Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: Grzybu123 »

Powalam wszystkie mity i mówię : musisz się dostać na stacjonarne studia (czyt. poprawić maturę) i dostajesz nowy indeks, ale masz przepisane wszystkie przedmioty już zrobione i idziesz dalej, ale już dziennym trybem
Danas
Posty: 117
Rejestracja: 23 gru 2008, o 17:36

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: Danas »

A jak myślicie, dałoby się nie tracąc roku przenieść z dietetyki na UP w Poznaniu na dietetykę na UMP ?
Corey
Posty: 19
Rejestracja: 18 lip 2008, o 11:14

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: Corey »

A czy słyszał ktoś może o przypadkach przeniesienia się z Bydgoszczy do Wrocławia, lub z ŚUM do Wrocka po 1-2 roku?
Awatar użytkownika
sasanka55
Posty: 290
Rejestracja: 8 mar 2009, o 10:22

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: sasanka55 »

ja mam z kolei takie pytanie: jak wygląda sprawa z przenoszeniem się między uczelniami na kierunku lekarskim po pierwszym półroczu? Jest to w ogóle możliwe? Tylko, jeśli ktoś zrezygnuje z tej uczelni drugiej, czy wykonalna jest taka opcja niezależnie dla jednej osoby? Konkretnie interesuje mnie migracja WUMCMUJ, ale za wszelkie, również ogólne info, byłabym wdzięczna
madla
Posty: 81
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 13:58

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: madla »

tak sie tylko chcialam spytac, bo widzialam ze jestes z krakowa i chyba rozwazalas i wum i cmuj więc dlaczego rozwazasz od razu przeniesienie z wumu?
Awatar użytkownika
sasanka55
Posty: 290
Rejestracja: 8 mar 2009, o 10:22

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: sasanka55 »

nomm bo na WUM się dostałam, a na UJ brakło mi kilku punktów dlatego rozpaczliwie podpytuję gdzie się da o możliwości przeniesieniajednak miasto zamieszkania robi mi sporą różnicę.
madla
Posty: 81
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 13:58

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: madla »

aha to nie zrozumialam Myslalam, ze tu i tu sie dostalas i tak sie dziwilam, jakim cudem ktos mieszkajac w krakowie chce isc na wum a potem spowrotem ) Ale w takim razie rozumiem i sie nie dziwie
kasiek86
Posty: 6
Rejestracja: 24 lip 2008, o 21:57

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: kasiek86 »

Witam !

Mam wielką prośbę ! Czy ktoś orientuje się może, czy jest możliwość przeniesienia się na III rok lekarskiego z warunkiem Nie nawet, że nie zdałam egzaminu, nie byłam do niego dopuszczona przez dużą liczbę opuszczonych godzin . studiuję na dwóch krańcach Polski, od dwóch lat non stop choruję, muszę zmienić miasto, bo inaczej chyba całkiem będę musiała zrezygnować ze studiów.
Jeżeli ktoś miałby jakieś pomocne informacje - bardzo o nie proszę,

pozdrawiam Wszystkich
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: Grzybu123 »

Żeby się przepisać, musisz zakończyć studia na macierzystej uczelni. Wieć po prostu na podstawie przedmiotów jakie masz ukończone trafiasz na uczelnie na ten rok, do którego masz odrobione te przedmioty, lub ewentualnie awansem na następny.

Pozdrawiam.
kasiek86
Posty: 6
Rejestracja: 24 lip 2008, o 21:57

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: kasiek86 »

Czyli, skoro mam pozdawane egzaminy z innych przedmiotów, to jest możliwość przeniesienia na następny rok z warunkiem zaliczenia tego zaległego przedmiotu, tak ?
Aczkolwiek pewnie chętnych jest dużo więcej niż miejsc i biorą tylko tych z najwyższą średnią.
Bardzo dziękuję za odpowiedź!
Pozdrawiam
Studentka21
Posty: 1
Rejestracja: 8 sie 2009, o 12:12

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: Studentka21 »

Hej! A czy wie ktoś może cokolwiek na temat przenoszenia się po 2.roku lek z Poznania na WUM-Wl1 lub WL2 na studia niestacjonarne?
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 137
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:33

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: Ranger »

Temat był już wałkowany.
Jeśli chodzi o niestacjonarne to chyba ciężko. Wiadomo - źródło zysku. Chyba że potem ci, co zostają płacą więcej (za tego co odszedł).
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: Medycyna Lwów »

Studentka21 pisze:WUM-Wl1 lub WL2
IWL i IIWL - na WUM jest taka sekwencja ]

CO do przeniesienia jest bardzo trudno (zwłaszcza na IWL). Na gronie była o tym dyskusja, skopiuje najwalniejsze opinie:
Przenioslam sie w zeszlym roku na WUM również bylam po 2 roku. Nie zgadzam sie z powyzszymi opiniami.Mimo ze mi sie udalo moge powiedziec ze przeniesienie sie na ta uczelnie nie jest wcale latwe. Na moim wydziale z 300 podan pozytywnie zostaly rozpatrzone 3, to chyba nie znaczy ze kazdemu sie udaje?!
Bardzo rozne rzeczy sa brane pod uwage. Równiez bardzo trudno jest je okreslic. Najwazniejsza jest odpowiedz na pytanie dlaczego? i nei wystarczy fakt ze to Twoje marzenie, ze z tad pochodzisz lub ze tu studiuje Twoj brat. Powody musza byc wazne, i co najwazniejsze UDOWODNIONE. np choroba babci - zaswiadczenei od lekarza, narzeczony - zaswiadczenie o terminie slubu, za male dochody rodzicow na utrzymanie Cie poza miastem - zaswiadczenei z urzedu
Na I WL trzeba miec bardzo wysoka srednia - tego jestem pewna, albo miec wujka dziekana:) na II WL srednia mniej sie liczy a bardziej odpowiedz na powyzsze pytanie.
wiesz co powiem Ci, że próbowałam ale jak zwykle bardzo uprzejma pani w dziekanacie odesłała mnie z kwitkiem nie przyjmując nawet mojego podania ponieważ według pana rektora - to jest oszustwo, omijanie warszawskiej rekrutacji- czyli celowo składasz papiery na uczelnie z niższym progiem bo w wawie się nie dostaniesz, a potem chcesz się przenieść. teoretycznie możesz spróbować, ale z tego co ta jakże uprzejma pani mi powiedziała to rektor nawet nie czyta podań tylko od razu je odrzuca
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości