Czy warto pchać się na niestacjonarny lekarski?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
jerrymate
Posty: 41
Rejestracja: 8 cze 2014, o 14:26

Czy warto pchać się na niestacjonarny lekarski?

Post autor: jerrymate »

W tym roku pisałem po raz drugi maturę jednak tylko z chemii. Mniej więcej mogę już powiedzieć ile z niej dostanę i dodając wynik z biologii z zeszłego roku mam mój wynik do rekrutacji. Najprawdopodobniej będzie to 145-150 czyli tyle ile powinno teoretycznie wystarczyć na niestacjonarny LEK na ŚUMie. Chciałbym się jednak spytać tam studiujących jak sobie radzą osoby, które dostały się właśnie z tymi gorszymi (końcowymi) wynikami na niestacjo? Czy mając te 145pkt. jest sens się pchać na coś takiego jak lekarski? Dodam, że bardziej jestem chemikiem niż biologiem. Kilka błędów, które zrobiłem na chemii wynikały bardziej z głupoty niż braku wiedzy, z kolei na biologii przegrałem z kluczem ale też nie ukrywam, że uczenie się roślin i wielu innych nudnych rzeczy nie było dla mnie niczym przyjemnym i musiałem poświęcać temu o wiele więcej pracy niż chemii.
Awatar użytkownika
kagata0418
Posty: 72
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 18:15

Re: Czy warto pchać się na niestacjonarny lekarski?

Post autor: kagata0418 »

To juz sam sie musisz zastanowic,czy na te studia chcesz isc.Chcesz byc lekarzem czy nie?
Na lekarskim tez jest mnostwo przedmiotow ktore moga Cie nie interesowac,ale czlowiek zagryza zeby i wkuwa.
To jedno.Drugie to to,ze na pierwszym roku czeka Cie praktycznie tylko i wylacznie wkuwanie na pamiec,a z tego co widze za tym nie przepadasz.
A bledy na maturze robi sie zwykle glupie,a nie z braku wiedzy.Ale wlasnie trzeba sie pilnowac mocno i byc dokladnym,na tych studiach bez tego zginiesz.
Czy jest sens?Jesli tego chcesz to jest-bo sie bedziesz musial zmusic i przetrwac.Ale jesli nie do konca to jest to,to wydasz sporo kasy i bedziesz sie tylko meczyc.
Zycze Ci jak najlepiej,bo to trudny wybor bardzo.Tak czy siak,jestes szczesciarzem,ze w ogole taki wybor masz,ze rozwazasz niestacjo.
kornelia95
Posty: 95
Rejestracja: 11 lip 2014, o 11:29

Re: Czy warto pchać się na niestacjonarny lekarski?

Post autor: kornelia95 »

Idź! Warto Też dostałam się pod koniec wrzesnia do Wrocławia i bałam się, że bedę najorsza. A wcale tak nie jest, każdy daje radę Też się bałam typowej pamięci,ówki, ale uwierz nie jest tak źle, jak trzeba to samo wchodzi do głowy, na studiach nauka wygląda inaczej niz w liceum, sam sie przekonasz
sandoz
Posty: 225
Rejestracja: 12 lip 2013, o 14:19

Re: Czy warto pchać się na niestacjonarny lekarski?

Post autor: sandoz »

Nawet się nie zastanawiaj tylko idź!Twoja ścisla chemiczna glowa da radę,rośliny lecznicze bedziesz mial dopiero na farmakologii. a może przewrotnie zalapiesz się na stacjonarny,każdy rok w rekrutacjii jest inny.

Awatar użytkownika
neuro
Posty: 61
Rejestracja: 17 wrz 2010, o 13:20

Re: Czy warto pchać się na niestacjonarny lekarski?

Post autor: neuro »

nie idź.
sandoz
Posty: 225
Rejestracja: 12 lip 2013, o 14:19

Re: Czy warto pchać się na niestacjonarny lekarski?

Post autor: sandoz »

A dlaczego nie idź [at]?

Awatar użytkownika
neuro
Posty: 61
Rejestracja: 17 wrz 2010, o 13:20

Re: Czy warto pchać się na niestacjonarny lekarski?

Post autor: neuro »

7 lat życia nie w kij dmuchał. skoro juz teraz ma wątpliwości, to co będzie jak będzie naprawde stresowo i źle?
sandoz
Posty: 225
Rejestracja: 12 lip 2013, o 14:19

Re: Czy warto pchać się na niestacjonarny lekarski?

Post autor: sandoz »

Wątpienie ,rzecz ludzka tym bardziej ,ze sa tu tacy co 190 punktów a on 145.Nie o te punkty chodzi a o cel w zyciu idązenie do niego.Ci z wysokimi punktami tez zbóje piszą,mają tyły i kampanie wrzesniowe bo kazdy zaczynajacy te studia zaczyna od czystej karty.Jednemu idzie lepiej anatomia drugiemu biochemia,nie zastanawiaj się [at]
Lekarski 1-roczna
Posty: 5
Rejestracja: 7 wrz 2015, o 14:26

Re: Czy warto pchać się na niestacjonarny lekarski?

Post autor: Lekarski 1-roczna »

I co zdecydowałeś ?

Nocardia
Posty: 29
Rejestracja: 30 maja 2015, o 17:12

Re: Czy warto pchać się na niestacjonarny lekarski?

Post autor: Nocardia »

Czy ktoś z Was orientuje się może czy po tej reformie obecny 6 rok (czyli ten bezpłatny ala staż) w przypadku studiów niestacjonarnych jest również płatny tak jak 1, 2 czy 5?
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: Czy warto pchać się na niestacjonarny lekarski?

Post autor: terrible_justyna »

tak, bo jest wliczony w tok studiów jako szósty rok.
Nocardia
Posty: 29
Rejestracja: 30 maja 2015, o 17:12

Re: Czy warto pchać się na niestacjonarny lekarski?

Post autor: Nocardia »

Dziękuję za odpowiedź
jerrymate
Posty: 41
Rejestracja: 8 cze 2014, o 14:26

Re: Czy warto pchać się na niestacjonarny lekarski?

Post autor: jerrymate »

Czy wie ktoś jak to jest z tą umową z uczelnią, że będzie się płacić za studiowanie? Kiedy ją się podpisuje (czy przy składaniu papierów)? Czy rodzice muszą być przy tym obecni?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości