Czy ciekawość fretek jest niebezpieczna

Informacje o naszych tchórzofretkach. Żywienie i rozmnażanie, problemy w hodowli.
Patryk24
Posty: 1
Rejestracja: 15 sie 2007, o 11:50

Czy ciekawość fretek jest niebezpieczna

Post autor: Patryk24 »

Cześć chce kupić sobie tchórzofretke i chce nauczyć jąbiegania po moim pokoju.
Ale boje się że z ciekawości będzie przegryzać kable od kąputera i innych rzeczy .
A ja nie chce zastać smażonej fredki. Co mam zrobić.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Czy ciekawość fretek jest niebezpieczna

Post autor: badger »

najlepiej pochować kable moja siostra miała identyczny problem z królikiem, straciła przez niego ładowarkę, myszkę do komputera i parę innych kabli Możesz też zapytać w zoologicznym czy są środki chemiczne odstraszające fretki takie jak dla kotów
kinia0208
Posty: 95
Rejestracja: 30 lip 2007, o 10:49

Re: Czy ciekawość fretek jest niebezpieczna

Post autor: kinia0208 »

Moja fretka nie gryzie kabli choć jest młoda.
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: Czy ciekawość fretek jest niebezpieczna

Post autor: MUSOPHAGA »

badger pisze:moja siostra miała identyczny problem z królikiem, straciła przez niego ładowarkę, myszkę do komputera i parę innych kabli
tchórzofretka nie ma takich zapędów do gryzienia kabli jak gryzonie czy zajęczaki!
ja bym bardziej uważała na wszelkiego rodzaju szpary za meblami, czy jakieś dziwne otwory w łazienkach(tzw.pion). Fredzia wejdzie prawie wszędzie jak ją coś zaciekawi!
Mela
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2007, o 20:18

Re: Czy ciekawość fretek jest niebezpieczna

Post autor: Mela »

Moja frecia również nie interesuje się kablami, za to buszuje zawzięcie w doniczkach z kwiatami jeśli zapomnę usunąc je zanim mały diaboliq wyjdzie w teren.Poza tym każda szpara,niezabezpieczone wloty wentylacyjne to dla niej potencjalne niebezpieczeństwo, otwarte okno także.
kinia0208
Posty: 95
Rejestracja: 30 lip 2007, o 10:49

Re: Czy ciekawość fretek jest niebezpieczna

Post autor: kinia0208 »

Hehe całe szczęście że moja narazie nie buszuje w doniczkach tylko w śmietniku
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: Czy ciekawość fretek jest niebezpieczna

Post autor: Kingu$ka »

Z tego co piszecie wynika, że większość fretek jest strasznymi łobuzami Nie wiem, czy chciałabym takiego małego niszczyciela trzymać w domu
Mój kolega miał fretkę, to podobno znosiła wszystko ze stołu i chowała to za wanną Zdarzały wam się smieszne przypadki z waszymi fretkami?
kinia0208
Posty: 95
Rejestracja: 30 lip 2007, o 10:49

Re: Czy ciekawość fretek jest niebezpieczna

Post autor: kinia0208 »

Moja ma skrytke pod szafką za biurkiem i zanosi tam rolki z papieru,rabarbar,skarpety moje i wiele innych rzeczy:):):) Moja Funia uwielbia wchodzić do lodówki raz ją niechcąco moja mama zamknęła w lodówie
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: Czy ciekawość fretek jest niebezpieczna

Post autor: Kingu$ka »

I mysli, że wy nie wiecie o tej skrytce?
Oj, chyba się nie zamroziła
kinia0208
Posty: 95
Rejestracja: 30 lip 2007, o 10:49

Re: Czy ciekawość fretek jest niebezpieczna

Post autor: kinia0208 »

NIe wiem co moja myśli ale jak jest w niej nieraz to jej wsadzam łapy i jest zdziwiona.A najbardziej sie dziwi jak tam zaśnie a ja ją wyciągne]
Joanna pirania
Posty: 52
Rejestracja: 4 paź 2007, o 09:30

ciekawość fretek

Post autor: Joanna pirania »

freciątka to bardzo ciekawe zwierzątka wchodzą gdzie tylko mogą! ja mam dwie fretki dziewczynki jedna jest taka sprytna że przeciska się przez kratki od klatki i sobie wychodzi pobrykać! odwaliła wczoraj niezły numer bo przecisnęła się przez otwór do subwofera do środka i nie mogła wyjść! musieliśmy rozwalić subwofer żeby ją wyciągnąć no i teraz już wiemy, że musimy mieć oczy szeroko otwarte naprawde trzeba uważać! pozdrawiam wszystkich którzy posiadają śliczne freciątka
kinia0208
Posty: 95
Rejestracja: 30 lip 2007, o 10:49

Re: Czy ciekawość fretek jest niebezpieczna

Post autor: kinia0208 »

MOja też umiała wychodzić przez kraty z klatki a kiedyś weszła w kaloryfer i nie umiała wyjść ale dałam jej pod nos surowe mięcho i zaraz wyszła
funcia
Posty: 26
Rejestracja: 6 paź 2007, o 20:03

Re: Czy ciekawość fretek jest niebezpieczna

Post autor: funcia »

Każda fretka robi inne szkody jedne gryzą kabla drugie wchodzą do szafy i wynoszą rzeczy trzecie gryzą buty.Lecz fretkę trzeba od razu oduczać gryzienia osobników i rzeczy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości