czy sterylizacja fretek samiczek jest konieczna

Informacje o naszych tchórzofretkach. Żywienie i rozmnażanie, problemy w hodowli.
Joanna pirania
Posty: 52
Rejestracja: 4 paź 2007, o 09:30

czy sterylizacja fretek samiczek jest konieczna

Post autor: Joanna pirania »

czy sterylizacja fretek samiczek jest konieczna jeśli nie chcemy ich dopuszczać! bo czytałam różne opinie na ten temat i przeważnie piszą że fretka może zdechnąć po rui proszę o odpowiedz!
Kamila:)
Posty: 74
Rejestracja: 29 gru 2006, o 22:40

Re: czy sterylizacja fretek samiczek jest konieczna

Post autor: Kamila:) »

zdecydowanie lepiej jest wystereylizowac fretkę, jeśli nie zamierza się jej dopuszczac. Fretka może zdechnąc po rui. Oczywiście nie jest pewne, że zachoruje. Ale lepiej nie ryzykowac, że naszemu pupilowi może coś się stac.
ripen_girl
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2008, o 20:38

Re: czy sterylizacja fretek samiczek jest konieczna

Post autor: ripen_girl »

Po okresie rui tchórzofretka wcale nie zdycha tylko poprottu jest nie mrawa nie skora do zabawy i słaba psychicznie,dltaego by zapobiec przemęczaniu się zwierzątka należy wysterylizować samiczkę. Po za tym nie śmierdzi tak po sterylizacji.
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: czy sterylizacja fretek samiczek jest konieczna

Post autor: Norbi »

niesterylizowane fretki jak już napewno wiesz mają częste przedłużanie się rui.JEST KONIECZNA, byle nie zamłodego zwierzaka(od 8miesięcy)
Najlepiej jest poczekać do końca rui i ciachnąć.można także w czasie rui zastosować horomony i wyciszyć rujkę, i wtedy sterylka.
funieczek
Posty: 89
Rejestracja: 17 gru 2007, o 12:56

Re: czy sterylizacja fretek samiczek jest konieczna

Post autor: funieczek »

Ja mąją samiczkę musze niedługo wysterylizować już ma 1 ruję(( bardzo się boje tego zabiegu że nie przezyje itp.
Joanna pirania
Posty: 52
Rejestracja: 4 paź 2007, o 09:30

Re: czy sterylizacja fretek samiczek jest konieczna

Post autor: Joanna pirania »

moje dwie freciuchy miały wczoraj sterylke ogólnie jakbym miała to jeszcze raz powtórzyć to chyba bym tego nie zrobiła! jak zobaczyłam po zabiegu moje skarby ledwo żyjące na pół przytomne to miałam ochote zabić tego weta który im robił zabieg! dziś spokojnie śpią są pod wpływem środków przeciwbólowych i jeszcze tylko antybiotyki pooperacyjne i chyba będzie oki! pozdrawiam!
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: czy sterylizacja fretek samiczek jest konieczna

Post autor: Norbi »

normalne wybudzanie się po narkozie.
Fakt, że może to nie mile wygląda, szwy itp ale jest to konieczne
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości