Czy nasz wygląd ma znaczenie?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Manta
Posty: 10
Rejestracja: 6 lip 2009, o 10:26

Czy nasz wygląd ma znaczenie?

Post autor: Manta »

Witam.
Z całych sił wybieram się do Katowic (tudzież Zabrza) na lekarski.
I tutaj rodzi się moje pytanie do studentów SUM-u.
Czy państwo z dziekanatu, biura rekrutacyjnego i ogólnie personel uczelni (a w szczególności wykładowcy) mają jakieś zastrzeżenia co do wyglądu swoich studentów? Rozumiem, że każdy z nas jest dorosłym człowiekiem i może robić ze swoim ciałem co chce, ale wiadomo, że jak się nie ma do czego doczepić to się czepia czegokolwiek.
Noszę kolczyk w brodzie i chciałabym Was prosić o radę- czy na czas bycia studentką może się ktoś tego doczepić? Posądzić mnie o uzależnienie od różnych-dziwnych-rzeczy i stwierdzić niezdatność do wykonywania zawodu?
Pzdr!
dzoners
Posty: 640
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 20:57

Re: Czy nasz wygląd ma znaczenie?

Post autor: dzoners »

Tak, zdecydowanie radze Ci go wyjąć na czas zajęć.
I przy okazji nie radzę również (nawet latem!) przychodzić w krótkich spodniach.
Oczywiście nie każdy się doczepi, ale niektórzy i owszem.
Manta
Posty: 10
Rejestracja: 6 lip 2009, o 10:26

Re: Czy nasz wygląd ma znaczenie?

Post autor: Manta »

Hm. w takim razie chyba się muszę z kolczykiem pożegnać
Myślisz, że powinnam go wyjąć również zjawiając się w biurze rekrutacyjnym, składając papiery?
harpagan1990
Posty: 176
Rejestracja: 1 lip 2009, o 16:37

Re: Czy nasz wygląd ma znaczenie?

Post autor: harpagan1990 »

a co odnośnie dużych dekoltów. przyczepią się podczas zajęć? akurat mam dość duży biust i w każdym dekolcie wydaje się odkryty, a jak dekolt jest troche wiekszy to juz w ogóle na maksa odkryty sie wydaje. choc moze studentom by tak to nie przeszkadzało całkowicie
dzoners
Posty: 640
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 20:57

Re: Czy nasz wygląd ma znaczenie?

Post autor: dzoners »

Jeśli chodzi o mnie, to nie zakrywaj d
Generalnie rzecz biorąc nie będą na pewno z tego powodu uwalać, ale mogą być niemili.
W biurze też warto zaprezentować się elegancko, bo nie wiadomo na kogo się tam trafi, a z dziekanatem nie warto zadzierać

Manta, Przecież możesz go zakładać po zajęciach od razu, to nie chodzi o to, że wykladowcy nie tolerują w ogóle ludzi z tatuażami, czy kolczykami, tylko, żeby na zajęcia przychodzić schludnie ubranym, z zakrytymi ozdobami i bez kolczyków.
Tak to wygląda u wykladowcy, którego znam, nie wiem jak u innych
Awatar użytkownika
marzenka
Posty: 150
Rejestracja: 27 lip 2008, o 03:09

Re: Czy nasz wygląd ma znaczenie?

Post autor: marzenka »

Niektórzy wykładowcy lubią jak studentki z dużym dekoltem na zaliczenie przychodzą
A co do ubioru - nie wszystko się ze sobą dobrze komponuje - taka bluza z kapturem np. ]

Ps. Dzoners - zbieram informacje, żeby Ci na PW odpisać
dzoners
Posty: 640
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 20:57

Re: Czy nasz wygląd ma znaczenie?

Post autor: dzoners »

marzenka, z góry dziękuję
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Czy nasz wygląd ma znaczenie?

Post autor: Padre Morf »

Manta pisze:Noszę kolczyk w brodzie i chciałabym Was prosić o radę- czy na czas bycia studentką może się ktoś tego doczepić?
Wykładowcy jak wykładowcy ale niektórzy pacjenci mogą mieć coś przeciwko (wiem z doświadczenia, bo mamy studentów na praktykach).
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: Czy nasz wygląd ma znaczenie?

Post autor: zdzisław »

na zajęciach to jak powaznie nie naruszysz tzw dobrego smaku to nikt nic Ci nie powie.
Natomiast na klinikach to już gorzej może być:)
Sam pamiętam siostrę oddziałową jak ganiala z nożyczkami żeby paznokcie obciąć.
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Czy nasz wygląd ma znaczenie?

Post autor: malgosi35 »

Jak student/ka ma coś w głowie to może przyjść nawet w prześcieradle. Gorzej jak cała inteligencja zawarta jest w ozdobach ciała i w ubraniu.
Zresztą brać studencka sama narzuca swój styl i osoby typu Emo szybko zmieniają swoje poglądy.
fabiolkaa
Posty: 117
Rejestracja: 3 lip 2008, o 09:21

Re: Czy nasz wygląd ma znaczenie?

Post autor: fabiolkaa »

Mam koleżankę w grupie , która jest znana z tego że zawsze (nawet przy -15 C)chodzi w mini i to w mini przez duże M (Marzenko może nawet kojarzysz o kim mówię , bo to dość znana powszechnie osobistość ) i nigdy nie miala kłopotów z tego powodu, ba powiem nawet że na anatomi z dr J jest to nieoceniony atut . w drugim semestrze w żeńkiej połowie grupy mini była wręcz obowiązkowa na zaliczenie Za to niemile widziany był pomięty fartuch raz jeden chłopak został prawie wyrzucony z zajęć przez to
Ostatnio zmieniony 11 lip 2009, o 11:19 przez fabiolkaa, łącznie zmieniany 1 raz.
Sobotta
Posty: 53
Rejestracja: 19 lip 2008, o 22:32

Re: Czy nasz wygląd ma znaczenie?

Post autor: Sobotta »

heh kolczyki nic nie szkodzą,przynajmniej te w uszach,a mogą być nawet dłgie i wiszące.
Najlepiej się jakoś szczególnie nie rzucać o oczy,(nie mowię tu o mini,bo wspomniana powyżej koleżanka prezentuje się w niej jak najbardziej ładnie )ale myślę,że umiarkowany dekolt,spódnica niczemu nie przeszkadzają.
Zawsze możesz podkreślić swoją indywidualność w inny sposób:P
Zwłaszcza,że duża część asystentów to ludzie nie pierwszej młodości i mogą być negatywnie ustosunkowani do extrawagancji:) Dużo zaliczeń jest ustnych i ważne jest pierwsze wrażenie.
Manta z drugiej strony szkoda,żebyś zrezygnowała ze swojego stylu:)Poprostu ważne,żebyś wszystko wypośrodkowała:))
Awatar użytkownika
siouxsiesioux
Posty: 110
Rejestracja: 2 lip 2009, o 09:11

Re: Czy nasz wygląd ma znaczenie?

Post autor: siouxsiesioux »

w drugim semestrze w żeńkiej połowie grupy mini była wręcz obowiązkowa na zaliczenie
O.o
Na miejscu asystenta wolałabym pomięty fartuch niż próbę zwrócenia uwagi pięknymi nogami.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości