Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: shisha pangma »

wa&#x17Cka) pisze:Czy znacie kogoś, kto przenosił sie z lek Wrocław na CMUJ Jakie warunki stawia UJ-ot Jestem po I roku - czy lepiej próbować teraz sie przenosić czy poczekać i po drugim roku próbować

Nie znam nikogo, ale sama miałam takie plany po pierwszym roku - rozmawiałam wtedy z kobietą z dziekanatu, która kazała mi porównać program Wroc i Krk i dać różnice programowe do zatwierdzenia (czy jakoś tak? w każdym razie chcieli sprawdzić sami czy jest możliwe ich uzupelnienie) plus kopie indeksu itp. a i dobrze uzasadnione podanie - Ty jak widze jestes z małopolski, wiec masz argument dobry(ja takiego nie mialam), decyzja uczelni jest w drugiej polowie wrzesnia Po drugim roku wydaje mi się przeniesienie jest wygodniejsze. Jesli chodzi o warunki to do 10.09 (tak jakos w zeszlym roku bylo) musisz miec wpis na rok we wrocu, o sredniej nic nie mowila, ale im lepsza tym lepiej dla Ciebie - tak sadze:)
eufrozyne
Posty: 10
Rejestracja: 17 lip 2009, o 08:30

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: eufrozyne »

A wie ktoś może jak jest z przenosinami ze stomy w Szczecinie do Poznania
jankes_medyk
Posty: 213
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 23:04

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: jankes_medyk »

zawsze ciezej jest sie przenies z gorszej uczelni na lepsza"aczkolwiek wszystko jest mozliwe i zalezne np od tego ile osob odpadnie po 1 roku.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 137
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:33

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: Ranger »

Z tego co wiem, to trzeba spełnić normalne warunki rekrutacji, a potem w razie czego przepisują zaliczone przedmioty.
Chyba nie ma innej opcji.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: Grzybu123 »

Ranger pisze:Z tego co wiem, to trzeba spełnić normalne warunki rekrutacji, a potem w razie czego przepisują zaliczone przedmioty.
Chyba nie ma innej opcji.
Dokładnie, co poza specjalnymi przypadkami oznacza wzięcie udział w rekrutacji i dostanie się normalnie na studia.
Sysuniasysunia
Posty: 58
Rejestracja: 17 lip 2009, o 16:27

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: Sysuniasysunia »

Jestem nowa na forum i widziałam, że ktoś był zainteresowany przeniesieniem z Katowic na UJ. A jak jest ze studentami niestacjonarnymi? czy oni też mają szanse na przeniesienie? Z moim wynikiem nie mam co marzyć w tym roku na studia stacjonarne, choć przyznam szczerze, że miałam nadzieje, że próg będzie taki jak w tamtym roku.
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: shisha pangma »

Sysuniasysunia pisze:A jak jest ze studentami niestacjonarnymi? czy oni też mają szanse na przeniesienie?
studenci niestacjonarni mają pod tym względem o wiele łatwiej, tzn. każda uczelnia chętnie przyjmie nowe źródło pieniążków natomiast słyszałam, że może być problem z uczelnią macierzystą (która niechętnie się takiego źródła pieniążków pozbywa).
Awatar użytkownika
sasanka55
Posty: 290
Rejestracja: 8 mar 2009, o 10:22

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: sasanka55 »

czy ktoś z obecnych przenosił się z WUM na UJ lub słyszał o takim przypadku? Byłabym bardzo wdzięczna za wszelkie informacje jakie stawiają kryteria, czy robią problemy itd. I czy studenci bez problemu przyjmują konkurencję
mariano710
Posty: 35
Rejestracja: 10 lip 2007, o 23:14

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: mariano710 »

Ranger, zcyli gdybym np chcial sie przeniesc z wojleku na lekarski na UJ po 2 roku i nie bylo zadnych roznic programowych, mial wysoka srednia to jest to mozliwe?
czy musze poprawiac mature?
Stazystka
Posty: 389
Rejestracja: 12 cze 2009, o 06:35

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: Stazystka »

a jak to jest z przeniesieniem do Wrocławia ze Szczecina? Robia mnostwo problemow? Zwlaszcza jezeli argumentem za jest mala odleglosc od domu czy cos takiego.
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: shisha pangma »

zzz18 pisze:a jak to jest z przeniesieniem do Wrocławia ze Szczecina? Robia mnostwo problemow? Zwlaszcza jezeli argumentem za jest mala odleglosc od domu czy cos takiego.
co roku ok. 5-10 osób się do tej pory przenosiło, ale ponoć mają to ograniczyć wiem, że na 100% od tego roku nie zaliczają biofizyki (którą pam ma na 1. roku), natomiast anato chyba zaliczają.
Stazystka
Posty: 389
Rejestracja: 12 cze 2009, o 06:35

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: Stazystka »

dzieki
veni vidi vici
Posty: 55
Rejestracja: 28 lut 2009, o 08:44

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: veni vidi vici »

a jak jest z przenoszeniem z niestacjonarnych na stacjonarne?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości