czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub nikon?

Archiwalne tematy forum mikroskopii o mniejszym znaczeniu ale poruszające poglądy o różnych aspektach mikroskopii.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: planapo »

A, i jeszcze jedno:
winkwink pisze:
planapo pisze:Kiedys szef mikroskopow delty sie wypowiadal sie na tym forum.
ale by były dżadża jakby jednak zajrzał i się wypowiedział, no ale masz rację, chcąc być w pełni rzetelny nie mógłby by być obiektywny, bo długo by nie popracował )
Mysle ze zagladaja i to czesciej niz Wam sie wydaje

Kazda nasza dyskusja i linkowanie ich sprzetu (gratulacje za pozycjonowanie) to jest tylko efekt dobrej pracy ludzi od marketingu i obslugi stron Co najlatwiej zalinkowac jako przyklad jakiegos tam mikrsokopu? Delte. Przypadek. Nie
JohnyM

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: JohnyM »

Niech kolega Wojtek coś napisze, bo obawiam się o jego zdrowie ^^

P.S: po tylu bólach i postach tasiemcach, zainteresowany doszedł do wniosków, które zasugerowałem w moim pierwszym poście w tym temacie. ci wredni handlarze ^^
winkwink
Posty: 251
Rejestracja: 13 maja 2014, o 13:05

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: winkwink »

grzegorz55, czyli jednym słowem jesteś skołowany, dobrze to odebrałam? bo jak rozumiem miałeś okazję wypróbować Deltę, Nikona i Olympusa. Jasne jest, że na początku trudno określić skalę jakości, ale żeby w ogóle nic? Jakieś odczucia podczas pracy na pewno Ci towarzyszyły?
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: Wojtek37 »

JohnyM pisze:Niech kolega Wojtek coś napisze, bo obawiam się o jego zdrowie ^^
Ja naprawdę chciałem pomóc, w sklepie postawiłem E200 że by był punkt odniesienia , nie da się zrobić porównania w parę minut , dla samego siebie chciałem sprawdzić kontrast delty ale do evo100 nie było , był jakiś cały nowy mikroskop prototypowy z kontrastem i wyprowadzoną lampą z tyłu na zewnątrz ale to nie L1000, osobiście bardzo lubię kontrast, więc tak, na 10x było wszystko dobrze porównywalnie z nikonem dobra jasność i mocny kontrast ale na 40x to jakaś porażka bardzo słabe światło kontrast rozmydlony , nie chce mi się wierzyć że jest aż tak zły, może ja czegoś nie zrobiłem trudno mi się było skoncentrować i być może popełniłem jakiś błąd, pokazałem co potrafi E200 , nie ominąłem Evo100 i dalej podtrzymuję swoje zdanie że w warunkach domowych gdzie nie przewala się przez niego chorda studentów kręcąc każdym pokrętłem do oporu ile się da jest to świetny mikroskop do domu w jasnym polu innej techniki na min nie widziałem, Grzegorzu wybierz się do Osin tam jest główna siedziba z salonem spotkaj z niejakim Panem Mirkiem jest kierownikiem działu mikroskopów i pracował w PZO telefon do niego podadzą w każdym sklepie on najlepiej zaprezentuje możliwości tego mikroskopu w połączeniu z innymi technikamia i jeszcze jedno,NIkona nie sprzedaję.
grzegorz55

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: grzegorz55 »

winkwink pisze:grzegorz55, czyli jednym słowem jesteś skołowany, dobrze to odebrałam?
Jednym słowem to laik nie powinien zajmować się testami, gdyż się nie zna i może ulec manipulacji świadomej lub nieświadomej lub sam popełnić błąd, a ja jestem laikiem. Tego nie można nazwać testem, to byłoby mało poważne. Dlatego milczę.


Napiszę Wam wprost -
1. jeśli Delta nie przeprowadzi rzetelnych testów tego, co sprzedaje z wyższej póki
2. i nie wprowadzi możliwości zwrotu produktów, gdyby nie pracowały tak, jak wyjdzie w testach,
3. albo nie wprowadzi możliwości zwrotu produktu do 30 lub 60 dni (jeśli będzie używany) jeśli ktoś zakupi powyżej np. 5 tys.

- to NIE KUPUJCIE Delty. Zdecydowanie nie ryzykujcie i nie kupujcie Delty i sam tego nie zrobię.


Dlaczego ja mam ryzykować moją kasą kupując Deltę? - to oni chcą zarobić i niech Oni zadbają o swój produkt.
Oni mają większą kasę, więcej pracowników, bogatsze doświadczenie - niech nas szanują.


Jak napisałem wyżej - sprawy na forum są dość mocno złożone, jest na wiele i mamy różne interesy. Ja mam interes kupić tanio i dobry sprzęt, i bez nas to forum pewnie zamarłoby, bo ten, kto daje pieniądze jest łakomym kąskiem. Musimy być bardziej krytyczni i bardziej wymagający od tych, którzy chcą zarobić na nas.
Ale owszem, niech zarobią, bo my chcemy dać im zarobić, ale my też chcemy dobry produkt i w dobrej cenie.

Dlatego, aby już nie mówiono, że piszę stosy treści - bez testów od Delty ja nie kupię Delty, albo bez gwarancji zwrotu po 30 lub 60 dniach. Oczekuję bezpieczeństwa od Delty.

I nie dam sobie wcisnąć kitu jak powiedział mi jakiś sklep sprzedający mikroskopy, że jak rozpakuję to już jest reklamacja a nie zwrot.
OK, w takim razie kupujmy sprawdzone stare lub nowe Olympusy i Nikony, bo tu poza osobą handlującą nie ma dużego ryzyka.
grzegorz55

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: grzegorz55 »

Wojtek37 pisze:Grzegorzu wybierz się do Osin
Wojtek37, jeśli na tym forum nie dojdę do jakiejś obiektywnej wiedzy,
to i inne podróże niewiele dadzą.
Dlatego ponaglam apel do Delty i nie baczę na to, że może to są Wasi koledzy czy koleżanki.

Dopóki nie wydałem moich pieniędzy świat stoi przede mną otworem i to moja przewaga.
Drzwi się zatrzasną jak wydam kasę.

Ale wydam kasę świadomie tak, jaj na tym forum jest napisane i powtarzane:
"jeśli chcesz kupić mikroskop to nie spiesz się"
winkwink
Posty: 251
Rejestracja: 13 maja 2014, o 13:05

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: winkwink »

Nie chcę Ci mieszać, ale weź kup używanego Biolara, za 800 zł powinieneś dostać, zapoznaj się, poczuj mikroskop. Niech to Ci zajmie minimum miesiąc (przydałoby się więcej). Potem wyszukuj w googlach różne popularne wyższe marki, przeglądaj specyfikację, zorientujesz się co masz a czego nie masz, a chciałbyś mieć. Jeśli to ma być świadomy wybór, to trzeba przejść przez ten etap.
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: Hyper »

Przygladam sie tej krucjacie z odleglosci kilometrow i mam tylko pare pytan, ktore w sumie pokrywaja sie z wnioskami winkwink.

czy masz/miales jakikolwiek mikroskop?

jesli Nik/Oly i handlarze sa tak zli a przy okazji chcesz mikroskop przejsciowy to kup biolara, ktory stosunkiem econo/power bije wszystko na glowe i jak juz sie pobawisz to sprzedasz za te sama cene.

W dodatku bedziesz mogl wykorzystac szkla Nik, Oly i inne z wielkiej czworki.

Sam chcialem pojsc ta droga bo obiektywy to najwazniejsza czesc tej zabawy, ale wybralem nieskonczony system bo sklonilo mnie do tego trudnosc zdobycia DIC i w zasadzie brak limitu kwotowego na mikroskop.

Moja rada - kup biolara i szkla. Pobawisz sie jak prawdziwy biolog a pozniej wybierzesz to co potrzeba hobbyscie
grzegorz55

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: grzegorz55 »

winkwink pisze:Jeśli to ma być świadomy wybór, to trzeba przejść przez ten etap.
Masz rację, do tego samego dziś doszedłem co wyżej napisałem - taki przechodni mikrosko.

Jednak trochę napalony jestem na Deltę, gdyż w ten sposób miałby nowy sprzęt i nie marnowałbym kasy na pośrednie, ale od razu rozbudowywałbym, a marzę co całości rozbudowy.

Wiem, pewnie niektórzy powiedzą - to weź sobie tę Deltę i już się uspokój.

no, ale nie o to chyba chodzi na tym forum, gdyż pytanie jest o jakość Delty, która jest zaczarowana i chodzi mi o to odczarowanie.

Dlatego nie chcę zgodzić się na pobieżne przejście, a i Wojtek37 zauważa, że problemy z Deltą mogły wynikać z różnych przyczyn.

Dlatego chcę walczyć o Deltę do czasu, aż sama Delta zniechęci mi do siebie.
To taki mały masochizm
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: Wojtek37 »

grzegorz55 pisze: Dlatego ponaglam apel do Delty
oni mają gdzieś apel jednej mrówki , prawda jest taka że czy wydasz u nich 5 czy 20tyś to jest dla nich minimalny zysk , obecnie zaopatrują w sprzęt uczelnie i w tysiącach produktów eksportują, ze sprzętem weszli na rynek azjatycki a w Polsce mogą pozwolić sobie że by nic nie sprzedawać ale sprzedają i za parę lat w każdej szkole będzie sprzęt DeltaOptical i myślisz że poruszy ich apel jednego potencjalnego klienta?
winkwink
Posty: 251
Rejestracja: 13 maja 2014, o 13:05

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: winkwink »

Ale Delta Ci nic nie odpisze, weź to zrozum w końcu
Poza tym jak masz taką kasę jaką masz na mikroskop (zazdroszczę), to w biolarze masz wszystkie techniki jakie Ci się tylko zamarzą. DIC który w Nikonie czy Oly kosztowałby Cię parę(dziesiąt) tysi tu masz za 2,5 k PLN. Za te pieniądze obskoczyłbyś biolara z trino i DIC co był nie tak dawno na allegro, ale nie było chętnych, no bo w sumie jednorazowy wydatek był spory, a był chyba za 4 tys.?
grzegorz55

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: grzegorz55 »

Wojtek37 pisze:oni mają gdzieś apel jednej mrówki
tak, to smutne,
ale przynajmniej nazwałeś mnie mrówką a mrówki nie są takie złe,


Jakoś naiwnie wierzę, że poruszy,
gdyż konkurencja może wykorzystać ów wątek przeciwko nim,
a poza tym partia rządząca się mocno zmieniła i nawet jeśli mieli wejścia to mogą już ich dziś nie mieć,
to tak oficjalnie rozmawiając,
a jeśli CBA prześledzi ów wątek przed przetargami to raczej zwróci uwagę skąd taka pewność rozwoju

Dlatego jakoś naiwnie wierzę, że zwrócą uwagę na apel takiej mrówki
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: czy jest sens delta genetic pro + obiektywy pzo lub niko

Post autor: Wojtek37 »

Hyper pisze: Moja rada - kup biolara i szkla. Pobawisz sie jak prawdziwy biolog a pozniej wybierzesz to co potrzeba hobbyscie
i pod tym się podpisuję ,
nie chodzi o to aby namówić CIę na starego biolara ale o to abyś liznął na nim czym jest mikroskopia na nim nauczysz się podstawy i nabierzesz ogólnej wiedzy i umiejętności a jak uznasz że to sprzęt CIę ogranicza zmieniasz go , w przypadku biolara nie masz starat, no chyba że chcesz kupić od razu BX51 albo HYper sprzeda swojego

A miało być tak pięknie ,nowe hobby , a tu tyle problemu , może jednak te znaczki dalej zbierać
a tu jest tak, wstajesz rano przeglądasz wszystkie aukcje , w ciągu dnia przeglądasz aukcje , pod koniec dnia przeglądasz aukcje kto z was tak ma ręka do góry,
moja pierwsza ^
Ostatnio zmieniony 12 gru 2015, o 23:46 przez Wojtek37, łącznie zmieniany 3 razy.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości