Czy ktoś ma ten atlas?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
vegul
Posty: 101
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 00:37

Re: Czy ktoś ma ten atlas?

Post autor: vegul »

za ile kupilas bochenka
aga.agnes
Posty: 66
Rejestracja: 9 wrz 2007, o 11:09

Re: Czy ktoś ma ten atlas?

Post autor: aga.agnes »

Hej Jestem siostrą Agi.Aga kupiła Bochenka za 300zł.Ja dałabym jej swoje podręczniki(jestem rok wyżej od Agi),ale niestety sprzedałam je,bo nie wymyśliłam,że moja siostra będzie startować na lekarski.Ona zresztą też tego nie przewidziała:).
Imperfana
Posty: 225
Rejestracja: 9 lip 2007, o 18:23

Re: Czy ktoś ma ten atlas?

Post autor: Imperfana »

Piszę, póki pamiętam, bo już się wcześniej miałam odzywać, ale mi z głowy wywiało Aga.agnes, pisałaś onormalnym atlasie. Jeśli pisząc to miałaś na myśli jakąś niewielką pozycję zawierającą wprawdzie podstawy, ale jednak polecaną studentom, to podrzucam Ci info o istnieniuMałego atlasu Anatomicznego autorstwa Aleksandrowicza. Nie jest to książka ukierunkowana na dostarczanie wiedzy dla całej rodziny, ale dla studentów kierunków medycznych. Wiem, że kolega z ratownictwa z tego korzystał, ale wydawnictwo poleca też studentom lekarskiego i stomatologii. Książka ma około 150 stron i 54 ilustracje. Kosztuje bagatela 35 złotych.
aga.agnes
Posty: 66
Rejestracja: 9 wrz 2007, o 11:09

Re: Czy ktoś ma ten atlas?

Post autor: aga.agnes »

Normalny atlas tzn nie fotograficzny,ale dobry dla studentki medycyny.Ten atlas o którym piszesz jeszcze został po siostrze która jest rok wyżej(jedyna ksiązka jaka została).Wiem,ze Agata miała atlas Sobotty i mówi,że jest naprawdę dobry.Także ja się dogadałam z koleżanką która miała 2 atlasy anatomiczne Sobotty i jeden sprzedała mi.
Awatar użytkownika
marrol
Posty: 17
Rejestracja: 3 paź 2007, o 18:13

Re: Czy ktoś ma ten atlas?

Post autor: marrol »

Witam, tak sie akurat złożyło, że jestem (niezbyt szczesliwym) posiadaczem tego atlasu o którym wspomniałaś na początku i jest co najwyżej na poziomie liceum także na stadia sie w ogóle nie nadaje mimo, że (o zgrozo) we wstępie pisze, że jest może być pomocą dla studentów.
doktor
Posty: 135
Rejestracja: 30 kwie 2007, o 10:19

Re: Czy ktoś ma ten atlas?

Post autor: doktor »

Imperfana pisze:BezwzględnieAnatomię człowieka Bochenka i Reichera. Mówi się, że bez znajomości tej pozycji lekarzem nie będziesz Dobrze mieć swojego, bo to jest książka na lata, bardzo przydatna także w czasie robienia późniejszej specjalizacji. Wiele osób zniechęcając się wysoką ceną wypożycza z biblioteki, ale zależnie od uczelni takie książki wypożyczane są na pewien tylko czas- różnie- i dobrze jest się w tym zorientować.
Jeśli Twój lekarz w gabinecie ma biblioteczkę to przyczaj tylko czy nie ma tam sławetnych pięciu tomów To samo jeśli chodzi o pokój lekarski np. na internie w szpitalu- moim skromnym zdaniem to trzeba mieć, bo inwestycja jest opłacalna i na lata.
Ja zaczynam lekarsko-dentystyczny, więc pozostałe książki w jakie się wyposażyłam dotyczą już tego kierunku.
Polemizowałbym ze stwierdzeniem ,że bez Bochenka lekarzem nie będziesz.
Na pewno warto go czytać , a raczej doczytywać z niego (np kwestia dołu pachowego.).
Ale wg mnie sa znacznie lepsze pozycje, bardziej przystepne i esencjonalne, co ułatwia później powtarzanie do egzaminu.
Grunt to mieć dobry atlas, np Sobotta, dobre opisy : Heinz Fenais.To ważne np na egzamin praktyczny.
Bochenka można sobie kupic np w antykwariatach, na allegro czy w komisach.
Ja naprawde nie uważam ,że Bochenek jest niezbedny. Mi służył tylko do doczytywania.
Po latach wiekszosc wiedzy szczegółowej anatomicznej i tak umyka, zwłaszcza jesli robi sie specjalizacje niezabiegowe, lub zabiegowe w waskim profilu.
tazdzioch
Posty: 1
Rejestracja: 20 paź 2007, o 19:59

Re: Czy ktoś ma ten atlas?

Post autor: tazdzioch »

vegul pisze:atlas SOBOTTY jest bardzo dobry, netter dla mnie zbyt, jakaby to napiac- zbyt rysowany?
A jaki ma być atlas? Opisowy?

Netter jest świetny dla wzrokowców.

Poza tym naprawdę wybija się spośród atlasów szczegółowością i dokładnością bo tytułowy Pan Netter przed pójściem na medycynę ukończył Akademię Sztuk Pięnych. W atlasie wszystkie ryciny są jego autorstwa (nowe dodatki rysuje Machado).


aga.agnes pisze:Nie wiem czy to prawda,ale słyszałam,że w atlasie Nettera są błędy.Narazie jestem zdecydowana na atlas Sobotty.

Atlas Nettera madopiero 18 lat. W Polsce pierwsze wydanie pojawiło się 5 lat temu. Po prostu nie jest jeszcze znany i jak tu widzę przeważają o tym atlasie opinie subiektywne.

Nie stoję na stanowisku, że jeden atlas jest najlepszy, i tak zawsze coś trzeba uzupełnić z innego atlasu, bo żaden nie jest idealny.
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Czy ktoś ma ten atlas?

Post autor: Andzia »

tazdzioch pisze:bo żaden nie jest idealny.
Bo każdy inaczej widzi sobie ideał.
aaa180
Posty: 49
Rejestracja: 13 sie 2006, o 16:19

Re: Czy ktoś ma ten atlas?

Post autor: aaa180 »

a co powiecie o tej pozycji:
Fotograficzny atlas anatomii człowieka
czy miał ktoś do czynienia z tym atlasem?
epinefrynka

Re: Czy ktoś ma ten atlas?

Post autor: epinefrynka »

Nie polecam Yokoshiego. Jeśli chcesz mieć atlas fotograficzny to lepszy będzie McMinn
aaa180
Posty: 49
Rejestracja: 13 sie 2006, o 16:19

Re: Czy ktoś ma ten atlas?

Post autor: aaa180 »

przeglądałam dzisiaj w empiku dlatego pytam.
a jeśli miałabyś wybierać między Sobotą a Petra Kopf - Maier ,to na co byś postawiła?
epinefrynka

Re: Czy ktoś ma ten atlas?

Post autor: epinefrynka »

Miałam w ręku oba atlasy i (moim zdaniem) lepszy jest Sobotta. Przynajmniej mi bardziej odpowiadał - ale to było II wydanie (w tym najnowszym jest za mało miejsca wykorzystanego na każdej ze stron, a w dodatku jest nieco niewymiarowy trochę większy niż tradycyjny rozmiar A4).
Generalnie oba atlasy są dobre, ale ja wolałabym Sobottę ^^
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Czy ktoś ma ten atlas?

Post autor: Medycyna Lwów »

sobotta, kopf majer poza OUNEm jest tragiczny. co do atlasów to się kupuje to co jest sprawdzone.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości