czy warto?

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

czy warto?

Post autor: agatha_89 »

Mam pytanie chce ma maturzę pisać rozszerzoną biologie jako przedmiot obowiązkowy oraz chemię rozszerzoną jako przedmiot doatkowy (który podobno tak można oblać, bez żadnych konsekwencji ?!). Na kierunek który chce sie dostać wystarczy TYLKO zdawać biologie rozszerzoną,oczywiście nie wiem czy się dostane-to jest moje marzenie. Ale czy mimo wszytsko warto pisac chemie rozszerzoną, może lepiej tylko podstawową?
Ja uważam,że lepiej piać rozszerzoną, bo jak sie nie dostane to może na inne kierunki wymagane sa i biologia i chemia,a gdy sie zdaje na poziome rozszerzonym to jest większy przelicznik i dostaje sie więcej punktów. Ale może się mylę co do chemii rozszerzonej, Proszę o Wasze opinie i rady.
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: czy warto?

Post autor: Claudia »

Przedmiot obowiązkowy możesz napisać nawet na 10% a i tak masz zdana maturę-oczywiście jeśli zdasz dodatkowe.
Jeśli czujesz sie na siłach by zdawać dodatkowo chemie to jest to bardzo dobry pomysł. Ze zdana tylko biologią może być ciężko by dostać sie na jakieś inne studia. Najczęściej uczelnie decydują sie na biologie i chemie na poziomie rozszerzonym np. farmacja czy elektroradiolog a nawet nie które medyczne.
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: czy warto?

Post autor: agatha_89 »

No własnie tak smao pośylałam,że jesli nie zdawałabym chemii albo chemie na poziomie podstawowym to zamknęła bym sobie zupełnie furtkę na studia medyczne -a próbowac można.
Claudia pisze:Przedmiot obowiązkowy możesz napisać nawet na 10% a i tak masz zdana maturę-oczywiście jeśli zdasz dodatkowe.
A jeśli nie zdam dodatkowego a obowiazkowy zdam, to maturę mam zdaną? Bo to takie dla mnie dziwne. myślałam,że teraz na maturze trzeba zdać wszystko na min 30 % by zdać.
Awatar użytkownika
Ann
Posty: 445
Rejestracja: 6 cze 2007, o 12:06

Re: czy warto?

Post autor: Ann »

Claudia pisze:Przedmiot obowiązkowy możesz napisać nawet na 10% a i tak masz zdana maturę-oczywiście jeśli zdasz dodatkowe.

a nie czasem odwrotnie? Aby zdać maturę, należy mieć pow. 30 % z przedmiotów obowiązkowych.

agatha_89 tak sobie myślę, że jeśli marzysz o tym jednym kierunku, na który wymagana jest jedynie biologia, to może lepiej przyłożyć się porządnie do tej biologii, niż dzielić swój czas poświęcony na przygotowania do matury, na dwa przedmioty, z których jeden nie jest Ci potrzebny, na kierunek, który Tobie się marzy
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: czy warto?

Post autor: agatha_89 »

otóż chce iśc na fizjoterapie gdzie wymagana jest tylko biologia, ale nie chciałabym sobie zamykać zupełnie wejscia na medycyne, o tym marzyłam od dziecka, może mi sie poszczęsci i może mi sie uda, a chyba gdym nie zdawała chemii to sama sobie bym zamknęła ta furtkę.madycyna to gdzies takie moje marzenie z dzieciństwa, wiem jaks trasznie jest trudno,ale może warto próbowac i nie zamykac sobie tych dzrwi, zwłaszcza,że moge bez konsekwecji nie zdac tej chemii, a co do biologii to oczywiście,że sie przykładam najbardziej-w końcu przedmiot obowiązkowy
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: czy warto?

Post autor: Anielica88 »

Warto naprawde zdawac rozszezrony przedmiot bo jednak uczlenie bardziej biora pod uwage zakres rozszerzony niz podstawowy . zreszta jest on lepiej punktowany. na korzysc ucznia. wiec polecam. wrecz radze skorzystac z tej rady:) wielu maturzystwo teraz o tym moze ci powiedziec:)
agatha_89 pisze: A jeśli nie zdam dodatkowego a obowiazkowy zdam, to maturę mam zdaną? Bo to takie dla mnie dziwne. myślałam,że teraz na maturze trzeba zdać wszystko na min 30 % by zdać.
tak bo przedmiot dodatkowy jest przedmiotem ktory mozesz wybrac ale nie musisz:) wiec w konsekwencji mozesz go oblac a mature miec zdana chore ale mysle ze dobre bo kazdemu moze sie noga powinnac:)
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: czy warto?

Post autor: Claudia »

Wróćteraz się kapłam gdzie popełniłam błąd Pomyliły mi sie słowa. Przedmiot dodatkowy możesz napisać na 10% a obowiązkowe powyżej 30%.
Awatar użytkownika
Ann
Posty: 445
Rejestracja: 6 cze 2007, o 12:06

Re: czy warto?

Post autor: Ann »

agatha_89 no jeśli jednak myślisz także o innym kierunku, to faktycznie zdawaj też chemię, myślałam, że marzy Ci się tylko ten kierunek, gdzie biol. jest wymagana, dlatego napisałam tak jak wyżej No , ale jeśli myślisz także o medycynie, to chemia musi być Tylko pewnie sama wiesz, ze z samą chemią i biologią możesz składać jedynie do Poznania i Zabrza, bo na innych obowiązuję też fizyka
No, ale Ty wiesz sama, co chcesz robić w przyszłości i czemu musisz teraz najwięcej czasu poświęcić
Powodzenia!
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: czy warto?

Post autor: agatha_89 »

Ann pisze:Tylko pewnie sama wiesz, ze z samą chemią i biologią możesz składać jedynie do Poznania i Zabrza, bo na innych obowiązuję też fizyka
Tak, tak wiem Poznan jaknajbardziej mi pasuje, bo tu mieszkam,a spóbowac można-to nic chyba mnie nie kosztujea może się udać
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: czy warto?

Post autor: Claudia »

agata_89 a jak stoisz z chemia? Tzn. łatwo się jej uczysz a może nie? Bierzesz korepetycje? A oprócz fizjoterapii i medycyny gdzie chcesz jeszcze składać?
Wg mnie dobrze jest się skupić na 2 przedmiotach i napisać je bardzo dobrze niż skupiać się na 3 co czasem wynik nie zadowala.
Greg

Re: czy warto?

Post autor: Greg »

Ann, Zabrze, Poznan, Katowice tez :)
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: czy warto?

Post autor: agatha_89 »

hmm z chemią stoję średnio. Tzn. moja ocena na koniec roku zawsze się waha między 3-4,ale tylko dlatego,że sprwadziwany (które nasz prof robi z bardzo dużej częsci materiału) z regłuły pisze na 3,ale jesli chodzi o kart nie schodze raczej poniżej 4. Chyba jestem średnio dobrym uczniem Biorę korepetycje, mój korepetytor widzi postępy ( a nalezy do takich, którzy nie wlewaja swoim uczniom. napoczątku naszej edukacji powiedział,ze jak będe sie lenić i nie będę również pracować samodzielnie, to zakończy ze mna mimo wszystko współparce)
Chce jeszcze składac na UAM i Rolniczą.
go¶æ

Re: czy warto?

Post autor: go¶æ »

Greg oczywiście wiemy Że Katowice tez w końcu ze sobą współpracują.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości