Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Paweł88
Posty: 52
Rejestracja: 27 lip 2009, o 09:28

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: Paweł88 »

Ale klops)
jestem aktualnie na 4 roku weterynarii ale z roku na rok coraz mniej
widzę w tym sensu. Po maturze musiałem zdecydować między weterynarią a medycyną, były argumenty za i przeciw. Tych praktycznych było więcej za wetą i na niej ostatecznie wylądowałem. Czas jednak zweryfikował pewne sprawy i medycyna mnie nadal kręci a weta już nie tak bardzo.
Pojawił się dodatkowo problem płatnego 2-go kierunku i musiałbym zacząć lek jeszcze w tym roku. nie wiem jak z tego wybrnąć. Na wecie zostały mi jeszcze 2 lata, zmarnować te konkretne 4 trochę szkoda. A dziekankę można wziąć tylko 1 na każdej uczelni/
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: Grzybu123 »

Pawe&#x14288 pisze:Ale klops)
jestem aktualnie na 4 roku weterynarii ale z roku na rok coraz mniej
widzę w tym sensu. Po maturze musiałem zdecydować między weterynarią a medycyną, były argumenty za i przeciw. Tych praktycznych było więcej za wetą i na niej ostatecznie wylądowałem. Czas jednak zweryfikował pewne sprawy i medycyna mnie nadal kręci a weta już nie tak bardzo.
Pojawił się dodatkowo problem płatnego 2-go kierunku i musiałbym zacząć lek jeszcze w tym roku. nie wiem jak z tego wybrnąć. Na wecie zostały mi jeszcze 2 lata, zmarnować te konkretne 4 trochę szkoda. A dziekankę można wziąć tylko 1 na każdej uczelni/
Ale dziekanka nie skreśla z listy studentów wiec nie jest to rozwiązanie. Jedyne nie-płatne rozwiązanie to dostać się teraz i studiować sobie oba kierunku - wbrew pozorom na pierwszych dwóch latach lekarskiego jest dość czasu na takie zagranie.

I nie jest prawdą iż dziekankę można wziąć tylko raz (chyba że regulamin bardzo wyraźnie tak mówi).

Pozdrawiam.
Ana09
Posty: 123
Rejestracja: 10 lut 2009, o 14:03

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: Ana09 »

Jaki bedzie kosztb oplacania drugiego kierunku(medycyna)?
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: wojtak »

Wczoraj obok mnie na dniach otwartych we Wrocławiu siedziała dziewczyna ze starą maturą i chłopak, który skończył już jeden kierunek, więc chyba to nic dziwnego zaczynać medycynę w starszym wieku
MaciekG
Posty: 105
Rejestracja: 31 sie 2010, o 16:37

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: MaciekG »

Jaki będzie koszt medycyny, niewiadomo jeszcze (mam nadzieję, że nie podobny jak studia niestacjonarne, bo to wtedy byłaby totalna porażka i całkowicie bez sensu) Ale od nowego roku akademickiego drugi kierunek studiów nie będzie jeszcze płatny, bo ustawa wchodzi z dniem 1.10.2011, a rekrutacja jest lipcu i sierpniu, więc zostajesz studentem jeszcze na starych zasadach. Ja sam mam podobny problem", mam lat 23 skoczyłem już jedna studia (ekonomia), po maturze zupełnie nie wiedziałem co chcę robić a ekonomia była wtedy na tobie. Odkryłem powołanie, że chcę być lekarzem i studiować medycyne, postanowiłem poprawiać maturę lecz nie przyłożyłem się do tego jak trzeba. Bez korepetycji jest ciężko, szczególnie z biologii, bo dobry korepetytor i egzaminator jednocześnie (najlepiej), musi nauczyć pisania pod klucz, niestety. Mature zdałem tak średnio, ale stwierdziłem że trochę tego szkoda więc postanowiłem pójść na chociaż trochę pokrewny kierunek - wybrałem biotechnologię, jestem teraz na 2 roku ale nie jest to to, co chciałbym robić - poza tym u mnie w Lublinie poziom jest delikatnie mówiąc kiepski. Dlatego postanowiłem rzucić wszystko na jedną kartę i spróbować jeszcze raz - od września uczę się intensywnie, chodzę na korki z biologii i chemii, do bardzo dobrych nauczycieli-egzaminatorów. Mam nadzieję, że w tym roku mi się uda, bo próbuję poraz ostatni. Długo się zastanawiałem czy to ma sens, bo mam już 23 lata, ale nie każdy ma ten komfort że po maturze od razu wie co chce robić i mu się to udaje. Więc uważam że takie próbowanie, nawet grubo po 20 ma jak najbardziej sens. Bo jeśli Ci nie spróbujesz, to potem całe życie będziesz miał wyrzuty sumienia, że nie spróbowałeś.
Awatar użytkownika
biolog91
Posty: 125
Rejestracja: 7 paź 2007, o 11:57

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: biolog91 »

MaciekG pisze: Bo jeśli Ci nie spróbujesz, to potem całe życie będziesz miał wyrzuty sumienia, że nie spróbowałeś.
a zatem POWODZENIA
MaciekG
Posty: 105
Rejestracja: 31 sie 2010, o 16:37

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: MaciekG »

Sorki za literówki i stylistykę, chciałem po prostu dobrze wyrazić co myślę
Awatar użytkownika
neocortex
Posty: 255
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 17:34

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: neocortex »

Ostatnio oglądałam taki tam program o kształceniu lekarzy w Kanadzie.
I zabiło mnie jedno: średnia wieku osób rozpoczynających studia medyczne wzrosła z 24 lat do 26".
Wiem, że to Kanada, ale.

Mi w każdym razie taka informacja poprawiła humor, bo to znaczy, że się da.

wracam do zakuwania do CEWu
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: Gitarowa »

wow.nieźle.A u nich szkoła trwa tyle lat co u nas?
Awatar użytkownika
neocortex
Posty: 255
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 17:34

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: neocortex »

Z tego co wiem oni tam studia medyczne mogą zacząc po zrobieniu dyplomu z jakiejś innej dziedziny i maja jeszcze 4 lata typowej medycyny.

Troche krócej, but still.
Awatar użytkownika
barnabaxo
Posty: 222
Rejestracja: 10 maja 2010, o 15:42

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: barnabaxo »

MaciekG, Nie rezygnuj z marzeń, trzymam kciuki

Sam byłem w podobnej sytuacji więc Cię rozumiem, będzie dobrze
Awatar użytkownika
zbychu
Posty: 109
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 21:31

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: zbychu »

mam już dość czytania bzdur na tym forum wygłaszanych przez różnych pseudo specjalistów, więc aby wyjaśnić tę sprawę ostatecznei daję wam linka do odpowiedzi na wasze pytania odnośnie odpłatności za drugi kierunek, tyczy to się głownie osób które już skończyły jakieś kierunki lub studiują obecnie kilka kierunków równocześnie dlaczego? w przypadku osób które będą pisać maturę za rok nie ma jeszcze wydanych ministerialnych rozporządzeń aby wyjaśnić wszystkie kwestie, jeśli nie rozumiecie odpowiedzi zawartych w podanym linku to mi już opadają ręce jaśniej sie nie dapolecam zobaczyć Maciek G masz czyste konto jeśli chodzi o wykorzystanie ECTS więc nawet możesz podjąć studia medyczne za 2 lata i nie będziesz nic płacił
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: Gitarowa »

zbychu, dzięki wielkie za tego linka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości