Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: Amani »

Poza tym przy punkcie 1 (chwilowym) warunkiem jest dostanie się na drugi kierunek do końca roku akademickiego 2011/2012, czyli do 30 września, wtedy oba dwa są za darmo do końca bez warunku średniej ocen. Dostanie się po 1 października na drugi (przy założeniu, że pierwszy to ten rozpoczęty w 2011/2012) wiązać się będzie z koniecznością uzyskania odpowiedniej średniej ocen na drugim kierunku (studiując oczywiście oba równolegle), żeby oba pociągnąć za darmo.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: Gitarowa »

czyli w efekcie w tym roku jeszcze wszystko jest darmowe. bo rekrutacja jest przed 30 wrzesnia
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: Amani »

Chodzi mi o 1 października 2012 w moim powyższym wywodzie.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Awatar użytkownika
iglo
Posty: 397
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:26

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: iglo »

Ja pisałem chyba w kwietniu czy marcu i otrzymałem taką odpowiedź:
"uprzejmie wyjaśniam, że student pierwszego roku studiów stacjonarnych w uczelni publicznej, rozpoczętych w roku akademickim 2011/2012, może podjąć od roku akademickiego 2012/2013 studia stacjonarne w uczelni publicznej na więcej niż jednym kierunku i nie wnosić za te studia opłat do końca okresu studiów przewidzianego w programie kształcenia, o ile decyzja w sprawie przyjęcia na te studia została podjęta do końca roku akademickiego 2011/2012 (czyli do 30 września 2012 r.). Jeśli będzie chciał Pan podjąć studia później, po rezygnacji z pierwszego kierunku studiów – będą one odpłatne w zakresie wykorzystanych już przez Pana punktów ECTS (za wykorzystanie określonej liczby punktów ECTS z przyznanego limitu punktów uprawniającego do korzystania z zajęć bez wnoszenia opłat należy uznać zaliczenie przez studenta danych zajęć dydaktycznych, którym przypisana została określona liczba punktów ECTS). Wysokość tych opłat będzie określana przez uczelnię."
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: Amani »

Na to wygląda. Pod warunkiem, że ktoś nie rzuci tego co studiował teraz czyli w 2011/2012. Widać, tam że jak ktoś zaznaczył, że chce zrezygnować z pierwszego na rzecz nowego to odpowiedź była taka, że dostanie limit punktów pomniejszony o wykorzystane na rzuconym kierunku. A jak ktoś napisał, że chce dwa równolegle przy założeniu, że na drugi dostanie się do 30 września i dwa pociągnie odpowiedź była, że może oba do końca bezpłatnie. Ja to tak rozumiem.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: Amani »

Zgadzam się z iglo. A pierwszy to kierunek podjęty w 2011/2012.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Awatar użytkownika
iglo
Posty: 397
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:26

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: iglo »

Na am wroc znalazlem cennik, czyli wychodzi na to, że już od tego roku płaci się za drugi kierunek
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: Amani »

Zapewne będzie on dotyczył osób co zostana przyjete po 30 września na drugi równoległy i na koniec następnego roku nie będą miały stypendium rektora.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Awatar użytkownika
vuze
Posty: 831
Rejestracja: 13 lip 2008, o 16:01

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: vuze »

iglo pisze:Na am wroc znalazlem cennik, czyli wychodzi na to, że już od tego roku płaci się za drugi kierunek
oczywiście ceny też zdążyli odpowiednio podnieść.
mikis16
Posty: 12
Rejestracja: 3 sie 2011, o 23:03

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: mikis16 »

no to ciekawie sie sytuacja potoczyla, zostalo mi poltora roku informatyki (inż) ale wiem ze to nie to,chcialem poprawiac bio i chem a teraz okazuje sie ze awet jak poprawie i rzuce studia w pizdu to i tak bede musial zalatwic 30 tys .paranoja,skąd taka kase wziać



Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: Gitarowa »

mikis16, ustawa Ciebie nie dotyczy. Ona odnosi się do osób które teraz zaczynają swój pierwszy kierunek. Kierunki rozpoczęte przed 2011/12 się nie liczą do tej puli punktów.
Awatar użytkownika
iglo
Posty: 397
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:26

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: iglo »

Gitarowa,
Na pewno?
Wydaje mi się, że to dotyczy każdego kto będzie chciał zacząć drugi kierunek w tym roku nieważne ile lat przestudiował.
Gdyby to dotyczyło tylko osób które zaczęły studia w 2011/2012 i później to byłoby to niesprawiedliwe.
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: Gitarowa »

Na pewno. Dowiadywałam się, bo mnie to dotyczy- zaczęłam pierwszy kierunek kilka lat temu.
Czy ja wiem czy to niesprawiedliwe.Prawo nie może działać wstecz.

O ile dobrze widzę, to jest to sytuacja z punktu 6 na przytaczanej wcześniej stronie.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2012, o 21:02 przez Gitarowa, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości