Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: Gitarowa »

Z artykułu który przywołujesz to wcale nie wynika.

A wg tego co mówiono mi w ministerstwie, to tak nie jest. Więc albo mnie wprowadzono w błąd, albo Ty nie masz racji.
avis
Posty: 182
Rejestracja: 10 lip 2012, o 22:51

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: avis »

wklejam fragment postu użytkownika AMANI


Dzień dobry,

mam jedno nurtujące mnie pytanie: w roku 2010/2011 rozpocząłem studia inżynierskie, które planowo zakończą się w roku 2014. Czy po rozpoczęciu kolejnych studiów na innej uczelni (chodzi o studia lekarskie) konieczne będzie opłacanie drugiego kierunku? Jeśli tak to ile będzie wynosiła opłata? Czy będzie to z góry ustalona jednakowa kwota niezależna od kierunku studiów? Czy też będzie to opłata, którą wyznacza rektor danej uczelni i będzie zależała od kierunku studiów? Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam.


I otrzymałem w odpowiedzi coś takiego:

Szanowny Panie,

w związku z tym, że nowelizacja ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym weszła w życie 1 października 2011 r. osoby, które kontynuują w roku akademickim 2011/12 studia rozpoczęte przed 1 października 2011 r. mają prawo do podjęcia studiów stacjonarnych w uczelni publicznej w roku akademickim 2011/2012 albo w latach następnych bez wnoszenia opłat – studia te w rozumieniu ustawy będą ich pierwszym kierunkiem.

Z poważaniem
xxx
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: Gitarowa »

O, dokładnie. Taką samą informację ja otrzymałam.

Grzybu123, nie wprowadzaj ludzi w błąd!
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: Amani »

To nie był mój post tylko niejakiego MrKowalski na tym forum i wkleilam to. . Ale też się pytałam o swoja sytuację i mi odpisali podobnie z tym, że ja już mam magisterke za sobą.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
avis
Posty: 182
Rejestracja: 10 lip 2012, o 22:51

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: avis »

Amani z czystej ciekawości co studiowałaś ?
mikis16
Posty: 12
Rejestracja: 3 sie 2011, o 23:03

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: mikis16 »

Tylko nie denerwujmy sie,na spokojnie. Moim zdaniem (gleboko chce w to wierzyc) bede mial studia za darmo jak i inne osoby ktore jeszcze cos koncza poniewaz nie chce zostac bez niczego a w tym roku stuknie 22 lata.niedokońca przemyślany ruch życiowy z mojej strony nie powinien przekreślać czyjejś kariery Gdybym wiedział wcześniej że ten wybór jest aż tak ważny,może inaczej przemyślałbym to porzadniej. Kiedy wybierałem studia istniała tendencja wybierania byle jakich studiów byleby mieć papier bo przecież były.darmowe)





Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: Amani »

filologia germańską, ale w lo byłam na bio-chemie. Rok temu skończyłam przed wejściem ustawy. Zresztą nie ważne że przed wejściem skonczyłam tylko raczej to, że jak ja zaczynałam to nie było limitów na żadne studia i nawet nikt wtedy jeszcze nie przypuszczal, że nasze madre glowy w panstwie cos takiego wymysla.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
mokuso
Posty: 1
Rejestracja: 7 sie 2012, o 16:57

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: mokuso »

witam mam parę pytań Pomijając rozważania i motywacje - zastanawiam się nad medycyną. Obecnie mam 20 lat i jestem po 1 roku studiów. Czy realnym jest przygotowanie się do przyszłorocznej matury z biologii i chemii od tego momentu, polegające tylko na siedzeniu w domu i nauce oraz korepetycjach? Wiem, że to zależy od predyspozycji itd, ale czy obiektywnie jest to do zrealizowania?
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: Gitarowa »

Spokojnie jest to do wykonania.
jarauto
Posty: 525
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:13

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: jarauto »

Absolutnie nie do zrobienia.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: lith »

Zależy od osoby, jeden się będzie uczył rok i da radę, inny 3 lata i nie da rady. Dziwne pytanie Poza tym to jak bardzo się będziesz musiał spinać zależy też z jakiego poziomu startujesz.
jarauto
Posty: 525
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:13

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: jarauto »

.dla osoby, która nie była na tyle bystra by sprawdzić, że na identyczne pytania są już gotowe odpowiedzi na forum
lili-sun
Posty: 3
Rejestracja: 7 sie 2012, o 19:20

Re: Czy warto zaczynać nowe studia (medycyne)?

Post autor: lili-sun »

Spokojnie, że wykonalne. Ja byłam dokładnie rok temu w identycznej sytuacji jak Ty. Inne studia ale po bio-chem w liceum. Na tegorocznej maturze wycisnęłam 2 x 92% i mega się cieszę widząc swoje nazwisko na liście. To nie zależy od predyspozycji ale samozaparcia i ambicji - takie moje zdanie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 25 gości