Czy szynszyl może jeść...?

Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Czy szynszyl może jeść...?

Post autor: Predator713 »

czytałem na e-szynszyli (niestety już nie istnieje więc wiem jak to wygląda) że kostka soli szylkom nie zaszkodzi ze względu na to że szynszyla ma instynkt samozachowawczy który nigdy nie zanika! choć może masz rację bo tylko na tej stronie się z tym spotkałem. poza tym wafle tortowe są bez żednego nadzienia i wcale nie są niezdrowe. jabłuszka i rodzynki oraz inne owoce również daję więc nie powinno być problemów. paluszki też od czasu do czasu ale z makiem. produkty piekarnicze są nieodpowiednie tylko w naprawdę dużych ilościach bo od wody troche pęcznieją w brzuszku ale to nie znaczy że w rozsądnych ilościach szkodzą!
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Czy szynszyl może jeść...?

Post autor: dream »

hm, mają taki instynkt samozachowawczy, że z apetytem zjadają liście fiołka które są śmiertelnie trujące?

wafle tortowe to wyroby piekarnicze taka dieta niestety łatwo doprowadzi do cukrzycy lub nadwagi i niestety cos o tym wiem.
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Czy szynszyl może jeść...?

Post autor: Predator713 »

no cóż. na stronie którą podałaś pisze że szylki są bardzo zróżnicowanymi zwierzaczkami i znaczy to tyle że np. jedna szylka zje całą kostkę soli a inna będzie się ograniczała do kilku liznięć dziennie.na tej stronie były argumenty przeciw soli o których nigdy nie słyszałem! być może rzeczywiscie lepiej z niej zrezygnować. ja soli nie podaję więc po trochu sie z Tobą zgadzam. ale co do wyrobów piekarniczych (WIEM ŻE WAFLE DO NICH NALEŻĄ! ) jak pisałem jeśli podaje sie je w rozsądnych ilościach nie ma problemów
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Czy szynszyl może jeść...?

Post autor: Szyszek1993 »

Myslę że w rozsądnych iościach wyroby piekarnicze i sól beda Ok. Przeciez można to traktować jako smakołyk, tak jak rodzynke która jest tez słodka i i nie wolno ich dużo dawać. Wiadomo DREAM zę te wafelki, paluszki odbiegają od naturalnego jadłospisu, ale tak to jest ze zwierzetami w nie woli, z biegiem lat zmieniją się ich jadłospisy w hodowlach i tak doprowadzono do udomowienia szysnzyli. Przcież w karmach też są czseto wyroby piekarnucze, sam widziałem nawet biszkopty dla gryzoni, a więc jak już było mówione: małe ilości nawet niezbyt zdrwoej przekaski nie doprowadzą od arzu do zgonu i choroby nie ma co az tak dramatyzować!
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Czy szynszyl może jeść...?

Post autor: Predator713 »

zgadzam sie. człowiek wie że np chipsy i cola nie są zdrowe a jednak jak od czasu do czasu zje paczuszkę to nic mu nie jest.
Marola
Posty: 17
Rejestracja: 12 cze 2010, o 12:27

Re: Czy szynszyl może jeść...?

Post autor: Marola »

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości