czy warto?

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: czy warto?

Post autor: Claudia »

agatha_89-"napoczątku naszej edukacji powiedział,ze jak będe sie lenić i nie będę również pracować samodzielnie, to zakończy ze mna mimo wszystko współparce)"



Twardy postawił waruneki dobrze bo to zachęca do mobilizacji
A to jest nauczyciel?
A może złożyć jeszcze na ŚUM. w końcu tam też nie chcą fizyki. Oczywiście Zabrze też co do lekarskiego i stomatologi.
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: czy warto?

Post autor: agatha_89 »

jest metodykiemczyli uczy jak uczyć chemii naszych kochanych nauczycieli w szkole. Pracuje na uniwersytecie. Człowiek zna się na rzeczy! Właściwie nigdy nie schodzimy na inne tematy niż te związane z chemią.
Chce składac tylko na uczelnie poznańskie, bo tu mam dom czyli tańsze koszty utrzymania i nie widze sensu by stad wyjeżdżać. A napewno na jakieś studia powinnam się tu dostać.
Awatar użytkownika
sosen
Posty: 186
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 12:09

Re: czy warto?

Post autor: sosen »

Hej. Jeśli chodzi o moje zdanie to proponuje ci zdawać tą chemię bo jeśli będziesz miała biologię i chemię na rozszerzonym to masz dosyć duże możliwości wyboru kierunku natomiast zdając samą chemię blokujesz sobie dostęp do wielu kierynków.

Ja osobiście studiuję biochemię i też zdawałem obydwa przedmioty i było naprawdę dobrze tak więc i ty nie musisz się obawiać. Pozatym jeśli ten twój korepetytor jest metodykiem to raczej się orientuje co do wymagań maturalnych a to jest już dużo bo przygotowanie do nowej matury a do starej w dużym stopniu się różni i znam osobiście przypadki jak np. brał korepetycje z geografii i uczył się na nich dośc szczegółowo całego materiąłu a po części był to materiał na pierwsze lata studiów i efekt był tego słabiutki bo do matury nie wymgana jest jakaś strasznie rozbudowana wiedza.

Nie znaczy to że można zdać maturę z chemii bez żadnej wiedzy. Trzeba mieć podstawy tego przedmiotu no i dużo robić testów takich typowych pod nową maturę i napewno zdasz maturkę z bardzo dobrym skutkiem.

Ważne jest abyś nie rezygnowała z tego przedmiotu na maturze.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: czy warto?

Post autor: agatha_89 »

ale jak bym nie zdała tej chemii jak przedmiotu dodatkowego to bede miec w papierach ,że NIE ZDAŁAM (tej chemii). Czy uczelnie przy rekrtutacji zwracaja na to uwagę ? czy mam takie szanse wtedy jak wszyscy? Czy nie bede miec juz szans na AR w Poznaniu na UAM i na medyczna w Pń ?
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: czy warto?

Post autor: Claudia »

agatha_89 zawsze na ileś procent napiszesz ten dodatkowy przedmiot.nie ma bata, żebyś nic nie napisała. Jak napiszesz na 5% to ci na świadectwie napiszą chemia-5%.
Uczelnie patrzą tylko na te przedmioty które chcą w swojej rekrutacji.
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: czy warto?

Post autor: agatha_89 »

no,ale jak dostane 5% to nie uzyskałam tego minimum 30%, to nie napisza mi czasem nie zdane? tylko napisza,że 5% zdobyłam ?!
Claudia pisze:Uczelnie patrzą tylko na te przedmioty które chcą w swojej rekrutacji.
mam nadzieję
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: czy warto?

Post autor: Claudia »

agatha_89 pisze:no,ale jak dostane 5% to nie uzyskałam tego minimum 30%, to nie napisza mi czasem nie zdane? tylko napisza,że 5% zdobyłam ?!

Jeżeli jest to przedmiot dodatkowy to jak już pisałam nie musisz go zdawać powyżej 30%. Chyba, że jest to obowiązkowy np. polski, obcy.
I napisza ci tyle punktów ile dostałaś.

[ Dodano: Wto Wrz 04, 2007 22:35 ]
agatha_89 pisze:
Claudia pisze:Uczelnie patrzą tylko na te przedmioty które chcą w swojej rekrutacji.
mam nadzieję

Wystarczy, że wejdziesz na stronę uczelni to zobaczysz, że chcą np. biologie i chemie a nie polski czy angielski. Zawsze czytaj co biorą pod uwagę żebyś mogła to zdawać na maturze.
Awatar użytkownika
sosen
Posty: 186
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 12:09

Re: czy warto?

Post autor: sosen »

Jeżeli edzisz miała na świadectwie z przedmiotu dodatkowego np 5% (co mało możliwe jest) wtedy ten procent będziesz miała doliczony do punktacji czyli nawet otrzymanie 5% jest lepsze niż nie pisanie bo wtedy to jest równoważne z 0.

Proponuję ci abyś sobie sprawdziła dokładnie jaka uczelnia jakie przedmioty wymaga i wtedy skup się głównie na tych przedmiotach bo jeśli ci potrzebna bedzie np. biola i chemia to nie warto zakuwać np. z polskiego (aby zdać, bo on wtedy nie będzie ci do nieczego nie będzie potrzebny).

A jeżeli uczelnia bierze pod uwagę dwa konkretne przedmioty np. ta biolę i chemię to wtedy to czy będziesz miała z polskiego 40 % czy 100% to nie bedzie miało znaczenia. Dlatego nie zwracaj uwagi na wszystko tylko skup się głównie na tym co bedzie ci potrzebne przy rekrutacji na studia na konretne uczelnie i kierunki.
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: czy warto?

Post autor: agatha_89 »

sosen pisze: z polskiego (aby zdać, bo on wtedy nie będzie ci do nieczego nie będzie potrzebny).
ale zdać go muszę tak czy owak (bo amnestii już nie ma)- na poziome podstawowym oczywiście!

tak, tak wiem,że mam się przedewszystkich skupic na biologii i chemii przy czym najbardziej na biologii :D
Awatar użytkownika
sosen
Posty: 186
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 12:09

Re: czy warto?

Post autor: sosen »

chemia jest fajna w wydaniu teoretycznym i praktycznym a biologia to głównie w wydaniu praktycznym jest fajna
DK
Posty: 131
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 14:07

Re: czy warto?

Post autor: DK »

To przedmiotu dodatkowego nie trzeba zdac na min 30%? myślałam ze amnestia się skończyła, i Ci co zdają mature teraz muszą zdać wszystkie przedmioty, inaczej nie maja zdanej matury?
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: czy warto?

Post autor: agatha_89 »

Przedmiotu dodtkowego nie musisz zdać nawet na 30 %, możesz dostać 5% z przedmiotu dodatkowego,a maturę masz zadną. To prawda amnestia sie skończyła, a polegała ona na tym,że mogłes nie zdać przedmiotu obowiązkowego, teraz już wszystkie przedmioty obowiązkowe musisz zdać.
DK
Posty: 131
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 14:07

Re: czy warto?

Post autor: DK »

Nie no amnestia polegała na tym ze własnie przedmiotu dodatkowego można było nie zdać, ale zdawało się całą mature pod warunkiem, ze zdało się obowiązkowe.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości