Czy gryzonie śmierdzą?

meroque
Posty: 44
Rejestracja: 18 sty 2011, o 19:16

Czy gryzonie śmierdzą?

Post autor: meroque »

Chciałbym kupić sobie albo mysz albo szczura albo chomika. Czy one śmierdzą i śmierdząco srają i szczają?
Awatar użytkownika
szama
Posty: 193
Rejestracja: 24 lis 2010, o 22:56

Re: Czy gryzonie śmierdzą?

Post autor: szama »

Każdy mocz śmierdzi, zwłaszcza stary.
Jeśli będziesz regularnie sprzątał w klatce i wymieniał siano lub trociny to nie powinno być to problemem.

Oczywiście ze specyficznym zapachem, choćby delikatnym trzeba się liczyć. Najlepiej jak pójdziesz do sklepu zoologicznego i sam poniuchasz.

Ze swojej strony polecam koszatniczki, mój brat ma już czwartą albo piątą i nigdy jakoś strasznie nie jechało od nich, sprzątane mają raz na tydzień.
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Czy gryzonie śmierdzą?

Post autor: Tahtimittari »

U samców szczurów zapach może przeszkadzać niektórym, jako że znaczą teren. Jeśli weźmiesz samiczki i będziesz im regularnie sprzątał to nie powinno być problemu.
(szczury należy trzymać koniecznie w parach tej samej płci - pisałeś w liczbie pojedynczej, więc pozwoliłam sobie na to uwagę zwrocić)
agaach
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2011, o 18:39

Re: Czy gryzonie śmierdzą?

Post autor: agaach »

ja mam już drugą świnkę morską . pierwsza była samiczką i śmierdziało tylko wtedy gdy długo nie sprzątnęłam . teraz sam samca i wszyscy straszyli że samce znaczą teren i będzie ciągle śmierdziało ale ja jakoś tego nie czuje chyba jak się sprząta to nic nie śmierdzi
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Czy gryzonie śmierdzą?

Post autor: Stalowy »

Mam chomika syryjskiego (ten duży), sprzątam co tydzień, czasem co dwa tygodnie i nie ma absolutnie żadnego problemu z przykrym zapachem
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Czy gryzonie śmierdzą?

Post autor: Collo »

Ja miałem chomika 1,5 roku. Na początku sprzątałem co 3-4 dni, bo wszędzie sikał. Nauczyłem go w końcu załatwiać się do słoika (kładąc tam jedzenia itp.) i już tak nie śmierdziało - sprzątałem co tydzień, czasami nawet co 10 dni. Ogólnie zawsze w pokoju pachniało tak chomikiem", ale lubiłem ten zapach
Detektyw Monk

Re: Czy gryzonie śmierdzą?

Post autor: Detektyw Monk »

Miałem kiedyś chomika syryjskiego .Pamiętam ,że a był to samiec jego mocz miał bardzo intensywny zapach . Dlatego musiałem czyścić akwarium co 2-3 dni .
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: Czy gryzonie śmierdzą?

Post autor: Aszyn »

A ja miałem szczura i w porównaniu do myszek, to ich zapach jest niemal niewyczuwalny. Szczury są bardzo mądre. Nigdy nie puścił szczocha jak był u mnie na rękach, ani żadnych bobków jak to mają w zwyczaju chomiki, gdyż one boją się wychodzić ze swoich akwariów, bo nie znają terenu i potem za szafy się chowają. Mój szczur mógł biegać sam po domu, po czym i tak do mnie przybiegał i wdrapywał się na ramię. Polecam, bo nie dość, że mądre, to nie sprawia kłopotów. Chomiki mi się wreszcie zaczęły, albo gryźć, albo kopulować, a myszki są głupie
denilson7
Posty: 2
Rejestracja: 10 maja 2012, o 11:45

Re: Czy gryzonie śmierdzą?

Post autor: denilson7 »

ja miałem chomiczka i nigdy nie czułem, żeby bylo z nim coś nie tak w sensie zapachu - gryzonie mają swoj specyficzny zapach, a nie śmierdzenie rzekome
_
REKLAMA BEZ ZGODY REDAKCJI
______________

Re: Czy gryzonie śmierdzą?

Post autor: ______________ »

Z zapachem gryzoni to nie taka oczywista sprawa sprawa.
Miałem chomika syryjskiego ( samiec) leciutko pachniał, nie śmierdział, naprawdę super zwierze.
Jakiś czas po śmierci pierwszego wybrałem się do zoologa. Pani powiedziała że ma samca chomika syryjskiego do oddania za darmo bo im ktoś podrzucił,a go nie może już sprzedać ani wywalić.
Wziąłem, ale chomik tak śmierdział że nie dało się wytrzymać, choćbyś mu codziennie zmieniał to smród był nie do wytrzymania.
Oddałem z powrotem.
Mam 2 świnki morskie ( samice) mieszkają razem i prawie w ogóle nie czuć, mimo iż strasznie dużo sikają i robią kup.Zapach leciutki jak przy pierwszym chomiku.
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Czy gryzonie śmierdzą?

Post autor: zoo_ »

Raclif pisze: Wziąłem, ale chomik tak śmierdział że nie dało się wytrzymać, choćbyś mu codziennie zmieniał to smród był nie do wytrzymania.
Być może był chory. Pasowałoby też to podrzucenie.
arikson
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2012, o 12:54

Re: Czy gryzonie śmierdzą?

Post autor: arikson »

mój chomik był trzymany w akwarium, przez co nie czułem kompletnie jego zapachu
psiara1983
Posty: 2
Rejestracja: 18 lis 2017, o 16:00

Re: Czy gryzonie śmierdzą?

Post autor: psiara1983 »

Mam 2 szczury i przy regularnym sprzątaniu nic nie śmierdzi.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości