na więcej. Stosunkowo niewiele się uczę a zaliczam bez problemu.

Ściskam!
D.
lykorz
paulina2302
Posty: 4
Rejestracja: 28 gru 2009, o 15:45

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: paulina2302 »

Cześć tak samo bardzo uwielbiam biologie, ja jestem na I roku biologi na UP we Wrocku przedmioty sa tj jak botanika chemia nieorganiczna matematyka fizyka na I semestrze geologia mikologia ( nauka o grzybach) zoologia informatyka. Mimo że kierunek typowo biologiczny jak sama nazwa wskazuje trzeba dużo sie uczyć chemii i cisna też z zoologii Przede mna dopiero pierwsza sesja wiec sie zobaczy jak bedzie

a co do kolokwiów kartkówek itp.
Chemia nieorganiczna kartkówki co ćwczenia z tego co było i to co bedzie na aktualnych zajeciach kolokwia pisze cały rok razem w jednym terminie ćwiczenia odbywaja sie w laboratorium
Zoologia trzeba ostro kuć bo na każdych zjaeciach odpytuja lub robią wejściówki na zajeciach pracujemy z mikroskopami trzeba prowadzić zeszyt z rysunkami
Matma lajtowa kartkówki mało co sie licza a kolokwia można poprawiać prawdopodobnie egzamin można zdać bardzo łatwo
Fizyke mamy w pracowni studenckiej zmora sa sprawozdania z każdych cwiczen bo kartkówki to albo sie pisze albo nie zalezy od prowadzacych
Botanika też nie ejst najgorzej ale na sesje trzeba sie uczy bo jest ustna pracujemy na mikroskopach bo bez tego było by strasznie nudno
Mikologia luz tylko kolokwia co miesiac i z głowy
Geologia to trzeba zaliczyć 5 skał i 3 minerały to jest na zaliczenie i nie ma egzaminu zalezy od prowadzacego czy sa kolokwia i kartkówki ja akurat miałam tylko kartkówki kolokwiów nie miałam
Awatar użytkownika
oszka
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2009, o 13:10

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: oszka »

hmmm.ile ludzi tyle opini.
ale czytam z ciekawoscia bo interesuje mnie biologia uj
kombizon
Posty: 2
Rejestracja: 6 sty 2010, o 14:15

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: kombizon »

jagodka.z pisze:
mikrob pisze:pracą będę martwić się pozniej, marzenia przecież rzadko bywają racjonalne.
Dobre podejście Człowiek z pasją zawsze znajdzie pracę. Wystarczy, że lubi to, co robi, a na pewno każdy pracodawca będzie go chciał Przynajmniej ja bym chciała, gdybym była pracodawcą

rzeczywiscie lepiej teraz bujac w obłokach i byc potem bezrobotnym. trzymaj tak dalej. z biologii nie da sie wyzyc w PL. sama skonczylam, szukam pracy i nic. mialam podobne nastawienie 5 lat temu.
pełzatka
Posty: 192
Rejestracja: 22 kwie 2009, o 14:20

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: pełzatka »

kombizon, a jaką masz specjalizację?
nie myslalas zeby wyjechac zagranicę jeszcze na studiach? np z erasmusa
Animal
Posty: 4
Rejestracja: 10 lis 2009, o 16:11

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: Animal »

Jakie przedmioty trzeba zdawać na maturze, żeby dostać się na biologię na SGGW?
__polin
Posty: 5
Rejestracja: 10 sty 2010, o 19:35

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: __polin »

Animal pisze:Jakie przedmioty trzeba zdawać na maturze, żeby dostać się na biologię na SGGW?


Biologia w zupełności wystarczy.
pełzatka
Posty: 192
Rejestracja: 22 kwie 2009, o 14:20

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: pełzatka »

Animal pisze:Jakie przedmioty trzeba zdawać na maturze, żeby dostać się na biologię na SGGW?
tak jak poprzednik napisał, biologia wystraczy, ja napisałam na 72% (w tym tzn zeszłym roku pisalam maturę)i dostałam się w 1.rzucie. jednak dostalam się też na UJ,a że bliżej mam do Krakowa, wybrałam te własnie uczelnię.
powodzenia!
carloswrz
Posty: 86
Rejestracja: 9 sty 2010, o 15:18

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: carloswrz »

Przepraszam,że się wtrącę.,ale po biologii można być nauczycielem-rozumiem,że w szkole podstawowej,gimnazjum i liceum.
A jakbym chciał być nauczycielem-wykładowcą na studiach(takim profesorem.)To co musiałbym i ile ile studiować i co robić?(chodzi mi o biologię)


Awatar użytkownika
oszka
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2009, o 13:10

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: oszka »

mysle ze musialbys skonczyc biologie z dobrym wynikiem, miec zrobiny kurs pedagogiki i wkrecac sie u jakiegos profesora lub doktora jako asystent dobrze byloby jakbys zaczal doktorat
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości