Czy od zawsze byliście pewni, że chcecie studiować medycynę?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czy od zawsze byliście pewni, że chcecie studiować medyc

Post autor: Mårran »

Pani Buka
yorkshire34
Posty: 55
Rejestracja: 3 lis 2014, o 10:58

Re: Czy od zawsze byliście pewni, że chcecie studiować medyc

Post autor: yorkshire34 »

Chcialabym zeby to byla prowokacja , ale nie ! Najwazniejsze to spelniac marzenia uczyli mnie tego na studiach wiec nikt nie wmowi mi , ze jest inaczej . Najpierw byl zestaw lekarza a potem wychowala mnie ulica i hip-hop , wszystko to nauczylo mnie godnosci wzgl czlowieka i jego marzen. Trzeba walczyc o swe marzenia , one sa do spelnienia !
Awatar użytkownika
Mikrotrabekule
Posty: 285
Rejestracja: 31 lip 2014, o 12:42

Re: Czy od zawsze byliście pewni, że chcecie studiować medyc

Post autor: Mikrotrabekule »

Ja tam uważam, że w rekrutacji na lek powinien być uwzględniony tzw. miernik powołania"

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czy od zawsze byliście pewni, że chcecie studiować medyc

Post autor: Mårran »

Od przyszłego roku na wybranych, prestiżowych uczelniach zostanie uruchomiony tzw. skaner powołania, którego wynik zostanie przemnożony przez liczbę poprawianych matur i doliczony jako punkty do rekrutacji.
Pani Buka
Awatar użytkownika
Mikrotrabekule
Posty: 285
Rejestracja: 31 lip 2014, o 12:42

Re: Czy od zawsze byliście pewni, że chcecie studiować medyc

Post autor: Mikrotrabekule »

Nareszcie! Wreszcie jakaś sprawiedliwość w rekrutacji na MÓJ WYMARZONY kierunek. To też dobra wiadomość dla osób poprawiających już któryś rok z rzędu, w końcu ich poświęcenie zostanie nagrodzone. Dzięki za dobre wieści!

EDIT: Ale mam nadzieję, że mówiąc o prestiżowych masz na myśli WUM i UJ? Bo na te pozostałe tak wstyd iść
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czy od zawsze byliście pewni, że chcecie studiować medyc

Post autor: Mårran »

No i mój GUMedzik kochany!
Pani Buka
Awatar użytkownika
Mikrotrabekule
Posty: 285
Rejestracja: 31 lip 2014, o 12:42

Re: Czy od zawsze byliście pewni, że chcecie studiować medyc

Post autor: Mikrotrabekule »

Oj wybacz! oczywiście, że GUMed. Inne precz!
placek
Posty: 103
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:09

Re: Czy od zawsze byliście pewni, że chcecie studiować medyc

Post autor: placek »

Cudny pomysł, wtedy MEDYCYNĘ (jedyny słuszny kierunek ) studiowali by Ci jedyni i prawdziwi, a nie jakieś rządne kasy potwory, synowie lekarzy albo o zgrozo Ci co napisali dobrze niesprawiedliwą maturę
pollyanna
Posty: 71
Rejestracja: 10 kwie 2014, o 12:23

Re: Czy od zawsze byliście pewni, że chcecie studiować medyc

Post autor: pollyanna »

A ja naprawdę miałam zestaw lekarski i nawet podwaliłam babce prawdziwy stetoskop (ciekawe, ile punktów dostałabym za to w kategorii powołanie.).
Obecnie jestem na takim etapie, że wolę czytać podręczniki medyczne sąsiadki niż swoje niemedyczne (różne czynniki także czysto psychologiczne wpłynęły na to, że nie chce ich brać do rąk). Kiedyś chodziła mi po głowie psychiatria, ale skreśliłam ten pomysł, bo 6 letnie studia, a po nich jeszcze specjalizacja itd.itd. Tak w ogóle to mam małą obsesję na punkcie zdrowia. idę spać
Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: Czy od zawsze byliście pewni, że chcecie studiować medyc

Post autor: Anarionn »

podobno na uczelniach zagranicznych (znajomy z leku mi mówił) np. Cambridge jest rozmowa kwalifikacyjna na studia. Nie wiem na ile to prawda, nie wiem na ile jest ona istotna.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Czy od zawsze byliście pewni, że chcecie studiować medyc

Post autor: randomlogin »

Sa faktycznie kraje, w ktorych jest. Ale w Polsce niestety wszystko musi byc maksymalnie transparentne, bo inaczej bedzie wypaczone - skonczyloby sie na zalatwianiu po znajomosci, a juz na pewno o zarzutach o to.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości