czy fredzia to fajne zwierzę?

Informacje o naszych tchórzofretkach. Żywienie i rozmnażanie, problemy w hodowli.
ola

czy warto miec fretke?

Post autor: ola »

ja chcialabym sobie kupic fredzie ale nie weim czy to fajne zwierzatka :twisted:
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: czy fredzia to fajne zwierzę?

Post autor: Kiara »

Bardzo fajne! Moja ciocia ma aż trzy i wszystkie są rozkoszne. Fretki są bardzo wierne i potrafią odwzajemnić nasze uczucia. Są aktywne w dzień,potrafią ciągle biegać i biegać. Najlepsza jest zabawa z nimi,potrafią stworzyć zabawne sytuacje. Nie da się przy nich nudzić. Lecz trzeba uważać na zbyt długie pazurki badź ostre zęby. ale każda fretka nauczy się,że gryźć nie wolno.
werona17

Re: czy fredzia to fajne zwierzę?

Post autor: werona17 »

to zalezy co komu pasuje jednak zanim zdecydujesz sie na frecie musisz wiedziec ze to dość delikatne zwierzatka. potrzebują duzo miłości i opieki musisz wiedziec ze troche śmierdzą na początku gryza nisc sie przed nimi nie uchowa( potrafia wejsc wszedzie ) wiec trzeba na nie uwazac to nie pies ani kot i potrzebja innego jedzenia. Ale jak dla mnie są świetne.
Kamila:)
Posty: 74
Rejestracja: 29 gru 2006, o 22:40

Re: czy fredzia to fajne zwierzę?

Post autor: Kamila:) »

Kochane zwierzaki)).Mam zamiar sobie kupic.(nareszcie)chociaż dużo psocą to i tak są na prawdę słodzitki i kochane
prazm
Posty: 385
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 13:22

Re: czy fredzia to fajne zwierzę?

Post autor: prazm »

Niestety fretki żyją zbyt krótko
Kamila:)
Posty: 74
Rejestracja: 29 gru 2006, o 22:40

Re: czy fredzia to fajne zwierzę?

Post autor: Kamila:) »

NO, jeśli się przyzwyczaisz, to bardzo szkoda, gdy zwierzak zdechnieale ja czytałam, ze nawet długo.na pewnej stronce pisało, że 8-15 latTO PRAWDA
prazm
Posty: 385
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 13:22

Re: czy fredzia to fajne zwierzę?

Post autor: prazm »

15 to raczej bajka. Bliższe prawdy jest 6-8. Uważa się, że fretka po 5 roku życia to zwierzak w podeszłym wieku.
Kamila:)
Posty: 74
Rejestracja: 29 gru 2006, o 22:40

Re: czy fredzia to fajne zwierzę?

Post autor: Kamila:) »

To rzeczywiście5 lat, to nie za dużo
Virsu
Posty: 11
Rejestracja: 21 kwie 2007, o 13:58

Re: czy fredzia to fajne zwierzę?

Post autor: Virsu »

Najgorzej jest w tedy gdy ma się jedną frecie i ona umrze.Naprawdę okropne,ja niedługo doczekam sie 2 młodych freci .
Guguś
Posty: 5
Rejestracja: 30 lip 2007, o 14:12

Re: czy fredzia to fajne zwierzę?

Post autor: Guguś »

Mam zamiar kupić tchórzofretke ale czym dłużej o niej czytam to boję się, że nie dam sobie z nią rady. Potrzebują dużo opieki, trzeba je szczepić, kupować specjalną karmę.strasznie dużo obowiązków. Sama nie wiem co robić. Zakochałam się w tych zwierzątkach ale chyba nie dam rady. Czy naprawdę trudno tak się nią opiekować? Błagam doradźcie coś.
kinia0208
Posty: 95
Rejestracja: 30 lip 2007, o 10:49

Re: czy fredzia to fajne zwierzę?

Post autor: kinia0208 »

Fredzie to bardzo fajniutkie zwierzakiJa kupiłam sobie 2dni temu samiczke i jest fajniusia ma 8 tyg tylko że trzeba im dużo czasu poświęcać jak moją wypuszcze to wejdzie w najmniejszą szpare i kradnie moje rzeczy.wczoraj zjadła jakąś gąbke i wymiotowała ale nic jej nie bedzienaprawde polecam te zwierzaki
Guguś
Posty: 5
Rejestracja: 30 lip 2007, o 14:12

Re: czy fredzia to fajne zwierzę?

Post autor: Guguś »

Nie wątpię, że są fajniutkie, ale czy to prawda, że często chorują?
kinia0208
Posty: 95
Rejestracja: 30 lip 2007, o 10:49

Re: czy fredzia to fajne zwierzę?

Post autor: kinia0208 »

Fretki nie należą do często chorujących zwierząt,lecz trzeba nastawić się,że wizyty u weterynarza będą częstsze niż w przypadku chomika,myszki,świnki morskiej.Odpowiednio dobrana dieta,właściwa higiena,przestrzeganie kalendarza szczepień i troska właścieciela obserwującego wygląd i zachowanie pupila

NAJCZĘSTRZE CHOROBY FRETEK:
1.Niedrożność jelit
2.Biegunka
3.Przeziębienie/grypa
4.Guzy gruczołów nadnerczy
5.Świerzbiec uszny
6.Pchły
7.Anemia aplastyczna(u samic, jak się ją wysterilizuje to nie powinna w nią wpaść)
8.Robaki
9.Zaćma(katarakta)

POLECAM TE ZWIERZAKI jak wcześniej napisałm to tak często nie chorują naprawde są słodkie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości