czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub nikon?

Archiwalne tematy forum mikroskopii o mniejszym znaczeniu ale poruszające poglądy o różnych aspektach mikroskopii.
grzegorz55

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: grzegorz55 »

porozmawiałem sobie z miłym Panem z Delta Optical - nawet mnie nie przekonywał do Delta, ale opowiedział o plusach sprzętu z wielkiej czwórki i o plusach ale i minusach Evolution 100 na palanach z led + rozbudowa o dodatkowe możliwości.

W sobotę jadę na prezentację tego sprzętu wraz z kamerką 5Mb na USB 3.0 i biorę swojego laptopa + możliwość robienia zdjęć z mojego NIkona 5100.

W ogóle nie mam porównania i pewnie mi to bardzo utrudni podjęcie decyzji, ale na dziś skłonny jestem kupić Deltę niż starsze, gdyż za ok. 4 tys., może za ok. 5 tys. - będę miał bardzo przyzwoity sprzęt z licznymi opcjami.

Może jak będę miał potem porównanie to przejdę na droższe i może lepsze jednostki, ale na razie wydaje mi się, że to będzie dobre rozwiązania, a jak mi się znudzi to zostawię mojej 7-letniej córce (dopóki jej się nie znudzi

Pojadę jeszcze do Łodzi, dzięki za adres, obejrzeć kilka starszych - dla porównania.


Ogólnie jestem niezdecydowany i zapewne Was posłucham, aby szybko nie kupować.
Może ktoś po Świętach zdecyduje się coś konkretnego sprzedać.
Im więcej wiem tym trudnie mi podjąć decyzję, a na początku chciałem wybrać Levenhuk za 4 tys. zł z 8mb kamerką - ależ byłem rozsądny

Daję sobie czas do stycznia i zabieram się za dalsze czytanie ostatniego tego forum o mikroksopach, jestem na 44 stonie i w 2013 r. - więc pewnie będą już same nowości
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: planapo »

opowiedział o plusach sprzętu z wielkiej czwórki i o plusach ale i minusach Evolution 100 na palanach z led + rozbudowa o dodatkowe możliwości.
Cos dokladniej?
W ogóle nie mam porównania i pewnie mi to bardzo utrudni podjęcie decyzji, ale na dziś skłonny jestem kupić Deltę niż starsze.
Wiek naprawde w wielu kwestiach nie ma znaczenia. Jest istotny jesli chodzi o ergonomie - tu sie zgodze, nowsze sa wygodniejsze w pracy - bo estetyka to kwestia gustu - i na tym koniec roznic.
gdyż za ok. 4 tys., może za ok. 5 tys. - będę miał bardzo przyzwoity sprzęt z licznymi opcjami
Bedziesz tak myslal dopki Ci nie wpadnie w rece dobry sprzet, i jesli chcesz wejsc w to na serio to corka bedzie miala zabawke za 5k, bo raczej w cenie nowego nie odsprzedasz moze za 30%.

czytaj, czytaj, pytaj, czytaj, pytaj itd. i gdzies tam na koncu kupuj
JohnyM

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: JohnyM »

W Łodzi Cie pwenie naprowadzą na właściwe tory, bo mają też chinole, to sobie porównasz i skończy się ta gadanina.
grzegorz55

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: grzegorz55 »

a może podjęlibyśmy jakąś porównawczą dyskusję dotyczącą Delty Evolution, bo nigdzie nie znalazłem jakiegoś porównawczego zestawienia np. z podstawowymi Nikonami.

OK, chińczyk, ale na planach i z ledem + osprzęt nie wygląda to źle.

Dlaczego wałkuję ten temat?
bo jakoś nie przekonuje mnie powiedzenie, że chińczyk to taki sam chińczyk jak inne.

Martwi mnie, że kupię kogoś z wielkiej czwórki za 5 tys. gołego, a potem będę musiał wydać 20 tys. aby mieć to, co w Delcie mogę mieć - mniej więcej to samo - za ok. 5 tys.,

Nie wiem, może nie ma dobrego rynku w Polsce na mikroskopy, ale szkoda, że nie ma jakiegoś rzetelnego testu, przeglądu, porównania, a może byłoby to w interesie właścicieli tego forum?
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: Pickul »

Podstawowa wada chińczyków - nie robią kontrastu DIC.
DIC to bezsprzecznie najlepsza technika do obserwacji przeżyciowej mikroorganizmów.
Rozumiem Twoje podejście i tz. napalenie sam tego doświadczam przez całe życie
Jeżeli jesteś zupełnie zielony to nawet dogłębne przewertowanie forum nie zastąpi praktycznego doświadczenia. Mając cokolwiek dowiesz się czego potrzebujesz. Zasadniczo nie doradzam, ale może kup na początek coś co odsprzedasz bez straty, pobawisz się i zobaczysz czy złapiesz bakcyla.
grzegorz55

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: grzegorz55 »

Pickul,
napisałeś tak na forum, strona 54 - przed chwilą doszedłem do tej strony i czytam dalej
Wydaje się, że jeśli kupię Delta Ev100 to będzie tak jak u Ciebie
pozostanie i tylko Biolar z DIC i kupię go w międzyczasie jak wciągnę się.



"Już o tym nie raz pisałem. Mam dwa mikroskopy i oba pracują intensywnie.
Delta Ev100 i Biolar.
Chińczyka wykorzystuje do BF, DF, KF, Polaryzacji, UFG i wszelkich hybryd i dziwnych połączeń technik.
Biolara do DIC.
Takie rozwiązanie ma oczywiście plusy i minusy, ale dla mnie jest na dzień dzisiejszy optymalne. Próbowałem znaleźć jeden uniwersalny mikro, ale nic nie połączy cech obu."
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: Pickul »

Zgadza się, ale napisałem też, że jeżeli mógłbym ponownie zacząć kompletować sprzęt
(nie robię tego, bo za dużo zainwestowałem w to co mam, nie odsprzedam bez dużej straty ) to wybrałbym dzisiaj inna drogę.
Dlatego staram się nie doradzać, bo nie jestem dobrym przykładem, pracuje na Biolarze, którego zwyczajnie nie lubię (subiektywna ocena), paradoksalnie niebawem będę miał dwa Biolary, bo zdejmowanie głowicy od DIC na zmianę z epi FL doprowadza mnie do szewskiej pasji a tak tylko przełożę miskę z obiektywami. Jest to jakieś rozwiązanie ale wolałbym jeden modułowy mikroskop badawczy.
grzegorz55

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: grzegorz55 »

a na str. 58 planapo napisał:

"Pickul postawil DIC PZO na Delcie EV 100 z bardzo dobrymi efektami, mial tylko lekkie problemy przy obiektywie 100x."

czyli Pickul masz patent chociaż nie wiem czy gdziś go sprzedałeś - nawet za pieniądze - ja kupię, bo żona za 2 mikroskopy może mnie wyrzucić z domu
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: Pickul »

Moja żona jest w miarę wyrozumiała, ale ja często przeginam, jak mam co oglądać to ciągle siedzę przy mikro.
grzegorz55 pewnie znajdziesz jeszcze wiele różnych wpisów moich czy kolegów tak czy inaczej doświadczenie zmienia płaszczyznę postrzegania itp.
Delta i DIC można ale mega niewygodnie, prawie zerowe ruchy kondensora, mało światła, dzisiaj zdecydowanie nie polecam.
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: Wojtek37 »

I tak kupi delte
Ostatnio zmieniony 10 gru 2015, o 22:15 przez Wojtek37, łącznie zmieniany 1 raz.
winkwink
Posty: 251
Rejestracja: 13 maja 2014, o 13:05

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: winkwink »

grzegorz55, kup na początek biolara, serio. Ja zaczęłam od MB-30, potem dwa biolary, oczywiście DIC, i to wszystko za w miarę małe pieniądze, a uwierz mi, można poszaleć. Jak czytam kolegów, to nie ukrywam, że za jakiś czas napalę się na lepszy sprzęt, ale to już będzie poważna kaska. Nie zaczynaj od Delty, bo będziesz żałował.
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: Wojtek37 »

Wink jak tam Twoje nowe obiektywy, pokaż jakiekolwiek zdjęcia za ich pomocą
grzegorz55

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: grzegorz55 »

Wojtek37, naprawdę zafascynował mnie swoimi wpisami Pickul,
niżej przytoczę kilka jego wpisów.

Jestem laikiem, w życiu nie korzystałem z mikroskopu, ale jakoś chcę spełnić marzenia dzieciństwa i może mogę dziś sobie na to pozwolić.

Dlaczego raczej chcę nowy?
- gdyż mam nowy
- mam gwarancję 2 lata
- mam wiele opcji w niskiej cenie, niemal wszystko, nawet DIC od Pickul-a, i to naprawdę za podstawowy model nikona na zwykłych obiektywach (poza fluoresc)
- mam za niedużą kasę bardzo przyzwoity mikroskop, niezłe obiektywy
- i nie muszę ryzykować kasą, że kupię jakiś niepewny i będę żałował
- no i bardzo dobra konfiguracja, 2 lata temu marzyliście o planach w evolution 100 co jest na forum, a dziś są,
mikroskop-delta-optical-evolution-100-trino-plan-led
1.jpg
Dla mnie osąd Pickul-a jest przekonywujący – ale też ten sprzed kilku lat.
Chwali w Delcie układ Kohlera bardziej niż w Motic i może politycznie zabrzmi to, co napisał (jeśli ktoś nie potrzebuje DIC): „nikomu nie zaproponowałbym np. Biolara” chociaż on i z dic poradził sobie na Delcie a trudności to rzecz ludzka.

Do czego dobrnąłem?
1. dzięki Wam z chińczyków wydzieliłem mikroskop Delty jako klasa wg mnie 4+ (skala od 0 do 5)
2. Motic jest zbyt drogi i jego rozbudowa
3. rozbudowa starszych też pochłania kasę, ale jest dla tych, którzy chcą latami je tworzyć i jak ja od kilku dni sprawdzać co kilka godzin tablicę, allegro, gumtree, aby jeśli się coś pojawi ktoś szybciej nie kupił –to mnie przerasta, jestem zmęczony
4. i doszedłem świadomie do decyzji, że chcę popełnić ten sam „błąd”, który popełnił Pickul jeśli chociaż w 50% albo nawet w 10% będę potrafić robić to, co on potrafi na Biolarze i Delcie Evolution 100

Po prostu wg powiedzenia, że jeśli nie wiesz co masz robić to naśladuj tych, którzy są najlepsi. Pickul przeszedł tę drogę i jest chyba jednym z najlepszych. Czy popełnił błąd? – tak dziś uważa, ale nie wiadomo jakby potoczyło się, gdyby poszedł inną drogą. Niemniej osiągnięty cel jest fascynujący. Chylę czoło.
Tak, wybiorę Deltę i spróbuję za całość wynegocjować trochę zniżki. Czytałem gdzieś, że na jesieni ich ceny podskoczyły dość sporo, tłumaczą to ceną dolara, ale myślę, że raczej chcą przed Świętami zarobić. Wolałbym kupić przed podwyżką.
Dzięki wszystkim za pomoc, a Pickul to jakiś geniusz – dopiero jak mnóstwo postów się przeczyta to zauważa się, że wszyscy zauważają w nim jakiś przejaw geniuszu, gdyż potrafi wiele i jest za to ceniony.

26 listopada 2013 - Pickul
W Delcie ustawiam Kohlera z pominięciem centrowania żarnika, te same czynności. tzw. uproszczony Kohler.
Dla mnie układ deltowski jest zdecydowanie lepszy /mam tylko porównanie pomiędzy tymi dwoma mikroskopami/

5 grudnia 2013 - Pickul
Faktycznie podział światła 50/50 /w Delta EV100 - tak jest/ czyli w tym z mojego linka pewnie też.
Obiektywy to najsłabszy punkt tego mikro, ale sądzę że nie ustępują aktualnie posiadanym przez niego PZO. Oczywiście zmiana ze względu na korekcję bardzo utrudniona.

5 grudnia 2013 -Pickul
Pracując cyklicznie z mikroskopem, przy powtarzalnych i konkretnych badaniach /gdzie DIC nie jest potrzebny/ nikomu nie zaproponowałbym np. Biolara
5 grudnia 2013 – planapo
Z chinczykow dobra by byla delta evo 100 albo cos w tym rodzaju, ale trzeba dopytac czy maja nasadke 0/100.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość