czy da się utrzymać gąsienicę aż do przepoczwarzenia?

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Awatar użytkownika
Asia_nmc
Posty: 69
Rejestracja: 19 sty 2006, o 10:01

czy da się utrzymać gąsienicę aż do przepoczwarzenia?

Post autor: Asia_nmc »

Na mojej firance znalazłam małą gąsieniczkę, nie wiem skąd tam się wzieła, bo mieszkam na 7 piętrze, ale pyli pobliska topola, więc może razem z tymi pyłkami.
Nie mam teraz za bardzo co z nią zrobić.
Opiszę jak wygląda: długość - 2 cm, zielonkawa, z paroma cieniutkimi, czarnymi paskami wzdłuż ciała, po obu bokach, przy dolnej stronie ciała żółty pas. Czyja to moze być gąsienica?
Czy mogłabym ją jakoś utrzymać przy życiu i móc obserwować jak się rozwija i jak przepotwarza? Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co jadają gąsienice i jakich warunków potrzebują?

Troszkę namnożyło się tych pytań.
Z niecierpliwością czekam na odpowiedzi
Pozdrawiam

[ Dodano: Pią Cze 02, 2006 15:59 ]
Dowiedziałam się, że jest to gąsienica motyla - zimowek ogołotniak (rodzina:Miernikowcowate) a w rozpoznaniu pomógł mi fakt, że zauważyłam iż wytwarza ona specjalną nić, po której się wspina

[ Dodano: Pon Sie 14, 2006 11:03 ]
Z gąsienicy zrobiła się poczwarka , czekam dalej, może coś z tego będzie i stanę sięmamą motyla.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości